Dlaczego Alton Brown ostrzega ludzi przed pomidorami z San Marzano

Alton Brown strzał w głowę Dimitrios Kambouris/Getty Images

Niezależnie od tego, czy jesz je w sałatce, czy używasz ich jako bazy wyjątkowo przepysznego sosu do makaronu, pomidory zawsze dodają coś wyjątkowego do dania. Według Strona główna Stratosfera , na świecie istnieje ponad 10 000 różnych i pysznie odrębnych odmian pomidorów, dostępnych w niezliczonych kolorach, od różowego przez żółty do białego. Jedną z odmian pomidorów, która jest ulubieńcem fanów wśród wielu entuzjastów jedzenia, a jeszcze bardziej znanych szefów kuchni, takich jak Anne Burrell i Ina Garten, są pomidory San Marzano.


Pomidory San Marzano słyną ze słodkiego smaku i grubszego miąższu i są uważane za jedne z najlepszych rodzajów dostępnych na rynku. Pomidory San Marzano sięgają XVIII-wiecznych Włoch i, jak większość autentycznych włoskich produktów, są uprawiane w regionie San Marzano sul Sarno w pobliżu Neapolu (przez Kanał ogrodniczy ). Niestety, pomidory San Marzano doznały pewnego rodzaju ataku żywności, ponieważ Jedzenie i wino i słynna osobowość Iron Chef Alton Brown od dawna kwestionuje ich autentyczność. O jedzeniu i winie Świergot , fan Brown's zwrócił uwagę, że szef kuchni od lat zauważa, że ​​większość pomidorów w puszkach San Marzano jest fałszywa – wywołując pochwałę samego Browna w Ćwierkać .Około 95% konserwowanych pomidorów San Marzano nie jest autentycznych

Roślina pomidora San Marzano

Jedzenie i wino informuje, że rynek pomidorów został niestety zalany mnóstwem podróbek Pomidory San Marzano , odnotowując raport Consorzio San Marzano (aka Consortium for the Protection of the San Marzano Tomato Dell'agro Sarnese Nocerino), który mówi, że spośród wszystkich puszek oznaczonych jako „pomidor San Marzano” tylko 5% to rzeczywisty produkt Włochy. Danielle Aquino Roitmayr z włoskiej firmy importowej Gustiamo ujawnia: Smak że niektóre włoskie firmy będą wysyłać pomidory do Stanów Zjednoczonych bez oficjalnej etykiety Consorzio San Marzano, a firmy amerykańskie po prostu uderzą w naklejkę i nazwają to dniem. A ponieważ nie ma oficjalnego organu nadzorującego ten proces, firmom może to ujść na sucho.
Smak dalej ujawnia, że ​​niektóre firmy nawet nie ukryją, że pomidory nie pochodzą z San Marzano i dodadzą tę notatkę drobnym drukiem na etykiecie wartości odżywczej z tyłu puszki. Ale co się dzieje, gdy nie możesz odróżnić, czy twoje pomidory są legalne, czy nie? Smak mówi, że oficjalne pomidory San Marzano są dostępne tylko w całości lub w filetach, obrane i z puszki – więc jeśli zobaczysz pokrojone w kostkę lub pokruszone San Marzanos, są fałszywe. Kolejny znak, że nie są prawdziwe? Jeśli cena wydaje się totalną kradzieżą. Food & Wine podaje, że autentyczne pomidory San Marzano prawdopodobnie będą cię kosztować „dość grosza”.

Niezawodny sposób, aby upewnić się, że dostajesz to, co prawdziwe

Pomidory w puszkach San Marzano

Oprócz uważnego przeczytania drobnego druku na etykiecie, oceny ceny i sprawdzenia stylu pomidorów, są jeszcze dwa charakterystyczne elementy, których możesz szukać, aby upewnić się, że kupujesz prawdziwe pomidory San Marzano. Według Jedzenie i wino , puszki prawdziwych pomidorów San Marzano będą miały dwie bardzo specyficzne etykiety, których nie można sfałszować ani manipulować: D.O.P. pieczęć i numer certyfikacji Consorzio San Marzano. Mogą one pojawiać się jako baner wokół górnej części puszki lub mogą być wybite gdzieś w dolnej części puszki.DOP oznacza Chroniona nazwa pochodzenia co oznacza „chronioną nazwę pochodzenia” (przez Origin Eataly ). Ta pieczęć i oznaczenie są zorganizowane i kontrolowane przez Unię Europejską i służą jako dowód, że produkt, który nosi to oznaczenie, jest autentyczny (za pośrednictwem Kuchnia włoska ). Do ostemplowania D.O.P. pieczęć, produkt musi pochodzić z właściwego pochodzenia i posiadać odpowiednie standardy produkcyjne i produkcyjne, aby otrzymać etykietę.

Wiele win, sery , a inne produkty z określonych krajów i regionów Europy również korzystają z tego systemu do ochrony produktów sprzedawanych jako ich produkty. Tak jak tylko wino z regionu Szampanii we Francji można nazwać „szampanem”, tak tylko pomidory San Marzano z D.O.P. Można całkowicie zaufać pieczęci jako prawdziwej.Gdzie kupić prawdziwe pomidory San Marzano

Pomidory w puszkach na półkach sklepowych Justin Sullivan/Getty Images

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać — poszukaj pomidorów San Marzano, które mają D.O.P. pieczęć i numer Consorzio San Marzano — powinieneś wiedzieć, gdzie najlepiej robić zakupy, aby znaleźć prawdziwe pomidory. Chociaż możesz kupować puszki online u sprzedawców takich jak Gustiamo lub nawet Eataly , z których oba znane są z wysokiej jakości włoskiej żywności, możesz czuć się lepiej, kupując osobiście. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz San Marzanos od razu po przepis, czy też zostałeś oszukany w przeszłości i chcesz zobaczyć, co kupujesz twarzą w twarz, istnieją sklepy stacjonarne, które możesz odwiedzić, aby znaleźć to, czego potrzebujesz .

Choć może się to wydawać zaskakujące, Handlowiec Joe'a w ciągu ostatnich kilku lat sprzedawał więcej produktów z certyfikatem DOP i warto go sprawdzić. Możesz nawet znaleźć pomidory San Marzano wspierane przez DOP w supermarkecie. Ale jeśli nie możesz, powinieneś spróbować zakupów we włoskim sklepie specjalistycznym lub nawet na międzynarodowym rynku, aby uzyskać najbardziej autentyczne opcje.