Co się stało z Chiclets?

Pudełko Chiclets

Ostatni rok, Post sobotni wieczór prowadził artykuł z okazji Halloween o cukierkach, których nie można już kupić – w zestawie znalazły się Chiclets. Nazwany po jego główny składnik chicle, guma naturalnie występująca w niektórych południowoamerykańskich drzewach, te kwadratowe kawałki gumy do żucia stały się kultowymi cukierkami. W rzeczywistości, jak wyjaśnił Fakty o gumie do żucia , Thomas Adams, twórca marki Chiclets, jest uważany za jednego z założycieli branży gumy do żucia.


Tak jak Post sobotni wieczór ubolewał jednak, że Chiclet zniknął w 2016 r., pozostawiając, w swoich słowach, „jedynie smutne imitacje marki”. The Old Time Candy Company, firma specjalizująca się w pozyskiwaniu słodyczy od lat 90. do lat 20., ogłosiła jego strona Chiclets że producent gumy zaprzestał jej produkcji. W jego miejsce marka oferuje Przysmaki do żucia . Choć wyglądają identycznie, przypuszczalnie należą do kategorii „smutnych imitacji”.Dlaczego guma Chiclets została wycofana z produkcji w 2016 roku, nie jest jasne. 2019 dziennik 'Wall Street artykuł na temat stanu przemysłu gumy do żucia tylko przelotnie wspomina o „wycofanej marce Chiclets”. Jednak grzebię dalej eBay lub inne zakątki internetu ujawniają różne nowe wersje meksykańskich Chiclets guma pod marką „Adams”. Powodem, dla którego powinno się to zatrzymać, jest to, że firma Adams jest bezpośrednim spadkobiercą różnych przedsięwzięć chicle stworzonych przez Thomasa Adamsa, którego oś czasu podaje Mondelēz International , obecny właściciel Adamsa.

Czy Chiclets naprawdę wycofano?

Instalacja artystyczna Chiclets.

Pomimo Post sobotni poranek i elegii The Old Time Candy Company, wygląda na to, że guma Chiclets tak naprawdę nie zniknęła. Wskazuje na to dodatkowo przypadek zgłoszony w Blog prawniczy New Jersey . Sprawa, o której mowa, była próbą udowodnienia w 2017 r., że Mondelēz International porzucił markę Chiclets na tyle długo, aby znak towarowy zniknął.

Jak wynika z notatek sprawy, Mondelēz Exports — kolejny oddział firmy z własna strona internetowa — ma Chiclets z dumą wyświetlany na swojej stronie, ale nie jest wymieniony na stronie internetowej Mondelēz International. Dlaczego? Pozostaje niejasne, ale można by spekulować, że po prostu chcą zatrzymać znak.

Pomijając powody, Abasto, platforma dla latynoskich przedsiębiorców z branży spożywczej i napojów, w tym strona prezentująca Chiclets w 2019 r. twierdząc, że choć przez 50 lat był produkowany w Kalifornii, teraz jest produkowany w Meksyku. Dodatkowym problemem jest to, że firma Abasto jest reklamowana jako Stark Foods International , importer żywności z Greenvale w stanie Nowy Jork, który reklamuje Chiclets na stronie 97 w swoim katalogu 2020. Zamieszaniu nie pomaga również Walmart i Kmart brak reklam w magazynie Adams Chiclets na swojej stronie internetowej, podczas gdy ograniczona oferta jest obecnie oferowana na Amazonka .

Więc co właściwie stało się z Chiclets? Historia jest wciąż dość niepewna, ale wiemy, że nadal istnieją, jeśli chcesz ich szukać.