Dlaczego nie powinieneś robić bekonu w powolnej kuchence

paski niegotowanego boczku

Wydaje się, że powolne gotowanie jest w stanie zrobić po prostu o niczym ... z kilkoma zastrzeżeniami. Na przykład owoce morza prawie zawsze będą przegotowane i gumiaste, jeśli pozostawi się je do powolnego gotowania i niestetycook tak samo bekon (przez Jedz to, nie to ). Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, w końcu wysokotłuszczowe kawałki mięsa, takie jak pieczeń z karkówki, łopatki wieprzowe i podudzie jagnięce, działają najlepiej w wolnowarze (poprzez Sieć spożywcza ). Cóż, boczek jest wyjątkiem od tej reguły. Powodem tego jest to, że boczek jest cienko pokrojony i przeznaczony do gotowania na gorąco i szybko, aby był chrupiący na zewnątrz i lekko gumowaty w środku. To sprawia, że ​​jest to zły kandydat na powolne gotowanie, ponieważ przegotowanie spowoduje wysychanie mięsa, czego nikt nie chce.


Nie powinno to być wielkim szokiem, ponieważ naprawdę nie można uzyskać chrupkości żadnego jedzenia, gotując je nisko i powoli, a to wszystko, co mogą zrobić powolne gotowanie (poprzez Reader's Digest ). Oczywiście nie powstrzymało to niektórych przed próbami zrobienia tego. W rzeczywistości, Stephanie O'Dea, autorka bestsellerowej książki New York Times Zrób to szybko, gotuj powoli , próbowała kiedyś zrobić przegrzebki owinięte bekonem w wolnowarze. Wynikiem tego był „śmierdzący, szary, śliski bałagan [który] trzeba było włożyć do podwójnego worka w zewnętrznym koszu na śmieci”, co jest wystarczającym powodem, aby za wszelką cenę trzymać bekon i owoce morza z dala od powolnej kuchenki.Sposoby na obejście zasady „bez bekonu w powolnym gotowaniu”

wolnowar z wieprzowiną i czosnkiem

Zawsze będzie kilka przepisów na powolne gotowanie, które naprawdę mogą skorzystać na smaku i konsystencji boczku, więc jak go dodać bez okropnej konsystencji, która zrujnuje całe danie? Jednym ze sposobów jest ugotuj boczek osobno i dodaj go na końcu. Może się to wydawać dużym wysiłkiem, ale jeśli planujesz powolny posiłek, który po prostu nie zadziała bez bekonu, warto poświęcić dodatkowy czas na usmażenie go na patelni lub w piekarniku, aż będzie gotowy. idealnie chrupiące, a następnie posiekać i dodać do dania tuż przed podaniem. W ten sposób uzyskasz wszystkie najlepsze części bekonu, jednocześnie unikając tej niesmacznej, przegotowanej konsystencji.
mcdonalds hash browns bezglutenowe

Z drugiej strony, jeśli po prostu nie masz cierpliwości, aby gotować boczek oddzielnie, istnieje inne obejście popularne na subreddicie wolno gotującym się: spróbuj użyć w przepisie szynki zamiast bekonu (poprzez Reddit ). Golonka z szynki to świetny krój do wyboru, jeśli szukasz wędzonego, słonego, wieprzowego smaku i, w przeciwieństwie do bekonu, korzysta z powolnego gotowania, ponieważ proces ten pomaga wydobyć cały tłuszcz i kolagen w mięsie, aby dodać wyjątkowy smak do dania (przez Świerk zjada ).