Dlaczego prawie niemożliwe jest znalezienie koniny w USA

wiązanie konia i kobiety

Nie znajdziesz polędwicy z konia ani tatara w standardowym menu w żadnej amerykańskiej restauracji. Stek z konia lub paszteciki z mielonego konia nie można znaleźć obok wołowiny i wieprzowiny w twoim sklep spożywczy sekcja mięsna . Dlaczego mięso końskie nie jest sprzedawane w Stanach Zjednoczonych? W końcu jedzenie nie jest nielegalne (poprzez Na wynos ). Jeśli chcesz ubić konia, zamień go w steki, sashimi lub kiełbasę i podawaj go przyjaciołom i rodzinie, to twoja sprawa.


Oto problem: każde mięso sprzedawane w Stanach Zjednoczonych musi zostać skontrolowane (poprzez USDA ), a rząd federalny ma zerowy budżet na badania tusz końskich. Kwestia ta pojawia się co jakiś czas pod dyskusją, ale zakaz inspekcji pozostaje w mocy do 2020 roku (poprzez Społeczeństwo humanitarne ). Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek zniesiona zostanie prawna bariera masowej produkcji koniny, psychologiczna bariera jedzenia naszego przyjaciela, Dziewczynka , wygląda na to, że nie ustąpi.Uznana restauracja Cure w Pittsburghu, która od tego czasu zamknięte z niepowiązanych powodów , gościli kanadyjscy szefowie kuchni, którzy na jedną noc umieścili w menu „Le Cheval” (przez Wice ). ' Koń ' oznacza oczywiście 'koń' – w tym przypadku tatar z konia podany z wędzonym żółtkiem i aioli z czarnego czosnku. Komentatorzy w sieci zawstydzili restaurację, oskarżając ją o podawanie na kolację zwierząt terapeutycznych. – W następnej kolejności wstawiasz do menu Hipster Tatara? ktoś skomentował usuniętą stronę nieistniejącej już restauracji na Facebooku.
Mięso końskie smakuje dobrze i jest dla ciebie dobre, ale ...

sashimi z koniną

Ludzie kochają konie. W Stanach Zjednoczonych może nie być tylu właścicieli koni, co właścicieli psów, ale konie są pod każdym względem jak psy towarzyszące, jeśli nie bardziej. W końcu możemy jazda konie! Amerykanie krótko flirtowali z kuchnią konną, kiedy samochód zastąpił powóz konny i kiedy wołowiny było mało podczas II wojny światowej (poprzez Atlantycki ). Ale pomysł nigdy się nie utknął. Oprócz zamiłowania ludzi do koni, ich mięso uważano w najlepszym razie za kiepski substytut wołowiny.

Ludzie, którzy jedli koninę, mówią, że to całkiem dobre. „To wołowina, ale ciemniejsza, bardziej jodowa” – powiedział kanadyjski krytyk kulinarny Chris Nuttall-Smith Na wynos . „Ma bogaty i piękny smak, czy to podawane na surowo, czy jako polędwica. To jest pyszne.' Mięso końskie jest również zdrowe, zawiera dwa razy więcej żelaza niż wołowina i prawie tyle samo kwasów tłuszczowych omega-3 niż łosoś hodowlany.Mimo to fani My Little Pony i Seabiscuit nie gryzą i prawdopodobnie nigdy nie będą gryźć. Konie są inteligentnymi, towarzyskimi zwierzętami, które najwyraźniej potrafią czytać ludzkie emocje (poprzez Niezależny ). Z pewnością my, ludzie, nie rozważylibyśmy poważnie rzezi i spożywania tych majestatycznych bestii? Brzmi to przekonująco, z wyjątkiem tego samego, co można powiedzieć o świniach (poprzez HuffPost ). Dobrze więc dla koni, że nie smakują jak bekon .
Kategorie drink jak Wskazówki