Dlaczego Chick-Fil-A jest pod ostrzałem z powodu swoich niebieskich koszul?

Laska-fil-A Cindy Ord/Getty Images

Podczas gdy wszyscy kochają Laska-fil-A 's pyszne jedzenie , nie jest tajemnicą, że czasami ich polityka może być nieco kontrowersyjna. Prawdą jest, że właściciele Chick-fil-A to ewangeliccy chrześcijanie, którzy wyrazili mniej niż postępowe podejście do małżeństw osób tej samej płci, postawę, która ich zdobyła. zbanowany z wielu różnych lokalizacji i bojkotowali/protestowali wobec innych, a ich decyzję opartą na religii, aby: zostań zamknięty w niedziele może tracić łańcuch ponad miliard dolarów rocznie.


aldi godziny wigilii

Najnowsza kontrowersja, w którą wplątała się Chick-fil-A – ta, dla której są w rzeczywistości wręcz pieczone (nie wspominając o grillowaniu i smażeniu) – okazuje się być sfabrykowana i oparta na fałszywych lub błędnie zinterpretowanych informacjach. Podczas gdy liczba Facebook użytkownicy udostępnili wirusowe zdjęcie, które rzekomo pokazuje pracowników Chick-fil-A w koszulkach, które wydają się sugerować, że sieć zajmuje zdecydowane stanowisko we wspieraniu organów ścigania, a tym samym sugerować, że sprzeciwiają się obecnym protestom Black Lives Matter w po śmierci George'a Floyda z rąk policjantów prawda kryjąca się za sprawą pokazuje, że koszulka nie ma nic wspólnego z obecnymi okolicznościami.Co naprawdę oznaczają te koszulki Chick-fil-AA

Pracownicy Chick-fil-A Facebook

Zdjęcie przedstawia Pracownicy Chick-fil-A noszenie t-shirtów z logo firmy, któremu towarzyszy hasło „Back the Blue”, które jest często używane jako wyraz poparcia dla policji. Chociaż publiczne zajęcie tego stanowiska właśnie teraz może być źle zrobione, to zdjęcie, o którym mowa, zostało zrobione jakieś pięć lat temu. Według Reuters , przedstawiciel PR Chick-fil-A potwierdził, że koszulki zostały wydrukowane w 2015 roku przez lokalną franczyzę Chick-fil-A, aby wspierać lokalną drużynę piłkarską – a także być może wskazując na ogólne wsparcie dla organów ścigania na czas, kiedy takie postępowanie nie było postrzegane jako opowiadanie się po jednej ze stron w kontrowersyjnej sprawie.
Snopy ujawnia również, że dokładnie to samo zdjęcie zostało również użyte w mediach społecznościowych w 2016 r., aby rozpowszechnić pogłoskę, że Chick-fil-A „zrzuca bombę” na Black Lives Matter w następstwie protestu, w którym zginęło pięciu funkcjonariuszy. Snopy ocena? Jednoznaczne „Fałsz”, z tych samych powodów, które odkrył Reuters . W rzeczywistości Facebook oznaczył niektóre posty zawierające to zdjęcie jako zawierające „częściowo fałszywe informacje” i Laska-fil-A sami opublikowali oświadczenie, z którego jasno wynika, że ​​wcale nie są przeciwni ruchowi Black Lives Matter ani zakończeniu zinstytucjonalizowanego rasizmu. Jak to ujęli: „Otwórzmy drzwi do dialogu i uzdrowienia”. Być może lepiej zacząć od upewnienia się, że dowiemy się prawdy kryjącej się za każdym twierdzeniem (lub zdjęciem), zanim pospieszymy do osądzenia lub udostępnienia potencjalnie fałszywych informacji w mediach społecznościowych.
Kategorie jak Jak Komiksy