Dlaczego Instant Ramen jest tak tani?

Zupa w kubku

Są tak kultowe, że poświęcono im całe muzeum. Były to pierwsze makarony spożywane w kosmosie. I chociaż zaczynał jako produkt luksusowy, natychmiastowy ramen kosztuje dziś 13 centów za opakowanie (w oparciu o ceny z 2018 r.) i zgodnie z Dziennik Kalifornijski , jeśli jadłeś ramen trzy razy dziennie przez 365 dni, chciałbyś żyć za mniej niż 145 USD przez ten rok.


Natychmiastowy ramen nie obciąża naszych kieszeni, ponieważ jest tani w produkcji. Linia zdrowia mówi, że makaron jest zrobiony z mąki pszennej, która została wzbogacona syntetycznymi formami witaminy B i żelaza. Po przygotowaniu makaron jest gotowany na parze, maczany w bulionie drobiowym, a następnie smażony w procesie, który ma na celu wydłużenie okresu przydatności produktu do spożycia.Przygotowanie ich do spożycia jest łatwe — wystarczy nawodnić makaron i wrzucić do opakowania zupy przygotowanego głównie z glutaminianu sodu, soli, cukru i dodatków smakowych, aby dopełnić doznania kulinarne (poprzez NPR ). Światowe Stowarzyszenie Makaronów Błyskawicznych mówi, że instant ramen jest dziś spożywany z różnymi przyprawami występującymi w lokalnych kulturach spożywczych, w tym czosnkiem, imbirem i trawą cytrynową (Azja Południowo-Wschodnia i Chiny); curry (Azja Południowa); papryczka chili (Korea); sos sojowy (Japonia); ser (Europa i Ameryka); pasta fasolowa (Azja Wschodnia); i cytrusy (Meksyk i Filipiny).
pizza burger w burger king

Natychmiastowy ramen został wynaleziony, aby napełnić głodne żołądki

Koreańskie danie z makaronem błyskawicznym

Nawet jeśli błyskawiczny ramen nie jest do końca pożywny , będzie nadal powszechnie spożywany, ponieważ, jak mówią antropolodzy, tacy jak Sidney Mintz, jest „zabójcą głodu proletariatu”, ponieważ niska cena makaronu pozwala wszystkim jeść. Przygotowywane są z zupą, która sprawia, że ​​konsument na dłużej czuje się syty; produkowane są z mąki pszennej, która ma wysoki indeks glikemiczny; a przed odwodnieniem makaron smaży się na oleju palmowym, który NutriStrategy mówi, że ma drugie co do wielkości stężenie tłuszczów nasyconych (81%) wśród wszystkich olejów roślinnych. I podobnie jak zupa, olej może sprawić, że makaron będzie bardziej sycący.

Ale tak jak istnieje ukryty koszt zdrowotny związany z życiem na natychmiastowej diecie ramen, istnieje również ukryty koszt środowiskowy. Olej palmowy, który jest używany do produkcji ramenu instant, nie może być łatwo zastąpiony jako składnik, ponieważ jest naturalnym konserwantem, a także dlatego, że jest najtańszym, uniwersalnym i poszukiwanym olejem roślinnym na świecie (co jest jednym z głównych powodów ramen same makarony są tak tanie).Olej palmowy jest jednak również jedną z głównych przyczyn wylesiania w Malezji i Indonezji (poprzez Opiekun ). A dzięki dużemu ukrytemu kosztowi natychmiastowego ramenu dla twojego zdrowia i środowiska, natychmiastowy ramen nie wydaje się już wart 13 centów za opakowanie, szczególnie dla tych, których stać na taki wybór.