Dlaczego nie należy oczekiwać, że McDonald's wkrótce przywróci swoje całodniowe śniadanie?

McDonalds na zewnątrz Noam Galai/Getty Images

Kiedy pandemia koronawirusa po raz pierwszy wylądowała na wybrzeżach USA w 2020 r., restauracje w całym kraju zaczęły ograniczać swoje menu po prostu dlatego, że potrzebowały gotówki, aby utrzymać otwarte miejsca prowadzenia działalności. W rezultacie widzieliśmy, jak sieci takie jak IHOP zmniejszają swoje menu z 12 stron do dwóch; Porzucone przedmioty Denny'ego, takie jak Sizzlin' Supreme Skillet, podczas gdy McDonald's pozbyłem się sałatek, parfaitów jogurtowych i całodziennego śniadania (przez CNN ).


Teraz, gdy Ameryka powoli wynurza się ze zbiorowej skorupy koronawirusa, niektórzy z nas mogą mieć nadzieję, że jest szansa, że ​​McDonald's przywróci swoje całodzienne śniadanie. Ale to nie wydaje się prawdopodobne, przynajmniej na razie.„Na początku pandemii firma amerykańska usunęła dziesiątki pozycji z menu. W wyniku tego ukierunkowania nasz drive-thrus stał się szybszy, marże wzrosły, a satysfakcja klientów poprawiła się” – powiedział pod koniec kwietnia prezes McDonald's USA Joe Erlinger. Efekt końcowy? „Mówiąc prościej, nasze restauracje stały się łatwiejsze w prowadzeniu i bardziej opłacalne” – powiedział (poprzez Restauracja Biznes ).
Całodzienne śniadanie nigdy nie było ulubieńcem operatorów restauracji McDonald's

Ekipa pokazująca klientowi całodniowe menu śniadaniowe Joe Raedle/Getty Images

To nie było tak, że całodzienne śniadanie, które zostało wprowadzone w 2015 roku, było ulubieńcem McDonald's pracowników na początek. W 2015 r. franczyzobiorcy stwierdzili, że po prostu nie ma wystarczającej ilości fizycznej przestrzeni, aby zrobić wszystko, czego chcieli klienci – na przykład trudno było jednocześnie robić frytki i ziemniaki ziemniaczane – więc możemy sobie tylko wyobrazić, jak bolesna jest zmiana jednego z nich dla drugiego, gdy nadeszło zamówienie.

Kanapki śniadaniowe były tańsze niż inne produkty, co oznaczało, że ludzie zamawiali śniadanie na kolację. Całodzienne śniadanie wypierało również inne pozycje menu, nie tylko mylące, ale także denerwujące gości, którzy chcieli jednego, a dostali coś innego (poprzez Poczta w Denver ).Pandemia dała McDonald's szansę zobaczenia, jak wyglądałoby życie bez oferowania bardziej skomplikowanych rzeczy, takich jak całodzienne śniadanie – i podobało im się to, co zobaczyli. W czerwcu operator McDonald's, Mark Salebra, powiedział podczas wewnętrznej prezentacji, że: „Od czasu uproszczenia menu wyniki zadowolenia klientów znacznie się poprawiły” dzięki lepszej obsłudze (za pośrednictwem Restauracja Biznes ).

Tak więc, dopóki nic się nie zmieni, wygląda na to, że całodzienne śniadanie pozostanie poza menu.