Dlaczego suszona wołowina jest tak droga?

Suszona Wołowina

Dla mięsożerców dobrze przyrządzony kawałek suszonej wołowiny to naprawdę pyszna uczta. Niestety często nie jest to tanie. W porządku, tak, możesz dostać Slim Jima za dość niską cenę, ale wysokiej jakości produkt z suszonej wołowiny? Powodzenia! Jeszcze bardziej przygnębiające dla fanów suszonej wołowiny jest to, że po wyrzuceniu czasami 10 dolców za torba na stacji benzynowej , często w torbie nie ma zbyt dużo suszonej wołowiny.


Może to być dość sfrustrowane przekąskami, ale trudno odmówić dobrej suszonej wołowiny – nawet jeśli jest ona droga. Dlaczego dokładnie suszona wołowina jest tak droga i czy ludzie naprawdę dostają to, za co płacą?Chodzi o koszt wołowiny

surowa pieczeń wołowa

Fani suszonej wołowiny ucieszą się, wiedząc, że przemysł suszonej wołowiny nie jest w zmowie, by oszukać codziennego konsumenta. Głównym powodem, dla którego suszone mięso jest często tak drogie, jest to, że tak naprawdę nie jest to najtańsze jedzenie. Właściwie jest to dość drogie, jeśli chodzi o to, a duża część tego kosztu to sama wołowina.
Produkcja wołowiny kosztuje znacznie więcej niż wieprzowina czy kurczak i wymaga około 10 razy więcej zasobów (poprzez: Smithsonian Magazine ). Wszystko, od ziemi, przez ziarno, po wodę, jest czynnikiem, który sprawia, że ​​hodowla krów jest droższa niż w przypadku innych zwierząt gospodarskich. Jest też aspekt popularności wołowiny wśród amerykańskich konsumentów. Kurczak jest dziś bardziej popularny, ale nie zawsze tak było, co doprowadziło do dużej konkurencji, która ogólnie podniosła ceny wołowiny (poprzez R-Cielę USA ). Ludzie mogą nie wybierać tak dużo wołowiny jak kurczaka, ale kiedy to robią, płacą za nią znacznie więcej.

Lepsza wołowina daje lepsze suszone mięso

kawałki wołowiny

Według Dziennik Wall Street , ceny wołowiny rosną nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Globalny wzrost cen wołowiny może wydawać się niezwiązany z małą marką suszonej wołowiny w twoim kraju, ale jest to również rodzaj wołowiny używanej w suszonej wołowinie. Jest powód, dla którego suszone mięso za 8 USD smakuje lepiej niż suszone za 1 USD — jest wykonane z lepszych kawałków mięsa.Według marki suszonej Górska Ameryka Jerky , najlepsze suszone mięso jest przyrządzane z chudych kawałków wołowiny, zwykle z górnej i dolnej części, ponieważ zapewniają one dużo smaku i dobrą teksturę. Kosztują również znacznie więcej niż niektóre tłuste skrawki wołowiny.

Tak jak Pieniądze Inc. Zwraca uwagę, że niektóre cięcia są również ograniczone w podaży. Możesz dostać dużo więcej flaczki z krowy niż polędwiczki — ale flaczki nie są zbyt wielkim sprzedawcą w Stanach Zjednoczonych. Jednak wołowina jest tak naprawdę tylko jednym z czynników wpływających na twoje drogie suszone mięso, a z pewnością należy wziąć pod uwagę inne koszty.Robienie suszonego mięsa jest również dość drogie

Suszona Wołowina

Dobre rzeczy wymagają czasu, a w przypadku suszonej wołowiny pochłaniają również dużo zasobów. Lawless Jerky udostępniony na Reddit że wszystko, od opakowania po wysyłkę, koszty pracy, przyprawy i konserwanty się sumuje. „Sprowadzamy szalone przyprawy z całego świata i używamy najwyższej jakości, całkowicie naturalnych składników”. Tak, możesz zrobić suszoną wołowinę w domu w swoim piekarniku, ale prawdopodobnie nie tak twoja ulubiona marka suszonej wołowiny robi swoje magiczne mięso.

Na przykład Mountain America Jerky mówi, że wyprodukowanie małej partii w procesie wędzenia zajmuje im trzy dni. Mogliby wybrać tańszą i szybszą metodę i użyć komercyjnej suszarki, ale jak to ujęli, nie dałoby to idealnie pysznej „lukrecji mięsnej”. Mmmm.

Być może sprowadza się to do tego, czy chcesz, aby Twoja wołowina była tania, czy chcesz, aby była zrobiona dobrze?

Problem skurczu suszonej wołowiny

szarpane ugryzienia wołowe

Wiemy, że cięcie wołowiny, pracy i materiałów odgrywa rolę, ale jedną rzeczą, której wiele osób może nie brać pod uwagę, jest kwestia kurczenia się. Te delikatne kawałki suszonej wołowiny nie zaczynały się tak małe. Tak, twoja 4-uncjowa torebka suszonej wołowiny może wydawać się raczej mała za 8 USD, ale nadal zawiera w sobie wołowinę wartą 8 USD, która po prostu skurczyła się podczas procesu suszenia.

Cały punkt z tyłu peklowanie mięsa jest wysuszenie go, aby mięso nie psuło się, a proces suszenia usuwa wodę — a los Z wody. Na Strona internetowa Big John's Jerky tłumaczą, że wołowina, której używają, to około 60 procent wody, a efekt końcowy zawsze waży mniej niż wołowina, od której zaczęli. Zasadniczo około 2,5 funta wołowiny daje tylko około funta suszonej wołowiny.

Worek suszonej wołowiny za 10 dolarów może nie być tak pełny, jak byś chciał, ale przynajmniej wiesz, że branża suszonej wołowiny nie jest szarpanie wokół ciebie, jeśli chodzi o sposób wytwarzania produktu i cenę, za jaką go sprzedają.