Gdzie na skali Scoville'a lądują gorące cheetosy Flamin'?

Flamin

Frytki wejdź w ogromny gama smaków w tym pizza, grill i koperek, żeby wymienić tylko kilka. Ale żaden z tych smaków nie ma takiego szumu, jak ekstremalnie pikantne chipsy. Z nazwami zawierającymi deskryptory, takie jak fire, flamin', xxtra i hot, jasne jest, że poszukiwanie coraz ostrzejszego chipsa jest niezwykle popularne. Wśród tak szerokiej gamy pikantnych chipsów z pewnością znajdzie się kilka, które przyciągną dodatkową uwagę.


Flamin' Hot Cheetos z pewnością spędziłem trochę czasu w centrum uwagi, według Pyszne , w którym przeanalizowano szereg obaw zdrowotnych związanych z problemami żołądkowymi związanymi z ich spożywaniem, takimi jak ból, czerwone wymioty, a nawet niewydolność pęcherzyka żółciowego. Szpital dziecięcy Le Bonheur zauważyła również niepokojąco dużą liczbę młodych pacjentów doświadczających podobnych objawów. Czy naprawdę są tak ostre, czy można winić coś innego? Dr Martha Rivera powiedziała: wiadomości ABC w 2013 r., że wysoka kwasowość chipsów była prawdopodobnie częściowo odpowiedzialna za wzrost zapalenia żołądka. Pomijając kwestie zdrowotne, zagorzali fani upałów prawdopodobnie chcieliby dowiedzieć się kilku mierzalnych faktów, takich jak miejsce, w którym te Cheetos są oceniane na Skala Scoville .Co powoduje ciepło?

Posiekane papryczki chili i proszek

Biorąc pod uwagę, że te pikantne Cheetos mają ściśle tajną formułę, a firma nie ujawnia składników użytych naturalnych aromatów, nie jest jasne, jaka intensywność i rodzaj chili są obecne. Pragnąć cytuje anonimowych ekspertów, którzy sugerują, że ilość żetonów wynosi około 50 000 jednostek Scoville, ale nie znaleźliśmy żadnych dowodów na poparcie tego. Byłoby to porównywalne z pieprzem cayenne, według Świat chili . Umieściłoby to żetony na dolnym końcu skali w stosunku do papryki Carolina Reaper, która osiąga od 1,5 miliona do ponad 2 milionów jednostek.
Możesz znaleźć Reddit nici i amatorzy wielbiciele przypraw (via Plotki o celebrytach ) szukając ostatecznej odpowiedzi. Niestety domysły mogą się nieco różnić i nie dają ostatecznej odpowiedzi, co prowadzi nas do ważnego punktu, że miara przyprawy jest całkowicie subiektywna (poprzez Co tam ). Wystarczy Ciepło wyjaśnia, w jaki sposób jednostki Scoville po prostu reprezentują punkt rozcieńczenia, w którym przyprawa nie jest już wyczuwalna przez degustatora. Wszyscy doświadczyliśmy różnych wrażeń jedząc potrawy zidentyfikowane jako ostre, co mogą zademonstrować mistrzowie jedzenia chili z Liga Ognia którzy zdają się sobie z tym z łatwością radzić.

Więc może pytanie nie brzmi „gdzie lądują Flamin Hot Cheetos w skali Scoville'a?”. Może lepiej zakwestionować, czy poszukiwanie odpowiedzi jest uzasadnione, biorąc pod uwagę różne? problemy zdrowotne spowodowane przez ich nadmierną konsumpcję.