Kiedy jesz za dużo żelek, tak się dzieje

Cukierki z żelkami

Bez względu na to, ile masz lat, jeśli jest jedna rzecz, która może cię całkowicie pocieszyć, to kolorowe cukierki. Kiedy masz coś takiego żelki przed tobą trudno powiedzieć nie, prawda? Według Reader's Digest , smaki i preferencje żelki różnią się w zależności od tego, w której części świata się znajdujesz. Na przykład wiśnia jest bardzo lubiana w Ameryce Północnej i Południowej, podczas gdy Azja ma słabość do cytryny i limonki. Tymczasem Europa ma słabość do tutti-frutti. Ponadto, podczas gdy dorośli wydają się kochać smaki takie jak kokos, lukrecja, soczysta gruszka i popcorn z masłem; dzieci uwielbiają klasyki, takie jak malina, błękit jagodowy, kwaśne jabłko i arbuz.


Dzięki temu żelki są uniwersalne i dostępne dla wielu osób, niezależnie od preferencji żywieniowych. Jak wyjaśniono przez Uniwersytet Łyżka , te małe cudeńka są bezmleczne, bezglutenowe, beztłuszczowe, koszerne i bez orzeszków ziemnych – ale pomimo ich dostępności i kuszącego profilu smakowego, naprawdę nie powinieneś jeść zbyt wielu żelek na raz. Dlatego.Żelki są dla Ciebie niezdrowe, szczególnie w dużych ilościach

Cukierki żelkowe

Żelki, jak wiele rzeczy w życiu, są świetne z umiarem, ale okropne dla ciebie w nadmiarze. Według Znajdź dowolną odpowiedź , spożywanie zbyt dużej ilości żelek może powodować kilka problemów, takich jak przyrost masy ciała i otyłość ze względu na ilość cukru w ​​tych cukierkach w połączeniu z wyższym ryzykiem chorób serca, problemów skórnych i niepokoju. Spożywanie zbyt dużej ilości maleńkich cukierków może również prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi i, w zależności od tego, jaki smak jest Twoim ulubionym, nawet poważniejszych problemów zdrowotnych.
W 2017 roku do szpitala trafił Kanadyjczyk z zamiłowania do czarnych żelek. Pacjent, o którym mowa, codziennie zjadał całą torbę fasoli o smaku lukrecji i był tak uzależniony, że nie mógł rzucić nałogu nawet w szpitalu. Jego objawy obejmowały utratę apetytu, wymioty, suchość w ustach, nadciśnienie i hipokaliemię, która jest stanem związanym z niskim poziomem potasu (poprzez Poczta Krajowa .)

Lekarze w końcu zorientowali się, że uzależnienie mężczyzny od zaskakująco niebezpieczna słodka był powodem jego problemów zdrowotnych i kazano mu pozbyć się nałogu. W ciągu kilku dni od porzucenia żelek jego ciśnienie krwi oraz poziom potasu wróciły do ​​normy. To powiedziawszy, nie musisz całkowicie rezygnować z żelek, po prostu podjadaj je z umiarem.