Co się stało z panią „Gdzie jest wołowina” z Wendy?

Gdzie Facebook

W latach 80. kultowy Wendy reklama telewizyjna, dwie małe starsze panie, najwyraźniej w jakimś wywiadzie przeprowadzonym przez anonimowego konkurenta Wendy's, komentują dyplomatycznie, że przeglądany przez nich hamburger ma „ładną, puszystą bułkę”, nie chcąc ranić niczyich uczuć, wspominając maleńki pasztecik mięsny. Ich towarzysz z koronkowym kołnierzykiem, głośny (lub niedosłyszący, lub jedno i drugie) nie ma czasu na tę cukrową powłokę. 'Gdzie jest wołowina?' ona żąda.


Narodziła się ośmioletnia gwiazda. Clara Peller z Chicago była twarzą tej 10-komercyjnej kampanii reklamowej, która odniosła tak wielki sukces, że w roku emisji Wendy sprzedaż wzrosła o 31 procent, a kandydat na prezydenta Walter Mondale nawet użył tej linii podczas debaty (poprzez 6 rano Marketing ). Ludzie utknęli: „Gdzie jest wołowina?” naklejki na zderzakach samochodów i nosili napis na koszulkach. Sieć fast-foodów ponownie ożywiła kampanię w 2011 roku, aby promować linię burgerów Hot 'N Juicy (poprzez Fox News ).Więc co się stało z Clarą Peller?
Wendy zwolniła panią „gdzie jest wołowina”. Potem umarła

Wendy Scott Olson/Getty Images

4-metrowa i 10-calowa Clara Peller spędziła większość swojego życia jako manikiurzystka w Chicago, zanim agencja reklamowa uznała ją za talent do reklamy telewizyjnej (poprzez jej New York Times pośmiertny ). Jej pierwszym roszczeniem do sławy telewizyjnej była rola sprzątaczki w reklamie loterii Massachusetts (przez Wszystko z lat 80. Podcast ). Trafiła w dziesiątkę, kiedy została obsadzona na miejscu Wendy, najpierw zarabiając 317,40 $ dziennie, a następnie zarabiając łącznie 30 000 $ — chociaż twierdzi, że Wendy zapłaciła 500 000 $. Jej gwiazdorstwo przyniosło jej miejsce Sobotnia noc na żywo i rola w filmie Przenoszenie Naruszeń .

Jednak Wendy miała kłopoty z jedną ze swoich ról. W 1985 roku Peller wykonał Reklama w telewizji by zachęcić świat do zakupu sosu do spaghetti Prego. Próbując masywnej marinary, mówi: „Znalazłam ją!”.„Z reklamy wynika, że ​​Clara znalazła wołowinę gdzie indziej niż w restauracjach Wendy” – powiedział ówczesny wiceprezes Wendy. South Florida Sun-Sentinel w 1985 roku. „Niestety, pojawienie się Clary w reklamach bardzo utrudnia jej pełnienie roli wiarygodnego rzecznika naszych produktów”.

Dwa lata później, w 1987 roku, Clara zmarła w wieku 86 lat.