Dlaczego nigdy więcej nie powinieneś jeść w Chick-Fil-A

laska-fil-a Obrazy Getty

Krowy mogą nam kazać „Jedz Mor Chikin”, ale czy tak naprawdę musi być? Laska-fil-A kurczak? Firma, która według Magazyn QSR zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej dla USA sprzedaż fast foodów w 2018 r. już wyprzedził McDonald's (ogółem na 1. miejscu) o około 1,4 mln USD sprzedaży w przeliczeniu na lokalizację i jest numer jeden kurczak procarz w kraju, z łatwością pokonując czołowych konkurentów KFC i Popeye's. Więc są zdecydowanie najwięksi, ale czy to znaczy, że są najlepsi?


Istnieje wiele przekonujących argumentów, dlaczego nie powinieneś uderzać Chick-fil-A, gdy uderzy ochota na kanapkę ze smażonym kurczakiem, i nie chodzi tylko o firmę poglądy polityczne lub historia dyskryminacja pracowników . Jest też jedzenie do rozważenia — fanatycy CFA powiedzą, że kanapki z kurczakiem w sieci są najlepsze, ale nie jesteśmy tego tacy pewni (a inni też nie są). Okazuje się, że kanapka nie jest nawet najpopularniejszą pozycją w ich własnym menu. W rzeczywistości od dwóch lat, gdy ich frytki waflowe, twierdzą, że tytuł i myślimy, że wiemy dlaczego.Chociaż hardkorowi fani mogą się z tym nie zgodzić, to są wszystkie powody, dla których nigdy więcej nie powinieneś jeść w Chick-fil-A.
Kanapki są super słone?

chick-fil-kanapka Instagram

Wszyscy wiemy, że w fast foodach pojawia się spora ilość sodu — to jeden z powodów, dla których smakuje dobrze — ale czy ty? naprawdę wiesz, ile pochłaniasz, gdy wjeżdżasz na przejazd? Czas donosi, że konsumenci żałośnie zaniżają ilość sodu w swoich fast foodach — aż o zdumiewające 650 procent.

Jak więc ma Chick-fil-A, jeśli chodzi o sód? To nie jest dobre. W 1350 mg , kanapka z kurczakiem CFA jest znacznie wyższa niż zawartość sodu w innych porównywalnych kanapkach z kurczakiem typu fast food. McDonald's McChicken właśnie 590 mg , podczas gdy Wendy's Crispy Chicken Sandwich ma tylko nieco więcej w 600 mg . Biorąc pod uwagę zalecane dzienne daily maksymalny sód spożycie wynosi 2300 mg, przeżuwanie jednej kanapki Chick-fil-A jest dość szkodliwe dla Twojej diety.Ta wyższa zawartość sodu jest prawdopodobnie spowodowana solanka że pierś jest kąpana, co powinno sprawić, że kurczak będzie bardziej delikatny i soczysty — ale za swoją cenę.

I nadal nie są tak dobre

chick-fil-kanapka Laska-fil-A

Nie ma co do tego wątpliwości Sól sprawia, że ​​jedzenie smakuje lepiej, więc być może to wyjaśnia niebotycznie wysoką zawartość sodu w kanapce z kurczakiem Chick-fil-A — po prostu chcą, żeby smakowała lepiej. Ale jest prosty sposób na dodanie smaku bez zamieniania jedzenia w lizawka soli, a w przypadku kanapki z kurczakiem, której jedynymi składnikami są bułka, kurczak i pikle, musimy przyjrzeć się samemu kurczakowi.Mówiąc najprościej, pierś z kurczaka bez kości i skóry — CFA mięso do wyboru — po prostu nie ma zbyt wiele smaku, a to ma związek z zawartość tłuszczu . Porównując 3-uncjową pierś z kurczaka, która zawiera 3 gramy tłuszczu, z 3-uncjowym udem, które zawiera 9 gramów, problem staje się oczywisty. Ponieważ wiemy, że tłuszcz oznacza smak, możemy łatwo założyć, że kanapka z udkiem z kurczaka byłaby o wiele smaczniejsza niż ta zwykła pierś.

Zjadacz pisarz Ryan Sutton zgadza się z tematem piersi bez smaku, mówiąc: „Problem polega na tym, że kurczak Chick-fil-A ma za dużo soli, za mało tłuszczu i bardzo mało chrupania. Główne smaki kanapki to przemysłowa marynata neonowa, cukier i olej arachidowy.

Sos tylko komplikuje sprawy

sos chick-fil-a Facebook

Chick-fil-A oferuje siedem smaków wierzby , z których wszystkie zdecydowanie mają swój urok. Kto nie chciałby urozmaicić swojej zwykłej kanapki z kurczakiem kremowym sosem ranczo czosnkowo-ziołowym lub słodko-pikantnym sosem Sriracha? I oczywiście nie możemy zapomnieć ulubionego przez wszystkich — klasyka Sos Chick-fil-A .

Problem polega na tym, że kiedy załadujesz swoją zwykłą kanapkę całą paczką sosu Chick-fil-A, prawdopodobnie w celu nadania smaku tej piersi z kurczaka bez kości, bez skóry, naprawdę podnosisz stawkę na zawartość kalorii i tłuszczu posiłku. Standardowa kanapka z kurczakiem jest dostarczana bez domieszek – tylko bułka, kurczak i pikle – tylko 440 kalorii i 19 gramów tłuszczu. To nie brzmi tak źle, prawda? Ale dodaj zawartość wiaderka z sosem Chick-fil-A i nagle zawartość tłuszczu w twojej kanapce wzrosła do 32 gramów. Tak, ten mały pojemnik zawiera 13 gramów tłuszczu (i 140 kalorii).

Czy ten sos barbecue i musztarda miodowa jest jakże smaczny? mieszanina Warto było? To zależy wyłącznie od Ciebie.

Frytki naprawdę nie są takie wspaniałe

chick-fil-frytki waflowe Facebook

Frytki waflowe mogą być najbardziej popularny pozycja w menu Chick-fil-A, ale czy naprawdę zasługują na ten tytuł? Teoretycznie za każdym razem, gdy wrzucasz ziemniaki do frytkownicy, wynik powinien być fantastyczny, ale CFA po prostu nie są. „Frytki Chick-fil-A są dobre, ale nie sądzę, aby ktokolwiek pukał do drzwi w Chick-fil-A tylko dla frytek”, Arthur Bovino, redaktor naczelny Codzienny Posiłek powiedział Fox News .

Fantastyczna frytka potrzebuje tej super chrupkiej powierzchni zewnętrznej i miękkiego, miękkiego wnętrza — co jest zdecydowanie? nie jak opisać frytki waflowe Chick-fil-A. „Zazwyczaj frytki waflowe nie są tak dobrze chrupiące… Kiedy mam frytki waflowe Chick-fil-A, są większe i nie tak chrupiące…” wyjaśnił Bovino.

najlepszy ser na fajitas

Twoja największa szansa na uzyskanie przyzwoitych frytek CFA? Krytyk kulinarny Seth Cardoza mówi, że „muszą być gorące i świeże”. Bovino mówi, że pojedzie do McDonalda po najlepsze frytki, a my musimy się zgodzić.

Jest historia dyskryminacji pracowników

laska-fil-a Obrazy Getty

„Cel korporacyjny” wymieniony na stronie firmy stronie internetowej czytamy: „Chwalać Boga przez bycie wiernym szafarzem wszystkiego, co nam zostało powierzone, i wywierać pozytywny wpływ na wszystkich, którzy stykają się zLaska-fil-A. Biorąc to pod uwagę, można by założyć, że dyskryminacja pracowników – czy to ze względu na płeć, niepełnosprawność, czy z jakiegokolwiek innego powodu – byłaby wykluczona.Ale ich osiągnięcia sugerują coś innego.

Według Forbes , firma była pozywana co najmniej 12 razy w latach 1988-2007 pod zarzutem dyskryminacji w zatrudnieniu. Jeden z byłych muzułmańskich pracowników twierdzi, że został zwolniony po tym, jak odmówił udziału w grupowej modlitwie do Jezusa Chrystusa – pozew, który został „rozstrzygnięty na nieujawnionych warunkach”.

W 2011 roku Chick-fil-A miał przeciwko nim pozew za dyskryminacja płciowa , powołując się na „wzorzec dyskryminacji pracownic”.

A ostatnio firma została ponownie oskarżona o dyskryminację, tym razem przeciwko niepełnosprawni kandydaci do pracy . Po tym, jak mężczyzna z autyzmem próbował ubiegać się o pracę, w pozwie z 2016 r. stwierdzono, że menedżer CFA powiedział trenerowi pracy, że „Chick-fil-A nie jest zainteresowany zatrudnianiem osób niepełnosprawnych” i „osoby niepełnosprawne nie będą w stanie odnieść sukces w Chick-fil-A.

To prawdopodobnie wystarczy, abyś zgadywał, że je popierasz, bez względu na to, jak bardzo lubisz ich kanapki.

Możesz nie zgadzać się z ich polityką

laska-fil-protest Obrazy Getty

Jeśli wierzysz w równe prawa, Chick-fil-A prawdopodobnie pozostawi nieprzyjemny smak w ustach – i tym razem nie będzie to tylko spowodowane bezsmakową piersią z kurczaka.

Kiedy wyszło na jaw, że firma ma historię zarabiania milionów dolarów w dollars darowizny grupom, które sprzeciwiały się małżeństwom osób tej samej płci, grupy LGBTQ i ich sojusznicy byli oburzeni. COO Dan Cathy podwoił się w prasie przyznając, że był „winny tak jak oskarżony” i powiedziany „Bardzo wspieramy rodzinę — biblijną definicję jednostki rodzinnej. Jesteśmy firmą rodzinną, firmą rodzinną i jesteśmy małżeństwem z naszymi pierwszymi żonami. Dziękujemy Bogu za to... Zamierzamy pozostać na kursie. Wiemy, że może nie jest to popularne wśród wszystkich, ale dzięki Bogu żyjemy w kraju, w którym możemy dzielić się naszymi wartościami i działać zgodnie z biblijnymi zasadami”.

Te darowizny i komentarze wywołały iskrę bojkot (i nadal to robią), a nawet firmy odcięta powiązania z CFA, ostatecznie powodując post na stronie firmy na Facebooku z informacją (poprzez Washington Post ), że ich kultura firmy polega na „traktowaniu każdej osoby z honorem, godnością i szacunkiem — bez względu na jej przekonania, rasę, wyznanie, orientację seksualną lub płeć ”i że „w przyszłości naszym zamiarem jest pozostawienie debaty politycznej na temat małżeństw osób tej samej płci rządowi i arenie politycznej”.

Dają bardzo wątpliwe porady żywieniowe

laska-fil-torba Facebook

Jeśli chodzi o dietę i odżywianie, Chick-fil-A ma kilka ciekawych pomysłów, które wydają się mieć na uwadze przede wszystkim wyniki firmy niż zdrowie klienta.

W 2016 roku kampania reklamowa CFA „Świetne pomysły na zdrowsze życie” pojawiła się na ich powierzchni torby na wynos . Jeden z tych świetnych pomysłów? „Rozpocznij Nowy Rok, dodając do swojej rutyny jeden zdrowy nawyk. Oto dobry: jedz mniejsze posiłki (takie jak paczka 8 sztuk grillowanych bryłek) co trzy do czterech godzin”.

Teraz grillowane nuggetsy z kurczaka są oczywiście lepsze niż panierowane i smażone, i prawdą jest, że niektórzy dietetycy zalecają spożywanie wielu mniejszych porcji w ciągu dnia zamiast trzech dużych posiłków. Ale ta dieta Chick-fil-A skłania Cię do spożywania niewiarygodnych ilości sodu, nie wspominając o wszystkich innych negatywne efekty tyle fast foodów może mieć w twoim systemie. Zarejestrowana dietetyk Alissa Rumsey powiedziała Wiadomości CBS „Nie polecam tego na co dzień, a już na pewno nie kilka razy dziennie”.

najlepsze jedzenie w mlecznej królowej?

Być może ta kampania miała być przymrużeniem oka, ale to zła rada, jak ją pokroić.

Zmusili nas do zrobienia własnej sałatki coleslaw

chick-fil-colesław Facebook

W 2016 Chick-fil-A pociągnął ulubiony przez fanów dodatek do sałatki coleslaw z menu, ruch, który rozgniewany masy i wywołały petycje internetowe wzywające do jego zwrotu. Ale to nie jest najgorsze – aby dodać obrazę do kontuzji, CFA ogłosiło, że jego zamiennikiem będzie... poczekaj na to... sałatka z jarmużu. Zgadza się. Zamiast pysznej, wypełnionej majonezem rozkoszy, możesz teraz zjeść superfood Sałatka składa się z ręcznie siekanego jarmużu i brokuł, posypanych suszonymi wiśniami, prażonymi orzechami i w sosie winegret z klonu.

Co gorsza, kiedy Chick-fil-A złapał wiatr oburzenia swojego klienta, postanowili dać nam wszystkim w tajemnicy coleslaw, publikując Przepis online — wiesz, abyśmy mogli zrobić to sami. Tyle że cały sens fast foodów polega na tym, że nie chcemy robić tego sami, tak samo jak nie chcemy fast foodowej sałatki z jarmużu. Wygląda na to, że od teraz są rozmoczone frytki waflowe.

Inni robią to lepiej

kanapka z kurczakiem shake shack Facebook

Mamy dla Ciebie wiadomość — Chick-fil-A to nie jedyna gra o kurczaki w mieście. I w zależności od tego, kogo zapytasz, one też nie są najlepsze.

Nasz własny zespół w Tłuczony stwierdził, że Shake Shack's Chick'n Shack króluje nad CFA Chicken Sandwich, mówiąc: „Chick'n Shack jest doskonałym przykładem tego, czym może być nawet prosta kanapka z kurczakiem, jeśli poświęcisz czas na zrównoważenie różnych elementów i pozyskiwanie dobrych składników .

Trybuna Chicago doszli do tego samego wniosku, klasyfikując Shake Shack nad Chick-fil-A, ze względu na brak chrupiącej powłoki kurczaka CFA. „To nie było nawet blisko. Oferta Shake Shack miała najbardziej chrupiącą skórkę, najbardziej soczyste mięso i najlepsze dodatki”. Trybuna napisał reporter Nick Kindelsperger.

Nieprzekonany? Thriller w rankingu KFC nad CFA, i Kochanie Wysoka uhonorował Arby's.

Czy te rankingi są subiektywne? Jasne, ale wiele osób z pewnością zgadza się, że Chick-fil-A nie radzi sobie z konkurencją.