Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca w Panera Bread

sklep z chlebem panera Bruce Bennett/Getty Images

Pewnie wiesz Chleb Panera najlepsze dla nich niezwykle popularna zupa brokułowa cheddar , dekadenckie miski na chleb, ułożone wysokie panini, śniadania godne śliny i przyzwoity wybór smacznych sałatek. A może znasz ich, bo widziałeś ten wirusowy film TikTok, który pokazał makaron i ser wychodząc z plastikowej torby. Słynny obecnie łańcuch pokarmowy z dużą zawartością węglowodanów rozpoczęła działalność jako sklep z ciastkami w 1980 , przed podjęciem współpracy z podobną francuską siecią piekarniczą Au Bon Pain, a następnie przejęciem firmy St. Louis Bread Company. Firma przeszła szereg ekspansji, wyprzedaży i ruchów private equity, aby stać się siecią liczącą 2300 kawiarni, którą znamy i kochamy dzisiaj.


Z ciągle zmieniającym się menu, ponad 140 000 współpracowników oraz sklepami firmowymi i franczyzowymi w USA i Kanadzie, możesz być ciekawy, jak to jest pracować za ladą piekarni i kawiarni w Panera Bread, gdzie współpracownicy biegają nieustannie pomaganie klientom, przygotowywanie kanapek i sałatek, realizacja zamówień i robienie kawy.Tak naprawdę wygląda praca w Panera Bread, według ludzi, którzy doświadczyli tego na własnej skórze.
Pracownicy Panera Bread tak naprawdę nie gotują dużo

chleb panera z makaronem i serem

Chleb Panera jest znany z reklamowania swojej żywności jako świeżej i zdrowej. Ale jesienią 2019 r Wideo TikTok pracownika przygotowującego słynne makarony z serem przez umieszczenie zamrożonej plastikowej torby we wrzącej wodzie stało się wirusowe, wywołując niesmak i oburzenie wśród konsumentów.

holenderska szarlotka vs szarlotka

DO Pracownik Panera na Quora potwierdzony że większość dań, w tym zupy i makarony, przybyć do sklepów zamrożonych w partiach, a „gotowanie” w pracy polega głównie na podgrzewaniu produktów – więc jeśli nie jesteś pięciogwiazdkowym szefem kuchni, nie martw się, twoje szanse na pracę w Panera Bread nie zostały przerwane.Ta metoda nie jest rzadkością w przypadku sieci restauracji, które muszą dbać o to, aby dane danie smakowało dokładnie tak samo w każdym miejscu. CNN donosi, że Panera twierdzi, że ta metoda pozwala im utrzymać praktykę braku sztucznych konserwantów w swoich pozycjach menu. Niestety, pracownik Panery, który opublikował wideo TikTok zgłoszono zwolnienie z jej stanowiska wkrótce potem za „ujawnianie tajemnic handlowych”, co nie wzbudza zbytniego zaufania do bezpieczeństwa pracy w firmie.

Pracownicy Panera Bread też tak naprawdę nie pieką chleba

wybór pieczywa z chleba panera Facebook

Chleb jest oczywiście sercem i duszą kulinarnego doświadczenia Panera Bread. Piekarze w Panera Bread zazwyczaj pracują na nocne zmiany, aby przygotować wszystkie bagietki, bajgle i słynne miski na chleb. Ale, podobnie jak zupy, wszystkie Ciasto dociera do zakładu Panera gotowe do wypieku (zmieszane z ciastem, sfermentowane, uformowane i schłodzone). Piekarze po prostu wkładają ciasto do garnków, nacinają lub dekorują wierzch, pozostawiają do wyrośnięcia i pieczą. To dobra robota, jeśli jesteś nowy w pieczeniu i chcesz nauczyć się pewnych umiejętności, ale bardziej doświadczeni piekarze zgłaszasz znudzenie i zaskoczenie, że smaczne węglowodany nie są przygotowywane na świeżo w każdym sklepie.Ponadto, ponieważ codziennie dostarczana jest z góry określona ilość ciasta, a piekarze wychodzą niedługo po otwarciu sklepu, nie ma uzupełniania zapasów produktów piekarniczych w ciągu dnia. Gdy w sklepie wyprzeda się bagietka lub rodzaj chleba, nie ma więcej do następnego dnia.

A te słynne miseczki na chleb? Ci źli chłopcy są wyrzeźbiani ręcznie każdego ranka przez otwierających pracowników, zgodnie z an pracownik, który rozmawiał z Rafineria29 : „Narzędziem do robienia misek na chleb był okrąg o ząbkowanych krawędziach, który miał uchwyt na górze… Umieszczasz rzecz w górnej, środkowej części chleba, a następnie skręcasz nadgarstek, aż dotrzesz do dna miski . Najwyraźniej ta akcja wymaga poważnych mięśni, ale nie ma zbyt wielu umiejętności pieczenia.

Stale zmieniające się menu w Panera Bread trzyma pracowników na palcach

jedzenie z chleba panera Facebook

Każdy Chleb Panera ma do wyboru dziesiątki opcji kanapek, sałatek, zup i posiłków łączonych. Menu może się również różnić w zależności od lokalizacji i zmieniać się sezonowo, więc w sumie nowi pracownicy mają dużo do zapamiętania.

Niezależnie od tego, czy przyjmują zamówienia jako kasjer, czy przygotowują posiłki na linii, niektórzy pracownicy mówią, że w wolnym czasie studiują menu. W ten sposób mogą oferować klientom zamienniki lub odpowiadać na pytania dotyczące składników i ograniczeń dietetycznych — bez konieczności odwracania się i czytania tablicy menu. Na anonimowy użytkownik Quora którzy pracowali w Panera w 2018 roku, mówi, że podczas szkolenia otrzymywali darmowe jedzenie, aby nauczyć się menu. Inny mówi zabrała menu do domu, aby przestudiować je po zmianie, kiedy była nowa.

I jeszcze jeden pracownik Panery mówi Kiedy pojawiały się nowe sezonowe produkty, pracownicy zostawali po pracy, aby spróbować nowych dań: „Za każdym razem, gdy zmienialiśmy menu, mieliśmy coś, co nazywaliśmy chlebem. Spotykaliśmy się po godzinach i próbowaliśmy wszystkich nowych pozycji w menu. Zawsze był taki dobry czas i powstało wiele wspomnień”.

Życie na linii przygotowawczej toczy się szybko w Panera Bread

przygotowanie sałatek w chlebie panera

Pomimo bogatego menu i przywiązania do „świeżych” składników, pracownicy Panery muszą działać szybko, przygotowując kanapki i sałatki. Każda lokalizacja dąży do trzyminutowego „czasu biletu”, od momentu złożenia zamówienia do momentu, w którym jest ono gotowe do obsługi, a pracownicy twierdzą, że jest to kluczowe dla kierownictwa. Mówi niezadowolony rekompensator który twierdzi, że jest pracownikiem Panera Bread, „teraz ma standard realizacji wszystkich zamówień w mniej niż 3 minuty, bez względu na wielkość zamówienia. Jest to niemożliwe, zwłaszcza przy napływie zamówień z internetowych odbiorów/dostaw/rejestracji/kiosków to szaleństwo. Menedżerowie po prostu podkreślają, jak ważne są dla nas czasy obsługi, nie dbają o nic innego”.

Zamówienia są wyświetlane na ekranie zarządzania kuchnią i łatwo można popełnić błędy, jeśli nie stale sprawdzasz ekranu lub w pełni nie czytasz zamówień. Jeden Wyjaśnienie użytkownika Quora „Czasami widziałem „stek” w nazwie kanapki i zrobiłem stek z białym cheddarem panini, kiedy klient zamówił stek i rukolę”. Klienci mogą również dodawać modyfikacje do swoich zamówień, które również są tutaj wyświetlane. Użytkownicy Quora mówią życie staje się łatwiejsze na linii, jeśli zapamiętasz, gdzie mieszka każdy składnik i poprosisz o pomoc kolegów z drużyny.

Pracownicy Panery są bardzo zajęci podczas szczytów śniadaniowych i obiadowych?

klienci wchodzą do panera Bruce Bennett/Getty Images

Prawie każdy pracownik Panera Bread powie, że śniadania i lunche są zajęte — większość klientów też o tym wie. Otwieracze muszą być na miejscu do około 5 rano ., według tego, co jeden były pracownik powiedział Rafineria 29 , więc ranni ludzie będą się tu dobrze rozwijać. Pracownicy często muszą wykonywać wiele zadań jednocześnie i zmieniać stacje w pośpiechu, w zależności od potrzeb: przyjmowanie zamówień, przygotowywanie kawy i pakowanie ciastek, zaopatrywanie i sprzątanie jadalni i nie tylko. W co najmniej jednym sklepie o 10:30 kasjerzy i pracownicy kuchni krzyczą: „Śniadanie się skończyło!”. i natychmiast zamień wszystkie składniki jajka na świeżo podgrzane zupy , mówi inny były kasjer na Quora .

kto prowadzi Wendys twitter

Sposób, w jaki upływa ten pracowity czas, zależy również od wielu osób, z którymi pracujesz. Niektórzy menedżerowie dobrze radzą sobie z pojawianiem się w pośpiechu, a inni mają tendencję do dezorientowania, na czym pracownicy powinni skupić swoje wysiłki. Jeden Wątek Reddita pokazuje, jak różne style zarządzania mogą komplikować pośpiech: niektórzy menedżerowie wywierają presję na pracowników, aby zawsze dotrzymywali czasu na zgłoszenie, powodując więcej problemów z niedokładnymi zamówieniami lub wpadkami w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności. ZA były menedżer dodaje „Kiedy byłem menedżerem i było zajęty, jasno dałem współpracownikom, aby nie martwili się o godziny biletów. Martwienie się o czasy biletów powodowało niepotrzebny stres dla pracowników i powodowało skargi klientów, ponieważ wtedy przedkładasz szybkość nad jakość i dokładność”.

Praca z napędem Panera Bread może być stresująca!

samochody w drive thru w chlebie panera

Niektóre lokalizacje Panera Bread mogą pochwalić się tradycyjnym fast foodem typu drive thru lane, ale czasami tworzy to nierealistyczne oczekiwania klientów. mówi pracownik do Insider biznesowy , „Jedzenie Panera Bread nie jest przeznaczone do podawania przez drive-thru. Oczekiwanie klientów, że zostaną obsłużeni szybko — tak, jakby byli McDonald's — ostatecznie powoduje wiele frustracji zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas”.

wyzwania związane z jedzeniem

Ponieważ przygotowanie posiłków Panera Bread zajmuje trochę czasu (a to przecież część atrakcyjności), kolejki mogą się ustawiać w stosy na parkingu samochodowym, powodując czasy biletów znacznie przekraczające pożądane trzy minuty i irytujących klientów, którzy często odczuwają frustrację na pracowników próbujących przygotować i podać jedzenie. Również powszechna skarga pracowników? Gigant, ponad 100 USD zamówień $ które przejeżdżają przez drive-thru w samym środku pośpiechu. (Spróbuj skorzystać z aplikacji do zamawiania online!) Różne TripAdvisor opinie wyrażają ten sam sentyment do klientów, aby nie oczekiwać błyskawicznej obsługi od Panera drive thru.

Ogólnie rzecz biorąc, pracownicy pracujący w firmie Panera drive-thru potrzebują zarówno umiejętności pośpiechu, jak i odrzucania komentarzy zirytowanych klientów.

Innowacje techniczne ułatwiły pracę w Panera Bread

ludzie jedzący w panera Al Bello/Getty Images

Panera Bread była jedną z pierwszych sieci fast-casual, która technicznie polepszyć ich doznania kulinarne . Zostały nawet uznane za jedne z najbardziej innowacyjnych firm przez Szybka firma w 2015 r. . Wiele restauracji ma cyfrowe kioski do zamawiania , więc wielu klientów nawet nie wchodzi w interakcję z kasjerami. Klienci mogą również zamawiać z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji mobilnej, a jedzenie będzie dostępne na stanowisku Rapid PickUp. Pracownicy wydają się lubić ulepszenia techniczne like w większości dlatego, że daje im to więcej czasu na skupienie się na robieniu jedzenia tak szybko, jak tego potrzebują. Ale jeśli obsługa klienta jest twoją ulubioną częścią pracy, może się okazać, że niektóre ulepszenia powodują brak połączenia.

W przypadku klientów jedzących na miejscu dostawa jedzenia jest również półautomatyczny . W zależności od sklepu klienci otrzymują sygnalizator i/lub brzęczyk. Każdy stół posiada lokalizatory RFID dopasowane do każdego zamówienia, dzięki czemu pracownicy mogą wydajnie dostarczać jedzenie bez szukania odpowiedniego stołu. Brzęczyk działa podobnie, oszczędzając pracownikom konieczności wykrzykiwania nazwisk klientów lub śledzenia klientów, którzy nie zwracają uwagi na odbiór.

W Panera Bread obowiązuje zniżka dla pracowników

Pracownik chleba Panera

Dokładna zniżka może się różnić w zależności od sklepu, ale niektórzy pracownicy Panera Bread zgłaszają: 65 procent zniżki na wszystkie pozycje menu, do 10 USD dziennie . Oznacza to, że popularną kombinację „You Pick 2” można uzyskać za około 3 USD. Większość pracowników twierdzi, że to całkiem niezły interes. Ale na tym korzyści się kończą. W szczególności zniżki pracownicze nie może być używany w żadnej innej lokalizacji Panera poza tym, w którym pracujesz, i nie możesz dawać zniżek rodzinie ani przyjaciołom.

Korzyści płynące z codziennego jedzenia tego samego są przedmiotem dyskusji. Z jednej strony menu Panery jest obszerne, a pracownicy wymyślają całkiem nieźle hacki menu lub tajne pozycje menu .

Ale niektórzy pracownicy unikaj tankowania w pracy (nawet z rabatem), czy to dlatego, że widzieli za zasłoną, jak przygotowuje się jedzenie masowo, czy po prostu znudziło im się ta sama rotacja posiłków.

Pracownicy Panera Bread mogą czasem zabrać resztki do domu

wypieki w chlebie panera Fiona Goodall/Getty Images

Końcowe zmiany mogą mieć swoje pozytywne strony. Chleb Panera jest dumny ze swojego Program Ciasto-Narodu , gdzie resztki ciastek, bajgli i bochenków chleba są przekazywane pod koniec wieczoru różnym organizacjom charytatywnym, a nie przenoszone do śmietnika. Ale niektórzy pracownicy zgłaszają że wciąż są w stanie wrócić do domu z własnymi słodkimi smakołykami — od jednego ciasta na zmianę do tyle, ile zmieszczą się w zamrażarkach. Były pracownik o imieniu Adrienne powiedział Rafineria29 „Gdybym zamykał, a ktoś nie odebrał darowizny, zabrałem ją ze sobą do domu… ​​Wysyłałem SMS-a do wszystkich moich spłukanych znajomych z instrukcjami, gdzie się ze mną spotkać, jeśli chcą chleba. Wszyscy ładowali i zamrażali rzeczy, których nie zjedli od razu. Często spóźniałem się na przyjęcia domowe z dwudziestogalonową torbą pełną bajgli lub gigantycznym pudełkiem ciastek.

najlepszy ser na fajitas

Twoje doświadczenie w pracy w Panera Bread w dużej mierze zależy od Twoich współpracowników

Uśmiechnięci pracownicy chleba panera

Podobnie jak w przypadku większości miejsc pracy, Twoi współpracownicy w Panera Bread mogą mieć duży wpływ na to, jak bardzo lubisz swoją pracę. Wielu redditorów i respondentów Quora powtórzyło ten pogląd, z jeden redditor, który twierdzi, że tam pracuje, zgłasza się kochała swojego menedżera i współpracowników w swojej pierwszej kawiarni Panera, a po przeniesieniu do innego sklepu znalazła złe nastawienie i znacznie mniejsze doświadczenie.

DO pięciogwiazdkowa recenzja Indeed dla Panery w Kansas City, Missouri wyjaśnia: „Nasi menedżerowie byli bardzo pomocni. Byli elastyczni w ustalaniu harmonogramu i włączali się, gdy mieli mało personelu. Bez zarzutów!' ale na drugim końcu spektrum a jednogwiazdkowe twierdzenia dotyczące recenzji review „Panera w Manchesterze [CT] to najgorsze miejsce do pracy, głównie dlatego, że menedżerowie, a konkretnie dyrektor generalny, traktują pracowników z tak wielkim brakiem szacunku, że zawsze wybierała swoich faworytów i większość z nas zwalniała bez ostrzeżenia i powodu”.

Spróbuj więc nawiązać dobre relacje zarówno z menedżerami, jak i członkami zespołu, aby jak najlepiej wykorzystać możliwość zatrudnienia Panera Bread. Bez tego nie ma się czego spodziewać, gdy codziennie idziesz do pracy.

Nieudany eksperyment społeczny spowodował spustoszenie wśród niektórych pracowników Panera Bread

sklep z chlebem panera Joe Raedle/Getty Images

W 2010 roku wystartowała firma Panera Panera troski , eksperyment społecznościowy typu „płać ile możesz”. Swego czasu istniało sześć takich kawiarni, które działały zgodnie z ideą, że świadomi konsumenci płacą za żywność ceny wyższe niż rynkowe, aby dotować posiłki dla tych, którzy potrzebowali darmowej lub przecenionej żywności. Krótko mówiąc, nie udało się — zniżki ograniczały się do jednego posiłku tygodniowo, a za mało życzliwych konsumentów podnosiło własne ceny, według SzybkaFirma .

Ostatni sklep typu „płać za ile możesz” został zamknięty w Bostonie w 2019 r. i według Vox pracownicy otrzymali pomoc w znalezieniu nowej pracy w innych lokalizacjach Panera. Spowodowało to również ogromne zamieszanie wśród konsumentów, co oczywiście odbiło się na pracownikach tradycyjnych kawiarni. Mówi użytkownik Quora „Jednym z najgorszych problemów było to, że ludzie jedzący w innych lokalach Panera Bread uważali, że ceny tam również były opcjonalne, co prowadziło do pewnych niewygodnych konfrontacji, gdy ludzie próbowali zjeść obiad i pędzić”.

Efekty Covid-19 nie oszczędziły pracowników Panera Bread

panera covid znaki John Lamparski / Getty Images

Badanie, w jaki sposób Panera traktował swoich pracowników po uderzeniu Covida, często sprowadza się do rodzaju sklepu i konkretnego kierownictwa. Wielu współpracowników kawiarni było urlopowicze lub doświadczyli skróconych godzin kiedy restauracje są zamknięte na posiłek w marcu. Pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin w sklepach firmowych są uprawnieni do świadczeń zdrowotnych i mogli nadal otrzymywać te świadczenia podczas urlopu. Niestety, niektórzy pracownicy zgłaszają na Reddicie, że po powrocie z urlopu zaoferowano im ogromne cięcia płac, aby odzyskać pracę.

Współpracownicy korporacyjni mogą również otrzymać zwolnienie chorobowe w nagłych wypadkach, jeśli są chorzy lub ktoś w ich kawiarni jest chory, ale egzekwowanie tej polityki wydaje się niestabilne. Użytkownik reddita powiedział Nocny piekarz w ich lokalizacji uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid i zamiast zamknąć sklep, po prostu dokładnie posprzątali sklep.

Oferowana Panera cotygodniowe bezpłatne posiłki pracownikom w czasie kryzysu związanego z pandemią — jeśli dwie miski zupy i bagietkę można nazwać posiłkiem. Ogólnie rzecz biorąc, podobnie jak wiele elementów pracy w Panera, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników wydaje się bardzo różnić w zależności od jakości kierowników i właścicieli kawiarni.

Więc masz to. Jeśli myślisz o pracy w firmie Panera, skup się na wibracjach, jakie dają koledzy z zespołu i menedżerowie. To nigdy nie jest nudna praca, a chociaż menu jest zróżnicowane, nadal można mieć dość miseczek na chleb nadziewanych serem mac n.