Dlaczego nigdy nie powinieneś kupować owoców morza od Aldi

surowe owoce morza?

Wiemy to Aldi to niesamowita, niedroga opcja dla tak wielu świeżych artykułów spożywczych i zszywek spiżarni — oferuje świetną kawę, składniki do pieczenia, alkohol i żywność ekologiczną. Ale jest jedna kategoria, którą możesz chcieć omijać z — Aldi's owoce morza .


Być może słyszałeś, że owoce morza Aldi mają skandaliczny przeszłość. Na Powiązana prasa Raport z 2017 r. wykazał, że marka owoców morza Aldi's Sea Queen mogła pośrednio dotować programy broni jądrowej Korei Północnej. Oczywiście Aldi nie próbował finansować nuklearnej apokalipsy. Miała jednak interesy z Chinami, które znane są z zatrudniania północnokoreańskich pracowników do cięcia kosztów i poddawania ich warunkom określanym jako „współczesne niewolnictwo”. Krótko mówiąc, pracownicy północnokoreańscy mieszkający w surowych osiedlach bez dostępu do komunikacji zewnętrznej dostarczyli ponad 2000 ton owoców morza do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Aż 70 procent ich pensji trafiało bezpośrednio do rządu Korei Północnej.Inne powody, aby unikać owoców morza Aldi?

Sushi

Oprócz ponurego stowarzyszenia, niektóre opcje owoców morza Aldi nie są zbyt przyjazne dla ziemi. Zielony pokój znaleźli problemy z pozyskiwaniem ryb przez Aldi, jeśli chodzi o ochronę naszych oceanów. Aldi faktycznie wypadł bardzo dobrze w porównaniu do podobnych sklepów, ale Greenpeace powiedział, że Aldi nadal musi poprawić swoje standardy dotyczące połowu albacore. Istnieją również problemy z pozyskiwaniem łososia i krewetek przez Aldi, więc jeśli chcesz być sumienny, możesz na razie je pominąć.
Mrożone sushi Aldi może wydawać się dobrym sposobem na cieszenie się wspaniałym smakiem sushi bez kosztowania ręki i nogi, ale lepiej je pominąć. Aldi Nerd nazwał ryż zimny i papkowaty, a co do nadzienia? „Awokado nie było złe, tylko bardzo małe, więc nie miałam z tego zbyt wiele smaku. Smakowałam głównie ryż z nadzieniem przypominającym sałatkę z krewetek. Werdykt był taki, że jeśli nie mieszkasz gdzieś, gdzie nie ma innych opcji sushi, te bułki naprawdę nie były tego warte.

Dlaczego owoce morza Aldi nie są najlepszym wyborem?

Surowe ryby w różnych formach

Redditorzy Zgadzam się, że sushi Aldi nie jest takie wspaniałe. Jeden z użytkowników powiedział: „Ani mój mąż, ani ja nie mogliśmy dokończyć tych, które spróbowaliśmy (tuńczyk? łosoś? zablokowałem to w mojej pamięci).” Inny powiedział: „Ryż jest niedogotowany i suchy. Nadzienia... Ech. Pewien rozczarowany klient powiedział: „Moja żona dostała bułkę z zamrażarki… może California Roll? Absolutnie go nienawidziła i nie mogła przejść więcej niż 3 kawałki. Skończyłem resztę i muszę przyznać, że pod koniec nawet ja, która zjem prawie wszystko, miałam problemy z przebrnięciem przez to.Ogólnie rzecz biorąc, osiągnięcia Aldi w owocach morza są nierówne. Więc jeśli zamierzasz tam kupić ryby, możesz omijać mrożone sushi, tuńczyka albacore i czegokolwiek z Sea Queen.