Skąd pochodzi termin „S'mores”?

Kiedy nadchodzi jesień, to samo dzieje się z bluzami z kapturem, gorącą czekoladą i ogniskami, a żadne ognisko nie będzie kompletne bez s'mores. Trzeba przyznać, że s'mores to dziwne rzeczy, a kto pierwszy pomyślał o stworzeniu tego czekoladowego, pianka marshmallowy, musiał być geniuszem. Skąd więc wzięły się s'mores (i ich dziwaczna nazwa)? To skomplikowane.


Skąd s'mores wzięło swoją nazwę?

Wydaje się prawdopodobne, że wynalezienie s'mores było wcześniejsze niż nazwa, ale nikt nie wydaje się być pewien, skąd ta nazwa wzięła się po raz pierwszy. (Kto nie lubi dobrej tajemnicy kulinarnej?) Najwcześniejszym prawdopodobnym źródłem wydaje się być książka opublikowana w 1927 roku dla jednego z najbardziej znanych producentów s'mores (i innych ciastek), harcerek. Książka nazywała się Włóczęga i tropienie z harcerkami , i był to swego rodzaju oficjalny przewodnik po wszystkim, co trzeba wiedzieć, aby Twoje wyprawy na kemping były praktyczne, edukacyjne i jednocześnie zabawne. Książka zawierała szereg przepisów, które każda dobra skautka powinna wiedzieć, jak zrobić ognisko. Jeden z tych przepisów dotyczy „Some Mores”, a instrukcje mówią, że młody kucharz powinien podpiekać dwie pianki nad ogniem, a następnie „włożyć je do krakersa z grahamem i kanapki z czekoladą”.pizza hut super najwyższa?

Wydaje się logiczne, że „mory” powstały jako skrócenie „niektórych obyczajów”, ale to nie wyjaśnia, dlaczego nazywano je czymś tak dziwnym. W przewodniku zauważono również, że „chociaż smakuje jak „jeszcze więcej”, naprawdę wystarczy”. To niezręcznie sformułowana notatka, ale masz pomysł. W końcu umiar jest cnotą, a nazwa „obyczajów” mogła być przestrogą przed nadmiernym pobłażaniem. (Nie żeby ktokolwiek chciał tego ostrzeżenia.)
Załoga Loretty Scott

Mówiłeś, że kochasz tajemnicę, prawda? Wszystkie dobre rzeczy pochodzą skądś, a trochę więcej kopania pojawia się imię Loretty Scott Crew. Jej nazwisko jest wszędzie jako autorki przepisu na pierwszy s'mores i stworzenia nazwy w przewodniku Girl Scout. Pojawia się nawet na blog dla harcerek sami. Nie możesz być bardziej niezawodny niż to, prawda?

Ale istnieje twierdzenie, że cała osoba jest mistyfikacją . Część historii pojawia się na innym blogu, tym napisanym przez absolwentkę University of Georgia o imieniu Meg Diamond. Twierdziła, że ​​jej przyjaciółka natknęła się na nieznanego autora przepisu na s'mores i postanowiła nadać jej imię: Loretta Scott Crew. Ten przyjaciel zaktualizował stronę Wikipedii, a mit został powtórzony raz za razem. Prawda czy nie? Nikt nie ma najmniejszego pojęcia, a istnienie i autentyczność Crew jest przedmiotem gorących dyskusji nawet na Wikipedii jako mistyfikacja, ponieważ nikt nie był w stanie znaleźć żadnej wzmianki o niej przed jej pojawieniem się w 2009 roku.Fakty zdrowotne dotyczące skrzydełek z kurczaka

„S'mores” mogło nie być oryginalną nazwą

Rób więcej kopania, a przekonasz się, że idea s'mores pojawiła się w latach dwudziestych, opublikowana w Księga 150 przepisów przygotowanych przy ognisku, oryginalnych piankach spożywczych . W tej książce nazwano je po prostu „Campfire Graham Cracker Sandwiches”, co jest bardzo opisowe, ale nie ma w sobie tego samego dzwonka. Przepis jest dokładnie taki, jakiego można by się spodziewać, więc nie ma niespodzianek. Co ciekawe, książka mówi, że szczególnie dobrze dla harcerek i skautów jest robienie wokół ogniska na świeżym powietrzu. Nie jest jasne, kiedy w tym dziesięcioleciu książka kucharska została opublikowana, więc mogła pochodzić po przewodniku harcerskim z 1927 roku.

Książka jest warta przejrzenia tylko dla niektórych historycznych kopnięć. Prawdopodobnie nie miałeś pojęcia, ile kanapek, sałatek i sosów można zrobić z piankami. Szynka ananasowa z pianki marshmallow? Herbaty Marshmallow? Sosy do sałatek z marshmallow? Wszyscy tam są.Jak to wszystko się połączyło?

Girl Scouts może być obrazem niewinności, ale poszczególne składniki s'mores mają związane z nimi dziwne, dziwne historie. Marshmallows istnieją od kilku tysiącleci i kiedyś były używane jako lekarstwo na ból gardła. Przewiń trochę do przodu, a dotrzesz do dziwnej mody końca XIX wieku: pieczeni marshmallow. Według National Geographic , zebrałbyś przyjaciół i trochę pianek wokół ogniska i voila! To impreza z pieczeniem prawoślazu. Zjedzenie cudzej pianki z patyka było bardzo zalotnym posunięciem.

gdzie jest woda butelkowana z Fidżi?

Prawdopodobnie znasz ideę czekolady jako afrodyzjaku, ale krakersy graham miały być dokładnie odwrotnym działaniem. Zostały nazwane na cześć twórcy Sylwester Graham , a Graham miał na myśli bardzo konkretną rzecz, tworząc oryginalny graham cracker. Krakersy Grahama były częścią jego diety Grahama, aby odzyskać amerykańską moralność i stłumić pożądanie seksualne. Dieta zastąpiła mięso celowo mdłymi pokarmami, a także codzienne ćwiczenia, wygodne ubranie i czystą wodę. Zebrał swoją część zwolenników, a tak zwani Grahamici założyli nawet kilka (tylko dla mężczyzn) pensjonatów, gdzie jego dieta była ściśle przestrzegana, a regularne harmonogramy zapewniały każdemu odpowiednią ilość ćwiczeń, snu i kąpieli. Oberlin College przejął nawet swój styl życia dla całego wydziału i studentów, dopóki jeden profesor nie został zwolniony za używanie czarnego pieprzu.

Więc co to wszystko ma wspólnego z s'mores? Graham wynalazł swoje krakersy i chleb, ponieważ był przekonany, że komercyjne piekarnie dodają do swoich surowców wszelkiego rodzaju złe rzeczy. Właściwie miał rację; przepisy żywieniowe praktycznie nie istniały. Ale to nie znaczy, że każdy chce też krakersa zabijającego libido. To było od początku do połowy XIX wieku i dopiero kilka dekad po jego śmierci (kiedy wywołane przez niego zamieszki zniknęły z pamięci), piekarnie ponownie podchwyciły jego wynalazek i dodały cukier. Dogodnie było to zaledwie dziesięć lat po tym, jak pianka marshmallow przy ognisku stała się popularną rzeczą do zrobienia. Reszta to, jak mówią, historia.