Dlaczego Nathan usunął Kobayashiego ze swojej ściany sławy

Takeru Kobayashi Gilbert Carrasquillo/Getty Images

Takeru Kobayashi na zawsze zmieniło konkurencyjne jedzenie. Joey Chestnut może być największym zjadaczem wszechczasów, wygrywając Nathan's Famous konkurs jedzenia hot dogów 13 z ostatnich 14 lat, ale można argumentować, że bez Kobayashiego nie byłoby kasztanów. Przed początkiem dynastii Chestnut, w 2007 roku, Kobayashi wygrał sześć poprzednich konkursów Nathan's Famous. Podwoił poprzedni rekord Nathana podczas swojego pierwszego zwycięstwa w 2001 roku, kiedy zjadł 50 psów w 12 minut.


„W jedzeniu są dwie epoki” – powiedział Jason Fagone, który napisał książkę o jedzeniu konkurencyjnym. Poczta w Nowym Jorku . „Przed Kobayashi i po Kobayashi. Dopóki się nie pojawił, rywalizujący zjadacze mieli tendencję do żartowania. Robili to z pewną dozą ironii. Ale Kobayashi nie był i to była jego wielka innowacja.Jeśli ktokolwiek zasługuje na to, by znaleźć się w konkurencyjnej hali sław gastronomicznych, to właśnie Kobayashi. Problem polega na tym, że nie ma galerii sław dla konkurencyjnego jedzenia. Tam jest Ściana sławy u Nathana, a kiedyś widniało na niej nazwisko Kobayashiego. Następnie został bezceremonialnie usunięty ze ściany i zastąpiony przez zawodnika, który nigdy nie wygrał konkursu w jedzeniu hot dogów. George Shea, dyrektor wykonawczy Major League Eating, organu zarządzającego sportem, zasugerował: Papier Brookliński w tym czasie ludzie nie powinni zawracać sobie głowy zniknięciem Kobayashiego z historycznego znacznika Nathana. — To nie jest Mount Rushmore — powiedziała Shea. „To nie jest muzeum. To nie jest sala sław.
Kobayashi odmówił podpisania restrykcyjnego kontraktu z Major League Eating

Takeru Kobayashi i Joey Chestnut Monica Schipper/Getty Images

Shea mógł nie sądzić, że słynna ściana sławy Nathana to wielka sprawa, ale miał swoje powody, by usunąć z niej Kobayashiego. Kobayashi odmówił podpisania kontraktu z Major League Eating, ponieważ uniemożliwiłoby mu to udział w wydarzeniach, które nie były sankcjonowane przez ligę. Bez podpisu Kobayashiego na ich kontrakcie, liga zakazała mu w 2010 roku udziału w głównym turnieju, konkursie jedzenia hot dogów 4 lipca w Nathan's na Coney Island. W następnym roku Major League Eating usunęła go ze Ściany Sławy Nathana.

„Kobayashi aktywnie odsunął się od świata profesjonalnego jedzenia i w rezultacie musimy zrobić miejsce dla tych, którzy będą nadal angażować się w profesjonalne jedzenie” – powiedział Shea. Papier Brookliński . – Nie wypędziliśmy go. Zmienił to, czego chciał.W ciągu dekady, odkąd jego imię zostało usunięte ze ściany sławy Nathana, Kobayashi nie wrócił do corocznego konkursu jedzenia hot dogów i mówi, że nigdy tego nie zrobi (poprzez Dzienna bestia ). Powiedział, że nadal chce być pionierem w młodym sporcie, który pomógł stworzyć, i odrzucił Major League Eating jako „żart”. Kobayashi nadal je zawodowo, biorąc udział w corocznym konkursie jedzenia taco w Kalifornii.