Dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy o zamawianiu ćwierćfuntera McDonaldald

Ćwierćfunciak Scott Olson/Getty Images

Nie oszukujmy się: jeśli jesz w McDonald's , prawdopodobnie nie pomyślałeś ani razu – a co dopiero dwa razy – o tym, czy jedzenie było rozsądnym pomysłem. W końcu nie ma czegoś takiego jak fast food do myślenia. McDonald's to miejsce, w którym można zaspokoić gadopodobną potrzebę mięsa, przerażających klaunów i czymkolwiek, u diabła, jest grymas. Więc kiedy wchodzisz do McDonald's z żołądkiem pełnym głodu i umysłem pełnym nieartykułowanych apetytów na burgery, musisz być za grosz, w zamian za ćwierćfuntówka z serem, prawda? Nie chcesz, aby Twój posiłek po prostu trafił na miejsce; chcesz to miejsce walnięty w entuzjastyczną satysfakcję – lub czwartą część.


Jak sama nazwa wskazuje, kotlet wołowy w tej kanapce waży jedną czwartą funta. I według Mickey D's stronie internetowej , to świeże mięso. Co więcej, jest to gorące i soczyste świeże mięso, które jest „gotowane na zamówienie”. Całość posypana „pikantnymi piklami” i cebulą, doprawiona odrobiną soli i pieprzu, z dwoma plastrami topionego sera.Za grosz, za dużo funtów

Ćwierćfunciak Scott Olson/Getty Images

Ale nie poddawaj się jeszcze pokusie. Ponieważ jesteś już za grosz, miej nasze dwa centy: zmuś się do zastanowienia, co to znaczy wgryźć się w tę kanapkę, a możesz pomyśleć dwa razy przed jej zakupem.
Droga do serca prowadzi przez żołądek, więc warto uważać na to, co dzieje się w żołądku. Jeśli ćwierćfuntówka z serem trafi do żołądka, przyniesie ze sobą 510 kalorii, 1150 miligramów sodu (połowa zalecanej dziennej wartości), 100 miligramów cholesterolu (jedna trzecia dziennej wartości) i obfite dawka tłuszczu. Całkowita zawartość tłuszczu wynosi 25 gramów (około jedna trzecia dziennej wartości), w tym 12 gramów tłuszczów nasyconych (60 procent dziennej wartości).

Złapanie większej wersji też nie przyniesie ci żadnej przysługi

Ćwierćfunciak Scott Olson/Getty Images

Ćwierćfuntówka z Boczkiem Serowym burger przewyższa wartości odżywcze klasycznej kanapki. Ma 620 więcej kalorii, 33 gramy tłuszczu (15 nasyconych), 1500 gramów sodu i 120 miligramów cholesterolu. Również przy 620 kaloriach, Ćwierćfuntówka z Serem Deluxe utrzyma bekon, ale nie uchroni go przed mnóstwem sodu i tłuszczu.Oczywiście nie jest to najwspanialsze odkrycie, że fast food może być dla ciebie złe. Ale hej, to nasze dwa centy, a nie bezcenna rada. Oprócz, Big Maci smakują lepiej i możesz ogolić swój zakup o kilka centów do . zamawianie McDouble z Sos Big Mac . Zaoszczędzony grosz to przecież zarobiony grosz.