Dlaczego już nigdy nie będziesz mógł pić Odwalla

Stoisko Odwalla Jerritt Clark/Getty Images

Czy jesteś fanem produktów Odwalla? Jeśli tak, lepiej pobiegnij do supermarketu i zaopatrz się już teraz, ponieważ zapasy, które obecnie znajdują się na półkach sklepowych, mogą być ostatnimi, jakie kiedykolwiek zobaczysz w Odwalla. Ta dawniej funky mała firma — założona w 1980 roku przez trzech muzyków jazzowych z Santa Cruz, według KSBW8 - została wykupiona w 2001 roku przez Firma Coca-Cola , a ta firma po cichu rezygnuje z tej konkretnej linii soków, koktajli i koktajli proteinowych.


Tak jak CNN Biznes donosi, Odwalla zaprzestanie produkcji pod koniec lipca. Oświadczenie Cola-Coli wyjaśnia, że ​​nie było to dla firmy łatwe wezwanie, mówiąc: „...pomimo wszelkich starań, aby wspierać ciągłość produkcji i usług dostawczych The Coca-Cola Company podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji Odwalla markę i jej produkty”. Dodali jednak, że ten ruch nie był bezpośrednio związany z pandemią koronawirusa.Dlaczego Coca-Cola wyciąga wtyczkę z Odwalla

Koktajl odwalla Jerritt Clark/Getty Images

Głównym powodem zamykania Odwalli są pieniądze – a konkretnie niedostateczne ich zarabianie. Sprzedaż produktu w ciągu ostatnich kilku lat spadła, prawdopodobnie dlatego, jak powiedział rzecznik firmy CNN Business, konsumenci dbający o zdrowie są obecnie mniej zainteresowani koktajlami. Rozmowa detaliczna potwierdził również spadek na rynku smoothie z powodu tych napojów zawierających nadmierne ilości cukru. Podczas Odwalla starał się nadążyć za duchem czasu, wprowadzając koktajle „Zero Sugar” i „Smoobuchas”, które łączyły koktajle z kombucha , Oddwalla po prostu nie dostarczała wyników sprzedaży, które czyniłyby z nich podstawowy produkt dla Coca-Coli.
Chociaż pandemia nie przyczyniła się bezpośrednio do upadku Odwalli, mogła przyspieszyć odejście marki. Coca-Cola, wraz z innymi detalistami, pracuje nad zmniejszeniem zakresu swojej oferty w celu maksymalizacji zysków, ten sam impuls, który może kryć się zarówno za McDonald's, jak i RAZEM 's nowo zmniejszone menu, jak również. Jak wyjaśnił dyrektor generalny Coca-Coli James Quincey podczas telekonferencji kilka miesięcy temu: „Koncentrujemy się na maksymalizacji wydajności systemu poprzez bezwzględne ustalanie priorytetów w zakresie dostarczania podstawowych [produktów] i kluczowych marek”. No dobrze, firma musi zrobić to, co ma do zrobienia. Mimo to na pewno przegapimy te Mango Tango i Blueberry Monsters oraz całą resztę Odwalli dziwne, ale dobre kombinacje koktajli kiedy wychodzą, aby dołączyć do tego zatłoczonego Cmentarz produktów Coca-Coli .