Co jest lepsze dla ciebie, jagnięcina czy wołowina?

Krowa i owce

Kiedy myślisz o mięsie, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, jaka przychodzi ci do głowy, jest wołowina. szeroki wybór kawałków steków sama oznacza, że ​​entuzjastyczny mięsożerca może przejść przez swoje życie bez patrzenia na inne białka zwierzęce, z wyjątkiem oczywiście dziwna dawka boczku . Oczywiście takie podejście oznacza, że ​​tej osobie brakowałoby wszystkich innych przysmaków z czerwonego mięsa, w tym zawsze zachwycającego przysmaku, jakim jest jagnięcina. Gotowanie jagnięciny może być trudna, ale efektem końcowym może być eksplozja smaku, jak żadna inna.


Mimo to, kiedy pojawia się nacisk, który z tych mięs jest dla ciebie lepszy? Oczywiście nikt nie zwraca się do czerwone mięso Spodziewam się, że będzie to najważniejsza i ostatnia część zdrowej żywności, ale zawsze jest to bonus, jeśli to pyszne białko jest również stosunkowo dobre dla starego zdrowia. Więc bez zbędnych ceregieli spójrzmy, co jest dla Ciebie lepsze – jagnięcina czy wołowina?smażenie mrożonych frytek

Jagnięcina to zdrowszy wybór

Udziec jagnięcy

Baranek jest dla ciebie lepszy, per Magazyn Mel . Ani to, ani wołowina nie zbliżają się, powiedzmy, do ryb czy skorupiaków, jeśli chodzi o czystą zdrowotność. Pomimo tego, że jest grubsza niż wołowina, jagnięcina zwykle jest karmiona trawą i jako taka ma dużo kwasów tłuszczowych omega-3 – w rzeczywistości nawet więcej niż wołowina karmiona trawą, według Kawiarnia Evergreen .
Arbys góra mięsa

Z umiarem jagnięcina może być dobrym źródłem takich składników jak witamina B, cynk, żelazo i selen. Jako czerwone mięso jest również doskonałym źródłem białka – i choć jest dość tłuste, ma mniej marmurkowatości niż wołowina. W związku z tym większość tłuszczu jagnięcego znajduje się na zewnątrz i można go łatwo odciąć.

Pomimo względnej zdrowotności, jagnięcina jest tragicznie niedostatecznie reprezentowana w amerykańskiej diecie, biorąc pod uwagę, że przeciętny obywatel USA pochłania każdego roku około 0,7 funta. Chociaż nikt nie mówi, że powinieneś pięciokrotnie tę kwotę w ciągu nocy lub coś, jeśli i tak wybierasz czerwone mięso, ty moc chcę rozważyć danie szansy tym kotletom jagnięcym.