Kiedy codziennie pijesz melasę, tak dzieje się z twoim ciałem

Melasa

Melasa to gęsty, syropowaty, ciemnobrązowy słodzik, który jest używany w różnych przepisach. To produkt uboczny, który pochodzi z przetwarzania trzciny cukrowej i buraków cukrowych. Pierwsza wzmianka o tym słodziku pojawiła się w 1582 roku w portugalskiej książce, która odnotowała jego związek z eksploracją Indii Zachodnich (poprzez Świerk zjada ). Kiedy melasa trafiła do Stanów Zjednoczonych, była początkowo używana do produkcji rumu i pozostała słodzikiem z wyboru do XIX wieku, będąc tańszym niż biały cukier granulowany. Jednak ekonomia cukru zmieniła się po I wojnie światowej, powodując, że ludzie przestawili się na cukier rafinowany. Szybko do przodu do dnia dzisiejszego, a populacja świadoma zdrowia może wpychać melasę z powrotem w awanturę popularności.


Ale co dzieje się z twoim ciałem, kiedy codziennie pijesz melasę?Istnieją trzy różne rodzaje melasy

Melasa

Najpierw przyjrzyjmy się różnym rodzajom melasy — możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że istnieją trzy różne odmiany, a każda z nich ma swój odrębny smak i zastosowanie. Lekka melasa jest najczęściej używana jako słodzik do pieczenia, podczas gdy ciemna melasa jest produktem ubocznym drugiego cyklu gotowania trzciny cukrowej. Jest gęstszy, zawiera mniej cukru niż lekka melasa i jest używany w sosie piernikowym, fasolowym lub grillowym.
Trzecią odmianą jest melasa czarna, która jest produktem ubocznym trzeciego cyklu wrzenia trzciny cukrowej. Jest najgrubszy z trzech i zawiera witaminy i minerały, takie jak żelazo, wapń i magnez, co prowadzi ekspertów w dziedzinie zdrowia do przekonania, że ​​melasa z czarnego paska może przynieść ogromne korzyści zdrowotne (poprzez Świerk zjada ). Tak bardzo, wiele osób zaczęło pić go na co dzień.

Korzyści zdrowotne wynikające z dziennej dawki melasy

Napoje z melasy

Kiedyś, jeśli miałeś problemy z brzuchem, melasa była używana jako lekarstwo. W latach 30-tych, jeśli cierpiałeś na niedobór żelaza, twoja babcia prawdopodobnie dałaby ci codziennie łyżeczkę melasy, aby zwalczyć anemię, ponieważ jest ona bogata w żelazo. Niektórzy ludzie, którzy prowadzą wegetariański styl życia, nadal wypijają łyżeczkę tego produktu, aby również zwiększyć spożycie żelaza (poprzez Mama Paleo ).Dziś jest jeszcze więcej korzyści związanych z melasą. Regularnie spożywany może pomóc złagodzić objawy PMS, złagodzić objawy ADHD i sprawić, że Twoja skóra będzie zdrowa i promienna (poprzez Dr. Topór ). Jedna łyżka ciemnej dobroci dodaje do diety 58 kalorii, głównie z cukru. Ale ważne jest, aby pamiętać, że na wspaniałym i potężnym indeksie glikemicznym, który ocenia, jak szybko lub wolno żywność wpływa na poziom cukru we krwi (poprzez Zdrowie Harvarda ), melasa z czarnego paska osiąga 55, co jest uważane za niskie do umiarkowanego w porównaniu z innymi słodzikami, takimi jak glukoza (poprzez Żyj silnie ).

To powiedziawszy, wypicie łyżki melasy może nie być rzeczą dla każdego. Jest trochę gorzki w smaku i lepiej wypić w filiżance gorącej wody lub w porannej herbacie (przez Linia zdrowia ).Więcej korzyści zdrowotnych z picia melasy

Melasa

Co więcej, dodawanie melasy do codziennej diety, czy to w ciepłym napoju (lub jeśli jesteś odważny, prosto ze słoika), może pomóc w utrzymaniu zdrowych kości. Mówi się, że melasa, która jest bogata w witaminy i minerały, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Oprócz tego, że jest dobrym źródłem żelaza, melasa zawiera selen, miedź i wapń, które przyczyniają się do ochrony przed osteoporozą. Osteoporoza jest wynikiem postępującej utraty gęstości kości, zwiększając ich kruchość, a także ryzyko złamania kości.

Melasa Blackstrap ma również wystarczającą ilość potasu, aby była pomocna w utrzymaniu niskiego ciśnienia krwi, a kiedy jest używana jako uzupełnienie diety, melasa może nawet pomóc w zwiększeniu HDL, znanego również jako dobry cholesterol.

A jeśli to wszystko nie wystarczy, aby zachęcić Cię do codziennej mody na melasę, rozważ to: melasa z czarnego paska zawiera więcej przeciwutleniaczy niż miód lub inne naturalne słodziki (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ). Dlaczego powinno Cię to obchodzić? Ponieważ przeciwutleniacze pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, które powstają, gdy organizm rozkłada żywność. Uważa się, że przeciwutleniacze pomagają chronić organizm przed chorobami serca, rakiem i innymi chorobami (poprzez: Klinika majonezu ).

Melasa może pomóc w walce ze stresem, trądzikiem

Melasa pomaga złagodzić stres

Melasa Blackstrap ma inną ważną właściwość, gdy jest stosowana jako codzienny suplement – ​​może pomóc w walce ze stresem, lękiem, a nawet trądzikiem. Oprócz wapnia melasa jest bogata w witaminy z grupy B, szczególnie B6, a także magnez. Witamina B6 pomaga zapobiegać depresji i zmęczeniu, a w badaniu z 2004 r. stwierdzono w Psychoterapia i psychosomatyka, ustalono, że wśród osób, które uczestniczyły w badaniu, osoby cierpiące na depresję były również pozbawione tego ważnego składnika odżywczego.

Ale korzyści płynące z codziennego stosowania melasy na tym się nie kończą. Melasa Blackstrap zawiera również kwas mlekowy, który może pomóc w walce z pryszczami i zaskórnikami oraz wspomagać gojenie uszkodzeń skóry, takich jak oparzenia, skaleczenia i inne zmiany. Jego właściwości przeciwzapalne w leczeniu trądziku zostały udokumentowane w badaniu z 2002 r Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology . Badanie wykazało, że 90 do 100 procent osób, które uczestniczyły, doświadczyło zmniejszenia trądziku na twarzy.

Konkluzja: Podczas gdy bardziej kompleksowe badania są prawdopodobnie potrzebne, aby dokonać ogólnej deklaratywności, wydaje się, że melasa może być korzystnym codziennym suplementem dla twojego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Kategorie Aktualności porady Jak