Dlaczego kubek kawy nazywany jest filiżanką Joe?

Filiżanka kawy z ziarnami kawy

Jawa. Napar. Kawiarnia. Błoto. Akcydens. Sok z jittera. Kofeina. Paliwo. Covfefe. — tyle szumnych pseudonimów dla Kawa , jeden z najpopularniejszych napojów w historii świata. W rzeczywistości, według Mentalna nić przeciętny Amerykanin (co nie powinno dziwić) wydaje na kawę około 1100 dolarów rocznie. Zawsze wydaje się, że w zasięgu ręki jest kawiarnia, która stała się gorącym miejscem na randki, spotkania, sesje robocze i po prostu dobre stare R&R.


czy McDonalds nadal sprzedaje okłady z przekąskami?

Kawą można delektować się przez całą dobę na pozornie nieskończoną liczbę sposobów — czarną, słodzoną śmietaną i cukrem, ożywioną kieliszkiem lub dwoma wyrażone , a nawet dodawany do codziennych potraw (takich jak żeberka w kawie z Poważne jedzenie lub babeczki kawowe od Delikatny ). Sposób, w jaki pijesz kawę, zależy wyłącznie od Ciebie, co jest prawdziwą esencją jej piękna.Jeden pseudonim napoju ma szczególnie fascynującą historię. Joe — jak w „Chcesz wziąć filiżankę joe?” — uważa się, że została ukuta ponad sto lat temu. Więc jak to się stało?
Oto jak kawa stała się znana jako „joe”

Czarno-biały portret Józefa Danielsa Wikipedia

Jak wielu mogło się domyślić, termin „filiżanka Joe” najprawdopodobniej pochodzi od prawdziwej osoby. A historia rzekomego pochodzenia wygląda mniej więcej tak...

W czerwcu 1914 roku, podczas I wojny światowej, amerykański sekretarz marynarki Josephus Daniels zakazał statkom marynarki podawania napojów alkoholowych, aby utrzymać marynarzy w trzeźwości, zdrowiu i czujności. Według legendy zakaz ten spowodował, że marynarze zamiast alkoholu spożywali duże ilości kawy, zgodnie ze słownikiem wyrażeń Znaj swoje zdanie . Tak więc marynarze w bezczelny sposób nazwali swój nowy ulubiony napój z kofeiną „Joe”, na cześć ich surowego przywódcy Józefa.Inna teoria mówi, że skoro Joe jest tak powszechnym imieniem, „filiżanka Joe” to po prostu napój, którym cieszą się zarówno bogaci, jak i zwykli ludzie – lub przeciętny Joe. Ale bądźmy szczerzy: ta teoria nie jest tak zabawna. Następnym razem, gdy będziesz popijać gorącą lub zimną cuppa joe, prześlij podziękowania panu Danielsowi.