Dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy o jedzeniu miecznika

Steki z miecznika

Rtęć jest zarówno naturalnie występującym pierwiastkiem, jak i produktem ubocznym projektów przemysłowych, który przedostaje się do systemów wodnych poprzez deszcz i śnieg lub spływ z terenów przemysłowych (poprzez Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych ).


Ma poważny wpływ na zdrowie ludzi, od problemów z nerkami po skutki neurologiczne. Zbyt dużo rtęci w układzie może być śmiertelne (poprzez Światowa Organizacja Zdrowia ).Jednym ze sposobów, w jaki ludzie wprowadzają rtęć do swoich systemów, jest jedzenie ryb. Ryby są narażone na działanie rtęci, żyjąc w wodach skażonych rtęcią Linia zdrowia ), a ponieważ pozostaje w ich systemach, duże ryby, które żywią się mniejszymi rybami, mają więcej rtęci w swoich systemach niż ryby znajdujące się niżej w łańcuchu pokarmowym.
Jedną z takich mięsożernych ryb jest miecznik, popularna pozycja menu ze względu na mięsistą konsystencję przypominającą stek (poprzez Świerk zjada ). Ponieważ nie jest łuszcząca się i delikatna, miecznik jest często wymagany w przepisach na grilla, które wymagają obfitej, obfitej ryby.

Zawartość rtęci w mieczniku

Kawałki miecznika

Ponieważ mogą dorastać do 1400 funtów i 15 stóp, nic dziwnego, że żyją na szczycie łańcucha pokarmowego i spożywają wiele mniejszych ryb, które z kolei spożywały niewielkie ilości rtęci (poprzez Oceana ).Miecznik zawiera około 0,995 części rtęci na milion, co wydaje się być niewielką liczbą, ale stawia ją na drugim miejscu na Lista owoców morza zawierających rtęć sporządzona przez Food and Drug Administration . Dla porównania mintaj ma 0,031 części na milion, a makrela atlantycka 0,050 części na milion.

Dobrą wiadomością jest to, że zjedzenie miecznika raz podczas niebieskiego księżyca nie jest wyrokiem śmierci. Aby ilość rtęci w mieczniku wpłynęła na ciebie w jakikolwiek znaczący sposób, musiałbyś spożywać dietę składającą się głównie z miecznika. Jednocześnie, ponieważ rtęć ma większy wpływ na rozwój płodu niż na dorosłych, kobietom w ciąży zaleca się unikanie ryb o wysokim poziomie rtęci, takich jak miecznik.