Dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy o piniu piña colady

Dwie szklanki piña coladas

Jeśli chcesz wejść w tropikalny nastrój, nie ma lepszego sposobu niż delektowanie się piña coladą. Koktajl powstał w Portoryko w latach 50., według Forbes . Chociaż istnieje wiele różnych wersji tego napoju (w tym bezalkoholowego), klasyczna piña colada jest zrobiona z rumu, soku ananasowego, ciężkiej śmietany i krem kokosowy . Składniki sprawiają, że napój jest kremowy i słodki, ale także wysokokaloryczny i tłusty. Według Nutritionix.pl , który śledzi wartości odżywcze żywności, piña colada zawiera średnio 656 kalorii i 7,1 grama tłuszczu. Według strony, musiałbyś biegać przez godzinę lub chodzić przez prawie trzy godziny, aby spalić kalorie w zaledwie jednej piña coladzie.


Nie pomaga to, że niektóre bary i restauracje robią swoje piña colady za pomocą gotowych mikserów wypełnionych cukrem lub dodają lody, zamieniając zwykłą przyjemność w bombę tłuszczową i cukrową.Piña colady nie są do końca zdrowe

Restauracja Bahama Breeze Bloomberg/Getty Images

Likier.pl cytuje sieć restauracji Bahama Breeze o tematyce tropikalnej jako oferującą piña coladę, która zawiera 560 kalorii, na swojej liście niezdrowych koktajli, których należy unikać, chociaż szczerze mówiąc, nie jest to problem wyjątkowy dla wersji napoju Bahama Breeze.
Jeśli chcesz spakować jeszcze więcej kalorii, przejdź do Lulu's Lulu w Gulf Shores, Alabama . Restauracja, której właścicielem jest Lucy Buffett, siostra piosenkarza Jimmy'ego Buffetta, oferuje piña coladę z lodami. Napój jest tak popularny, że opublikowano wersję naśladowczą Wszystkie przepisy . Nazywany „Następną najlepszą rzeczą do Lulu's Piña Colada”, przepis wymaga mrożonej mieszanki piña colady, zmiażdżonego ananasa w syropie i filiżanki lodów waniliowych. Każda porcja zawiera 640 kalorii, 10,6 gramów tłuszczu i 34,9 miligramów cholesterolu.

jakie jedzenie nie wygasa

Marie Callender's, najbardziej znana z mrożonych obiadów, robi piña coladę w swoich restauracjach i piekarniach Marie Callender, zlokalizowanych w całej Kalifornii, Nevadzie i Utah. Napój zawiera 92 gramy węglowodanów i 83 gramy cukru — około 31 procent spożycia węglowodanów przez osobę, przy założeniu średnio 2000 kalorii dziennie.sosy do maczania papa john

Zdrowsza piña colada

Pyszna piña colada

Jeśli nadal masz ochotę na smak piña colady i nie chcesz wszystkich kalorii i tłuszczu, istnieją alternatywy.

Przepis na Całkowicie.com oferuje piña coladę na bazie mleka kokosowego, białego rumu i soku ananasowego. Ta wersja ma 185 kalorii i 4 gramy tłuszczu, ale nadal zaspokaja pragnienie znacznie mniejszą ilością cukru. ZA Sieć spożywcza wersja piña colady wymaga mrożonych kawałków ananasa, kremu kokosowego, dwóch rodzajów Pokój , i sok ananasowy, aby przygotować wersję alkoholową, która zawiera tylko 210 kalorii na porcję.Możesz nawet zapomnieć o alkoholu i uzyskać ten sam smak piña colady w koktajlu. Zhakuj menu dzieli się tą siecią smoothie i soków Jamba Juice ma koktajl piña colada w swoim „sekretnym menu”. Po prostu poproś o jeden następnym razem, gdy będziesz w lokalizacji Jamba Juice. Nagi sok , sprzedawany w wielu sklepach spożywczych, sprzedaje również smoothie piña colada ze świeżych owoców. Ta 310-kaloryczna wersja jest również naładowana potasem.