Dlaczego blendery Vitamix są tak drogie?

Vitamix i

Jeśli szukasz nowego blendera, prawdopodobnie poszedłeś online, aby spróbować znaleźć rekomendacje i recenzje produktów na temat najlepszego blendera. Wiesz, że rynek jest pełen blenderów, które obejmują niemal każdą funkcję i przedział cenowy. Wiesz też, że jeśli chodzi o blendery, mogą być dość drogie.


Raporty konsumenckie zaleca zwracanie uwagi na określone słowa kluczowe podczas porównywania blenderów: konwencjonalne lub premium (czasami nazywane również wysokowydajnymi). Konwencjonalne blendery są zwykle na tańszym końcu spektrum i jako takie radzą sobie tylko z prostymi, lekkimi zadaniami (pomyśl o koktajlach mlecznych, jedzenie dla dzieci i koktajle). Są też modele premium lub o wysokiej wydajności, które potrafią to wszystko, ale więc wiele więcej.Podczas Raporty konsumenckie mówi, że konwencjonalny blender zwykle kosztuje nie więcej niż 150 dolarów, a model premium, ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, może cię kosztować nawet 1000 dolarów. (Obecnie na rynku dostępne są dwa inne typy blenderów: osobisty — które w ogóle nie są przeznaczone do intensywnego mieszania — pomyśl o mieszaniu w biegu i zanurzenie , którego wielu z nas używa do puree zup i zacieru.)
I pomimo wysokiej ceny (ceny wahają się od 450 do 600 USD), indywidualnych recenzji i Raporty konsumenckie w Internecie ocenili wszechstronny blender Vitamix jako solidny „kup”.

Vitamix jest (prawie) całkowicie amerykański

Vitamix z motywem Fall Harvest Instagram

Twórcy najlepiej ocenianego blendera w Ameryce po raz pierwszy założyli sklep w 1921 roku, a następnie znali go jako The Natural Food Institute, ale firma zmieniła nazwę na Vitamix (od ich słynnego blendera) w 1955 roku – i od tego czasu nazwa pozostała (poprzez Vitamix ).W przeciwieństwie do wielu producentów urządzeń na rynku, Vitamix nadal wytwarza i testuje swoje produkty w swoim zakładzie w Olmstead Falls w stanie Ohio i Przewodnik po mieszaniu mówi, że ponad 70 procent ich części jest produkowanych w USA, ale zakład nie podaje, gdzie produkowane są pozostałe 30 procent części.

Buffalo Wild Wings vs Wingstop

Vitamix ma na koncie kilka „pierwszych”

Blender z jedzeniem w środku

W List od naszego Prezesa , obecna prezes Vitamix Jodi Berg mówi, że Ameryka spotkała się z oryginalnym blenderem Vitamix w 1949 roku, kiedy jej pradziadek i założyciel firmy, William G. „Papa” Barnard, wystąpił w telewizji, by zagrać w pierwszym w tym kraju filmie informacyjnym. Maszyna Vitamix jako ważne narzędzie promocji zdrowia rodziny. Kreatywność Vitamixa na tym się nie skończyła; w 1969 roku firma zaprezentowała swój model Vitamix 3600, który mógł robić gorącą zupę, lody, mielić ziarna i wyrabiać ciasto na chleb.Wspieraniem biznesu przez tworzenie przepisów na Vitamix była synowa Papy Barnarda i babcia Berga. Berg przypisuje swojemu ojcu i wujowi, obu inżynierom, ulepszenie istniejących modeli Vitamix, które umożliwiły rodzinom przekazywanie maszyn z pokolenia na pokolenie. Przypisuje również swojemu ojcu kluczową rolę w przekształceniu marki w pierwszy wysokowydajny blender do użytku w branży gastronomicznej.

Vitamix może przeciąć i zmiksować wszystko

Zawartość Vitamixu

Bo ma silnik o mocy 2 KM (tak, to jest moc), Epickie mówi, że Vitamix może się mieszać byle co. Może sproszkować ciała stałe, aby zrobić wszystko od dipów po masła orzechowe, od koktajli owocowych po surowe soki z owoców i warzyw, od zup kremowych po gęste dipy i od lepkiego ciasta po ciasto na ciasto.

Epickie mówi, że Vitamix jest tak potężny, że może nawet mieszać zupę do punktu, w którym płyn się nagrzewa. Vitamix zapewnia również użytkownikom całkowitą kontrolę, umożliwiając im ręczne ustawienie prędkości ostrzy blendera, chociaż niektóre modele są teraz wyposażone w zestaw wstępnie ustawionych prędkości. Spośród różnych modeli Vitamix dostępnych obecnie na rynku, Epickie stoi obok oryginalnej serii C lub klasycznego Vitamix 5200.

Vitamix stoi przy swoich mikserach

Mikser Vitamix Instagram

Vitamix to nie tylko hit wśród profesjonalnych kucharzy. Na podstawie informacji zwrotnych od około 30 000 respondentów, Raporty konsumenckie mówi, że blendery Vitamix najmniej zauważą jakiekolwiek problemy przed czwartym rokiem posiadania. Podczas gdy wskaźniki problemów w przypadku innych modeli, takich jak Blendtec i Brevile, były wyższe (odpowiednio 15 i 16 procent), blendery Vitamix zwracały szacowany wskaźnik problemów na poziomie 6 procent. Pod względem niezawodności, Raporty konsumenckie mówi również, że pod względem zadowolenia z niezawodności blendery Vitamix wypadły najwyżej, z 96-procentową satysfakcją. Gdyby to nie wystarczyło, Epickie zachwyca się 7-letnią gwarancją na klasyczny Vitamix.

Recenzując Vitamix, Epickie powiedział, że zestawienie Vitamixa z innymi blenderami na rynku było jak porównywanie Harleya Davidsona do Vespy, ponieważ nie należeli do tej samej ligi. Ale pieniądze byłyby warte wydania tylko wtedy, gdybyś był urodzonym by być dzikim w kuchni – w przeciwnym razie zwykły blender prawdopodobnie spełni twoje potrzeby tak samo dobrze, jak Vitamix.
Kategorie Inspiracja Fakty Nazwy