Co się stało z McWhopperem?

Burger King i McDonald youtube

Wyobraź sobie, że Tupac i Biggie współpracował. Albo Red Sox i Yankees stworzyli razem drużynę baseballową. Może Coca-Cola i Pepsi mogą połączyć siły i wymyślić napój bezalkoholowy? Jeśli te scenariusze brzmią zbyt fantastycznie, aby mogły być prawdziwe, to dlatego, że tak jest. Burger King zaproponował partnerstwo, które byłoby równie oszałamiające. McDonald's , jednak nie był gotowy na pogodzenie się ze swoim rywalem burgerowym.


Pomyśl o tym. Jeśli dwie korporacje, które idą na wojnę o dolara, który kupuje burgery, mogą odłożyć na bok swoje różnice, to może pokój na świecie jest jednak możliwy. W każdym razie to było myślenie stojące za taktyką marketingu partyzanckiego Burger King pojawił się na świecie 26 sierpnia 2015 roku. Burger King prowadził reklamy całostronicowe w New York Times i Chicago Tribune (przez Wice ). „Wiemy, że mieliśmy drobne różnice”, powiedział Burger King w „liście otwartym” do McDonald's, „ale co powiesz na zawieszenie broni w tych tak zwanych „wojnach burgerowych”?Burger King zaproponował McWhopper, hybrydę Big Mac-Whopper, która będzie sprzedawana tylko przez jeden dzień w wyskakującej restauracji w Atlancie w stanie Georgia, w połowie drogi między siedzibą McDonald's w Chicago a bazą Burger King w Miami. McWhopper będzie dostępny 21 września, w Międzynarodowy Dzień Pokoju, a wszystkie dochody zostaną przeznaczone na organizację non-profit Peace One Day. Następną rzeczą, którą wiesz, Chick-fil-A zgodzi się wejść w interesy Papież dziesięć lat niedziela .
McWhopper nie był nawet pomysłem Burger Kinga

domowej roboty McWhopper youtube

Jeśli celem reklamy było przyciągnięcie uwagi ludzi (jaki jest inny cel?), to zadziałało. Wszyscy w mediach z Wice do New York Times poinformował o pokojowej ofercie Burger Kinga. DZISIAJ Pokaż nawet trochę we własnym mashupie Big Mac-Whopper. Ale McDonald's, który jak wszyscy inni był zaskoczony, odrzucił ofertę Burger Kinga w usuniętym już poście na Facebooku. Steve Easterbrook, ówczesny dyrektor generalny McDonald's, powiedział, że docenia tę koncepcję, ale uważa, że ​​dwie duże firmy mogą zrobić coś bardziej znaczącego, aby promować pokój na świecie. Potem Easterbrook wziął gałązkę oliwną Burger Kinga i dźgnął ją nią w oko. „… [Pomiędzy nami jest po prostu przyjacielska konkurencja biznesowa, a już na pewno nie niezrównane okoliczności prawdziwego bólu i cierpienia wojny” – powiedział. „P.S. Następnym razem wystarczy zwykła rozmowa telefoniczna” (przez Przewód CNN ).

Być może McDonald's odrzucił pokojową ofertę Burger Kinga, ponieważ nie byliby w stanie wziąć za to zasługi. Jak wideo Przedstawiając propozycje, Burger King zorganizował całość jeszcze przed poinformowaniem o tym McDonald's, aż do samego projektu McWhoppera: Whopper na dole, Big Mac na szczycie. Zabawne w pomyśle Burger Kinga było jednak to, że nie wymyślili go.Sophie Great British bake off bake

McDonald's powiedział „nie” McWhopperowi, ale internet powiedział „tak”

Kobieta je domowy McWhopper youtube

McWhopper został wykluty przez małą agencję reklamową Kiwi o nazwie Y&R New Zealand. Burger King nie był nawet klientem kampanii, przynajmniej nie na początku. Jego celem było podniesienie świadomości na temat Peace One Day (poprzez Mała Czarna Książeczka ). Motywującym pomysłem było nakłonienie konkurencyjnych firm do połączenia sił, kimkolwiek by one nie były. Agencja z Nowej Zelandii wyobraziła sobie jedną stronę internetową giganta technologicznego o nazwie „Yahoogle”, a może ludzie mieliby w końcu szansę spróbować „puszki Copsi”, powiedział dyrektor kreatywny Y&R, Tom Paine. Mała Czarna Książeczka . Chociaż Atlanta nigdy nie zasmakowała oficjalnego McWhoppera, kampania reklamowa pod każdym innym względem była ogromnym sukcesem. ZA wideo Rada Komunikacji Handlowej Nowej Zelandii poinformowała, że ​​kampania wygenerowała 220 milionów dolarów w ramach bezpłatnej reklamy i zwiększyła świadomość Dnia Pokoju o 40 procent. Rada ds. Komunikacji Handlowej wręczył kampanii McWhopper cztery nagrody Axis podczas ceremonii w 2016 roku.

Kampania była tak udana, że ​​nieznana liczba McWhoppers zostały stworzone w domu lub zbudowane z zakupionych osobno Whopperów i Big Maców. Ludzie, którzy naprawdę chcieli zaspokoić swoją ciekawość McWhoppera, mogli i zrobili. I oczywiście napisali filmy ich doświadczeń z McWhopperem online, zgodnie z zamierzeniami twórców kampanii reklamowej. „McDonald's powiedział nie, ale internet powiedział, że tak”, powiedział Paine z Y&R.