Dlaczego nigdy nie powinieneś kupować przypraw w Costco

przyprawy

Ci, którzy robią zakupy w Costco, znają radość z odkrywania nowych rzeczy, które magazyn ma do zaoferowania, lub (większe) emocje związane z tropieniem ulubionego produktu, który sklep, z tego czy innego powodu, wycofał, ale postanowił przywrócić. I chociaż możemy mieć pokusę, aby zaopatrzyć się w zapasy w razie czego moce, które decydują, że uzupełnienie było błędem, jest kilka rzeczy weteranter Klienci Costco odradzają kupowanie hurtowo.


Wśród tych rzeczy, USA dziś radzi, aby kupujący w Costco trzymali się z dala od produktów (kogo potrzebuje 30-funtowy worek szpinaków lub gigantycznej paczki sałat zielonych?), detergentu (który wydaje się mieć krótszy okres przydatności do spożycia niż sądziliśmy) i przyprawy (które są dostarczane w ogromnych butelkach, które wahają się od 18 uncji granulowanego czosnku do 5 funtów fantazyjnej papryki).Przyprawy Costco są tanie, ale nadal mogą być stratą pieniędzy

Suszone kolorowe ziarna pieprzu

Gdybyś miał obliczyć cenę przyprawy w opakowaniu Costco w uncjach, nikt nie zaprzeczyłby, że ceny sprawiają, że zakup jest wart swojej ceny. Niestety, podobnie jak przy zakupie produktów luzem, trudno sobie wyobrazić, że potrzebujemy 2 funty suszonego oregano lub 2 funty suszonej pietruszki, zwłaszcza że, jak McCormick Zwraca uwagę, że okres przechowywania suszonych ziół, zarówno w postaci mielonej, jak i całych liści, wynosi od jednego do trzech lat. Pomyśl, ile oregano mogłeś zużyć z małego słoika, który kupiłeś ostatnim razem w supermarkecie… chyba że konsekwentnie gotujesz dla tłumu, prawdopodobnie będzie ci trudno przejrzeć dwufuntowy słoik zioła, zanim nadejdzie data przydatności do spożycia. Wszyscy podnieśliśmy tę starą butelkę suszonej bazylii, która była brązowa i bezwonna, prawda? Tam właśnie zmierzają twoje zioła Costco.
Epickie mówi, że przyprawy mielone zaczynają tracić swoją moc po sześciu miesiącach. I chociaż całe przyprawy mogą mieć nieco dłuższy okres trwałości ( Epickie daje całe przyprawy rocznie, McCormick mówi, że mogą być dobre nawet przez cztery), bez względu na wszystko, nadal lepiej kupować i używać świeżych przypraw do gotowania. W końcu te zioła i przyprawy są tym, na czym polegasz, aby uzyskać mnóstwo smaku, a dwuletnie nic po prostu nie będzie smakować tak dobrze.