Co się stało z komercyjnym gościem Dunkina „Czas robienia pączków”?

Fred Piekarz youtube

Chociaż Michael Vale od dawna aspirował do bycia poważnym aktorem — studiował w Dramatic Workshop w Nowym Jorku obok Roda Steigera i Bena Gazzary (poprzez CNN ) — nie jest to jedna z jego licznych ról na Broadwayu, ani nawet kilka występów w filmach, które przyniosły mu trwałą sławę. Zamiast tego Vale będzie żył w umysłach, a nawet sercach wszystkich tych sprzed milenialsów, którzy na zawsze zapamiętają go jako zmęczonego piekarza, który codziennie wywlekał się z łóżka o świcie w latach 80. i 90., ponieważ nadszedł czas na zrobienie pączków.


Jak Michael Vale dostał swoją najbardziej pamiętną rolę

Fred Piekarz youtube

W 1982 roku Dunkin' (wtedy znany jako Pączki Dunkin ) przeprowadziła przesłuchania do nowej kampanii reklamowej, którą chciał uruchomić, w której miał wziąć udział ciężko pracujący producent pączków o nazwisku Fred. Podczas gdy na wezwanie odpowiedziało ponad 300 aspirujących aktorów, wśród nich znany aktor charakterystyczny Lou Jacobi, tylko jeden kandydat zdmuchnął ludzi z reklamy. Jak wspomina Ron Berger, twórca kampanii: „Gdy tylko Michael Vale wszedł do łazienki w piżamie i powiedział: „Czas zrobić pączki, czas zrobić pączki”, wiedzieliśmy”.po co używać kamienia do pizzy?

Wkrótce „Fred the Baker” dołączył do panteonu legendarnych ikon reklamowych, wraz z Maytag Repairman i Madge the Manicurist, którzy w niewytłumaczalny sposób moczyli ręce klientów w płynie do naczyń Palmolive. Za młody, żeby pamiętać? Myśleć Flo z Progressive i jesteś na dobrej drodze. W rzeczywistości to hasło „czas na zrobienie pączków” wkrótce wykroczyło daleko poza świat reklamy do tego stopnia, że ​​zostało użyte nawet jako tytuł autobiografii założyciela Dunkin' Donuts Williama Rosenberga z 2001 roku (za pośrednictwem Los Angeles Times) .
jose andres wartość netto

Kiedy „Fred the Baker” w końcu przeszedł na emeryturę

Fred Piekarz youtube

Michael Vale robił te metaforyczne pączki przez 14 lat. Kiedy w 1997 roku Dunkin' zdecydowała, że ​​nadszedł czas na nową kampanię reklamową, przeprowadzili ankietę wśród klientów, aby dowiedzieć się, jak zareagują na odejście ulubionego rannego ptasznika. Fani Freda poprosili, aby piekarz mógł kłaniać się z godnością, więc firma zorganizowała dla niego oficjalną imprezę emerytalną z paradą w Bostonie i rozdaniem 6 milionów darmowych pączków. W rzeczywistości, przed przejściem na emeryturę, Fred otrzymał nawet porady i porady dla mędrca (oczywiście za pośrednictwem reklam) od takich luminarzy, którzy również byli na emeryturze, jak polityk Bob Dole i sportowcy Larry Bird, Mary Lou Retton i Sugar Ray Leonard. Fred, czyli Vale, otrzymał również emerytowaną pozycję jako „Ambasador Dunkin” odpowiedzialny za reprezentowanie marki na imprezach charytatywnych.

Kiedy Vale w końcu zmarł w 2005 roku w wieku 83 lat, rzecznik Dunkina wychwalał swoją postać Freda jako „ukochaną amerykańską ikonę, która przeniknęła naszą kulturę i poruszyła miliony swoim poczuciem humoru i pokorną naturą” (poprzez Wiadomości CBS ).


Kategorie porady drink przepisy