Dlaczego Burger King naprawdę pozbył się swojego wegetariańskiego burgera

Burger King Instagram

Bloomberg informuje, że w październiku 2019 r. sieć fast food Burger King postanowili porzucić produkowane przez Morningstar Farms wegetariańskie burgery na rzecz bardziej realistycznego produktu mięsnego na bazie roślin, wyprodukowanego przez firmę technologiczną Niemożliwe jedzenie . Kiedy produkt zadebiutował w 2002 roku, Burger King był pierwszą firmą typu fast food, która wprowadziła wegetariańskiego burgera w całym kraju. Według Pieniądze CNN , firma miała nadzieję, że wprowadzenie tej opcji bezmięsnej pomoże im dotrzeć do nowej grupy konsumentów, którzy nie byli zainteresowani ich bogatym w mięso menu. Burger wegetariański został opracowany przez Morningstar Farms specjalnie dla sieci fast food, która wymagała, aby burger wegetariański nie zawierał soi, która może wywoływać poważne alergie pokarmowe u niektórych osób.


Oryginalny burger wegetariański Burger King zawierał 330 kalorii i był zwieńczony sałatą, majonezem o obniżonej zawartości tłuszczu i plastrami pomidora na standardowej bułce z sezamem.Impossible Whopper Burger King odniósł do tej pory duży sukces

Burger King Impossible Whopper z frytkami Facebook

W rozmowie z CNBC , dyrektor finansowy Impossible Foods, David Lee, stwierdził, że firma produkująca żywność technologiczną próbuje być postrzegana jako „produkująca lepsze mięso spożywane przez mięsożercę — konkurując na równych zasadach z lepszym produktem” w porównaniu z większością klasycznych alternatywnych firm mięsnych, które na ogół zaspokajają dla osób na diecie bezmięsnej. Lee powiedział, że dziewięciu na 10 klientów Impossible Foods to tradycyjni mięsożercy, którzy z różnych powodów są zainteresowani odkrywaniem alternatyw bezmięsnych.
Od czerwca 2020 r. Burger King oferował swój nowo wprowadzony Impossible Whopper w 7500 lokalizacjach w całym kraju. Firma macierzysta Burger King, Restaurant Brands, stwierdziła, że ​​sieć odnotowała wzrost sprzedaży, który można przypisać wprowadzeniu Impossible Whopper oraz włączeniu opcji wegetariańskiej i wegańskiej do menu wartości. Firma Impossible Foods zaczęła również niedawno dostarczać do sieci burgerów paszteciki z kiełbasą na bazie roślin, które pojawiają się w ich menu śniadaniowym.

Nowy Impossible Whopper zawiera 630 kalorii i zawiera pomidory, sałatę, pikle, majonez, ketchup i cebulę w standardowej bułce z sezamem (przez Zapobieganie ).