Tak się dzieje, gdy codziennie jesz płatki owsiane

owsianka

Ludzie na całym świecie lubią płatki owsiane. Potrzebujesz dowodu? Światowy rynek płatków owsianych został wyceniony w 2018 roku na 2,31 miliarda dolarów, a do końca 2026 roku ma osiągnąć 3,32 miliarda dolarów, według Fortune Business Insights . Egipt i Chiny od tysięcy lat cieszą się owsem, według KRCU , podczas gdy Ameryka została wprowadzona do płatków owsianych dość późno w grze. Owies uważaliśmy za pokarm dla koni do horse kwakier owies pojawił się pod koniec XIX wieku i skutecznie przekonał nas, że jest inaczej.


Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają płatki owsiane jako poranny posiłek zamiast jajek i bekonu. Niektórzy jedzą płatki owsiane dla wygody, niektórzy lubią smak, a wielu uważa, że ​​płatki owsiane są zdrowe śniadanie alternatywę, gdy ma się wybór. Istnieje kilka przekonujących argumentów, dlaczego możesz chcieć włączyć płatki owsiane do swojej codziennej rutyny, zgodnie z Zdrowie na co dzień .Skorzystasz z ważnych witamin, minerałów i białka

zdrowy

Płatki owsiane zapewniają mieszankę ważnych składników odżywczych, takich jak magnez, cynk i żelazo, a ponadto są naturalnie bezglutenowe. Magnez jest ważny dla zdrowia serca i mózgu, podczas gdy cynk wspomaga nasz układ odpornościowy, a żelazo dodaje energii (poprzez Produkty czystości ).
Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że pół szklanki płatków owsianych ma taką samą ilość białka jak jedno duże jajko (poprzez Samego siebie ) i istnieją nieskończone sposoby na zwiększenie zawartości białka w misce płatków owsianych poprzez dodanie orzechów, białka w proszku, masła orzechowego lub mleka (poprzez pożywne życie ). Jeśli chcesz jeszcze większego zastrzyku białka, możesz wymieszaj jajko z płatkami owsianymi . Właśnie skończyłeś ciężki trening? Płatki owsiane są również jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie mięśni i uzupełnienie energii dla organizmu, zgodnie z Sieć spożywcza .

Zawartość błonnika może pomóc Ci schudnąć

utrata wagi

Płatki owsiane zawierają dużą ilość błonnika, którego bardzo brakuje w większości amerykańskich diet. Według GQ , przeciętny Amerykanin zjada zaledwie połowę zalecanej dziennej porcji od 25 do 29 gramów błonnika dziennie, jeśli ma szczęście. Oto dobra wiadomość: filiżanka ugotowanych płatków owsianych zawiera 4 gramy błonnika. Dodanie kolejnej żywności pakowanej w błonnik, takiej jak maliny lub jeżyny, jeszcze bardziej zwiększy zawartość błonnika w śniadaniu, zgodnie z Moje dane żywności . Błonnik w płatkach owsianych pomaga czuć się pełniejszym szybciej i dłużej niż inne produkty spożywcze, co pomaga niektórym osobom łatwiej kontrolować wagę, zgodnie z Wiadomości medyczne dzisiaj .Pomożesz poprawić poziom cholesterolu i uregulować poziom cukru we krwi

serce

Czy Twój lekarz kiedykolwiek powiedział Ci, że Twój cholesterol jest zbyt wysoki? Według Klinika w Cleveland , spożywanie półtorej szklanki płatków owsianych dziennie może obniżyć poziom cholesterolu o 5 do 8 procent. Co więcej, jedno badanie obserwowało uczestników przez 13 lat, stwierdzając, że codzienne spożywanie płatków owsianych zamiast chleba jajecznego może obniżyć ryzyko udaru mózgu (poprzez Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne ).

Tymczasem dla diabetyków lub każdego, kto chce uniknąć skoków cukru we krwi, rozpuszczalny błonnik w płatkach owsianych pomaga spowolnić wchłanianie węglowodanów, zgodnie z Samoleczenie cukrzycy . Dodatkowo płatki owsiane mają niski indeks glikemiczny (im niższy numer IG, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jedzenie, które spożywasz, spowoduje wzrost poziomu cukru we krwi). Jednak niższy GI dotyczy tylko niesmakowanych odmian owsa, a nie tych pysznych, przetworzonych, aromatyzowanych, błyskawicznych płatków owsianych, które zawierają dodatek cukru.Jak jeść więcej płatków owsianych?

owsianka

Ok, więc jak chcesz zintegrować więcej płatków owsianych ze swoim życiem? Pierwszym krokiem jest wybór płatków owsianych, które pasują do Twojego stylu życia, zgodnie z Po prostu płatki owsiane . Na przykład owies cięty stalą wymaga od 25 do 30 minut na gotowanie, podczas gdy staromodny owies zajmuje pięć minut na kuchence, szybki owies gotuje się w ciągu jednej minuty, a owies instant można zrobić w 90 sekund w kuchence mikrofalowej (przez Dobre gospodarowanie ).

Nie lubisz smaku płatków owsianych? Sposobów na to jest wiele odśwież nudną miskę płatków owsianych . Bądź kreatywny z przyprawami w swojej spiżarni, dodaj ulubione masło orzechowe o niskiej zawartości soli i cukru, wrzuć na wierzch jajko sadzone lub dodaj świeże owoce. Możliwości są nieograniczone i za każdym razem poczujesz się tak, jakbyś jadł inny posiłek.