Dlaczego nigdy nie powinieneś kupować żetonów w sklepie z dolarami?

żetony na stojaku Joe Raedle/Getty Images

Kiedy wchodzisz do sklepu za dolara z kupą singli i wszystko na półce to złotówka, może się wydawać, że nie ma mowy, abyś nie miał okazji. jedzenie to w końcu ogromna część formuły sprzedaży dla sklepów typu „dolar”, i chociaż mogą one nie być tym, o czym większość ludzi myśli, gdy wyobrażają sobie sklep spożywczy , w rzeczywistości sprzedają więcej żywności niż Całej żywności — chociaż bądźmy szczerzy, prawdopodobnie można oczekiwać, że o wiele mniej z nich zostanie oznaczonych jako „rzemieślnik”.


Wiele z tego, co składa się na sprzedaż żywności w sklepach za dolary, mieściłoby się w kategorii przekąsek, ale okazuje się, że chwytanie chipsów z półki sklepowej za dolary może jednak nie być takim wynikiem. Oto, co powinieneś wiedzieć o żetonach sklepowych dolarowych przed następnym atakiem na przekąskę.Czy żetony dolarowe to dobry interes?

czipsy Dan Kitwood/Getty Images

Osoby rozbijające pieniądze postanowiłem zobaczyć, jak świetne są oferty, jeśli chodzi o jedzenie w typowym sklepie dolarowym, i dość szybko zauważyłem, że klienci nie otrzymywali tak dużo pieniędzy za swoje pieniądze. Ta torebka chipów Doritos, Lay's lub innej marki po prostu nie będzie miała w sobie zbyt wiele. W przeliczeniu na jedną uncję, żetony sprzedawane w sklepach jednodolarowych za jednego dolara nie wypadają dobrze w porównaniu z tym, co można zapłacić w sklepie spożywczym. Zasadniczo, żetony w sklepie dolarowym są tak samo złe, jak kupowanie żetonów na stacji benzynowej – co, nawiasem mówiąc, nie jest również dobrą ofertą dla twojego dolara (poprzez Popularna mechanika ).
Potrzebujesz więcej dowodu, że twój dolar nie idzie za daleko, jeśli chodzi o kupowanie żetonów w sklepie z dolarami? Zastanów się nad torbą Takis Fuego Hot Chili Pepper and Lime Chips. W Dollar Tree torba może przywrócić Ci tylko 1 USD, ale dostajesz tylko 3,2 uncji – ledwie garstka. W Walmart torba o tym samym smaku Takis będzie Cię kosztować 2,68 USD , ale dostajesz 9,9 uncji. Dollar Tree pobiera opłatę w wysokości 31 centów za uncję, podczas gdy Walmart pobiera tylko 27 centów za uncję – i w zależności od tego, gdzie mieszkasz, ta cena Walmart może być tak niska, jak 20 centów za uncję, podczas gdy sklep dolara wciąż kosztuje 1 USD, niezależnie od lokalizacji.

Czy chipsy ze sklepu dolarowego dobrze smakują?

znak drzewa dolara Justin Sullivan/Getty Images

Cena i ilość to tylko dwa czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie chipsów do przekąsek w sklepie za dolara. Jest też bardzo ważny czynnik smaku. Oczywiście nie ma powodu podejrzewać, że twoje Dorito z Dollar General będą smakować inaczej niż gdybyś je kupił w Publix – zakładając, że torebka nie ma czterech lat i nie jest pełna zwietrzałych, smutnych chipsów tortilla.Zauważysz jednak dość szybko, przechadzając się po sekcji z przekąskami w sklepie za dolara, że ​​zdarzają się również marki chipsów, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. Na przykład Dollar Tree posiada własną markę chipsów ziemniaczanych pod marką Home Style Select. Jako recenzent żywności? Profesor Chip zaznaczono, że Dollar Tree nie był szczególnie kreatywny przy projektowaniu logo. – Nawet nie próbowali – powiedział. — Jest jak żółtko ze wstążką. Z drugiej strony, kogo obchodzi logo? Jak te żetony dolarowe? naprawdę smak?

Cóż, stare powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz” sprawdza się również w przypadku chipsów ziemniaczanych. 'Nie sądzę, że są to chipsy ziemniaczane, myślę, że bardziej przypominają... chipsy z oleju' - powiedział Chip Professor. – Tutaj jest więcej oleju niż ziemniaków.Na plus worek Styl domowy Wybierz żetony oferuje ci trochę więcej porcji niż Takis, ponieważ jest w torebce o pojemności 5 uncji. Oczywiście Dollar Tree sprzedaje również 5,34-uncjowe kanistry Chipsy Lay's Stax . Nasuwa się pytanie, po co miałbyś płacić za podrabiane żetony, skoro można było zapłacić tę samą cenę i otrzymać jeszcze chipów tej marki?

Jeśli chodzi o to, kupowanie żetonów w sklepie za dolara naprawdę nie jest dobrą okazją, jeśli weźmie się pod uwagę cenę, ilość i smak. Po prostu coś, o czym należy pomyśleć następnym razem, gdy będziesz szukać okruchów na dnie tej torby ze sklepikiem Takis.