Dlaczego Claire Saffitz opuściła Bon Appétit?

Claire Saffitz uśmiechnięta Osoba deserowa

W październiku ubiegłego roku sławny szef kuchni Claire Saffitz postanowiła rozstać się z magazynem kulinarnym, b apetyt . Jej ogłoszenie pojawiło się po tym, jak kilka innych osobistości kulinarnych, takich jak Priya Krishna, Sohla El-Waylly i Molly Baz, postanowiło zakończyć współpracę z kanałem (poprzez Zjadacz ). Zanim zagłębimy się w to, co naprawdę się wydarzyło, warto pamiętać, że Saffitz był kluczową częścią b apetyt kuchnia testowa.


Była znana ze swojego świeżego podejścia do jedzenia oraz połączenia kreatywności i oryginalności, które wniosła na stół. Na przykład kiedyś pokazała swoim fanom, jak przygotować wykwintne batoniki Twix na specjalną ucztę w długim 40-minutowym klipie (poprzez Rozcierany ). Efektem końcowym był doskonały, pysznie wyglądający deser wypełniony dużą ilością karmelu.Widoczna była również popularność Saffitz, o czym świadczą m.in. dziesiątki postów fanów poświęcony jej na Reddicie. Chociaż pozostaje całkiem sensacją gotowania, jej decyzja o rozstaniu się z Smacznego pozostał głównym punktem dyskusji, który był częścią większej kontrowersji na kanale. Oto, co się stało.
Saffitz kibicował różnorodności

Szefowa kuchni Claire Saffitz patrzy na ciasto Instagram

Problem sprowadzał się do różnorodności i równej reprezentacji w Dobrze Apetyt . Kilka osobistości, w tym Claire Saffitz, Priya Krishna i Rick Martinez, było zdania, że ​​organizacja po prostu nie gra uczciwie, jeśli chodzi o dawanie kolorowych szefom kuchni równych szans w ich karierze. Było to oczywiście problematyczne i coś, co nie pasowało do wielu znanych twarzy pracujących z kanałem.

Saffitz opublikował na jej temat długie wyjaśnienie Konto na Instagramie! rzucając światło na jej decyzję o odejściu Dobrze Apetyt . Napisała: „Jako pracownica byłam oczywiście do pewnego stopnia świadoma toksycznego, rasistowskiego, tajemniczego i ultrakonkurencyjnego środowiska, w którym „razem” pracowaliśmy. Ale teraz widzę, że też wiele przeoczyłem”. Dodała ponadto, że żałuje, że nie odezwała się wcześniej i że jest świadoma swoich białych przywilejów, które pomogły jej osiągnąć sukces w organizacji.Jak na Zjadacz, Szefowa kuchni wyraziła również wdzięczność za wszystko, co zyskała w czasie pracy z kanałem, ale przedstawiła mocną uwagę: Wszystkim nie przyznano równego dostępu do szans i to był problem. Powiedziała dalej, że rozważyła wszystko i postanowiła odejść od kanału, dodając: „Zamierzam zrobić swoje”.