Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca u Tradera Joe

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Musiałbyś mieszkać pod kamieniem, żeby nigdy nie mieć wyraźnej przyjemności robienia zakupów w Handlowiec Joe'a . Pomimo ruchu na parkingu i ciągłego bobowania i splotu, bawisz się z innymi ludźmi i ich wózkami na zakupy, Trader Joe ma wiele do zaoferowania. I mają kultową grupę lojalnych kupujących, aby to udowodnić.


Kiedy założyciel Joe Coulombe po raz pierwszy otworzył Trader Joe's w 1967 roku, jego celem było dostarczenie czegoś innego... i to zrobił. Częścią różnicy Trader Joe są ludzie, którzy tam pracują. Ci ludzie, którzy tak elegancko nazywają siebie „handlarzami na kulinarnych morzach”, pracują w prawie 500 sklepach w 41 stanach w całym kraju.Ich jaskrawe koszule i przyjazne osobowości to jedne z pierwszych rzeczy, które zauważają klienci, gdy przechodzą przez drzwi, ale bycie pracownikiem Trader Joe to znacznie więcej niż tytuł żeglarski, który otrzymuje się po zatrudnieniu.
Dochodzimy do szczegółów tego, jak to jest być pracownikiem Trader Joe's, od tych, którzy wiedzą najlepiej.

Pracownicy Tradera Joe'go są walety we wszystkich branżach

Handlowiec Joe'a Paul J. Richards/Getty Images

Jeśli łatwo się nudzisz, może w tym pomóc praca w Trader Joe's. Trader Joe's wprowadza trochę urozmaicenia dla swoich pracowników, pozwalając im zmieniać zadania podczas zmiany, zamiast robić to samo przez cały dzień. Podczas zmiany typowe jest, że członek załogi sprawdza klientów przy kasie, na półkach magazynowych i sprząta.Ivetta Linnell była członkiem załogi w Cape Cod przez pięć lat. Ona mówi pieniądze że zmiana pracy podczas zmian pomaga utrzymać interesy pracowników. – Jest idealny, bo załamuje twoją zmianę. Nie męczysz się robieniem jednej powtarzalnej rzeczy – powiedziała im.

Inną zaletą bycia członkiem załogi jest to, że nie tylko zmieniają się zadania podczas zmian, ale także zmieniają się czasy zmian. Członkowie załogi być może będą musieli wstać, aby przygotować się na zamrożoną ciężarówkę, gdy przyjedzie o czwartej rano, ale mogą być pewni, że inni będą robić to samo przez cały tydzień, aby mogli nadrobić trochę snu .Były członek załogi powiedział: Krata że „nadzór nad otwieraniem i zamykaniem zmian jest rozłożony równomiernie, a zadania i zadania są rotowane w ciągu tygodnia”. To jest możliwy powód, o którym mówią Krata że „menedżerowie potrafią pozostać tak mili”.

Jeśli mocno wierzysz, że różnorodność jest przyprawą życia, wygląda na to, że znajdziesz jej mnóstwo w pracy Handlowiec Joe'a .

Trader Joe troszczy się o ciężkie czasy dla jego pracowników

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Trader Joe's może mieć prawie 500 sklepów w całym kraju, ale nie są one zbyt duże, aby zapomnieć o ciężko pracujących ludziach, którzy umożliwiają ten sukces, zwłaszcza gdy jeden z nich ma zły dzień.

Rafineria 29 opowiada historię członka załogi z New Jersey, który pamięta, kiedy pracownik, którego zespół uważał za swoją „młodszą siostrę”, znalazł się w trudnych czasach. Zamiast przymykać oko, członek załogi mówi, że ich szef kazał im „odprowadzić ją na dół” Starbucks na zegarze, żeby chwilę z nią porozmawiać.

Historia nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że Trader Joe widzi swoich członków załogi jako chleb i masło firmy.'

Twierdzenie, które w pełni popiera były członek załogi Tradera Joe, Ivetta Linnell. „Szczerze, to była jak jedyna praca…” mówi pieniądze , „gdzie czułem się doceniany i wspierany”.

Przy tak wysokim morale w przejściach Trader Joe's, nic dziwnego, że członkowie załogi, tacy jak Linnell, spędzili lata jako dumny członek załogi.

co mogę smażyć?

Praca w Trader Joe's sprawia, że ​​jesteś kimś w rodzaju lokalnej celebrytki

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Okazuje się, że nie trzeba być prawdziwą celebrytką, żeby zostać zauważonym, gdy nie ma się na zegarze u Tradera Joe.

Były Cosby aktor i pracownik Tradera Joe Geoffrey Owens został kiedyś wywołany, gdy został rozpoznany przez klienta. ZA zdjęcie Owensa pakowanie artykułów spożywczych rozeszło się po Internecie, a media społecznościowe miały dzień w terenie z wyborem pracy aktora między koncertami.

Chociaż większość zdjęć członków załogi nie trafi do mediów społecznościowych, ich roszczenia do sławy we własnej społeczności pochodzą z pracy w Trader Joe's.

Pracownik o imieniu Hayley, z którym rozmawiał Rafineria 29 o tym, jak stała się „dziewczyną handlarza Joe” w swojej zgranej społeczności. Słyszy to, gdy bywa w lokalnej kawiarni, na imprezie, a nawet w szkole. Hayley mówi, że Trader Joe's jest świadomy tego rodzaju uwagi i przypomina pracownikom takim jak ona, że ​​nawet jeśli nie pakują zakupów ani nie zapełniają półek, nadal reprezentują sklep.

Hayley mówi, że te oczekiwania „niechcianej presji mogą wydawać się dziwne”. Jeśli nie jesteś gotowy na światło reflektorów, możesz pominąć wszystkich Trader Joe - lub znaleźć pracę w jednym z kilku miast dalej.

Pracownicy Trader Joe nigdy nie są głodni

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Jeśli chodzi o czerpanie korzyści z przywilejów pracownika Tradera Joe, jednym z nich jest testowanie smaku. Pracownicy Trader Joe muszą wiedzieć, jak smakuje sprzedawana przez nich żywność, aby polecam go klientom .

Jeden pracownik mówi Rafineria 29 że kiedy pojawią się nowe ulotki, pracownicy mogą spodziewać się nie lada uczty w pokoju socjalnym. Trader Joe również lubi tworzyć rzeczy, aby świętować święta i zwycięstwa drużynowe.

Inny pracownik Trader Joe chwali swój zespół demonstracyjny, jeśli chodzi o podłączanie się, mówiąc, że pracownicy często delektują się „śniadaniem lub deserem podczas otwarcia/zamknięcia”.

Jeśli to nie wystarczy, by zazdrościć członkom załogi, oni również mają możliwość bycia własnym kucharzem. Pracownik mówi Rafineria 29 że „członkowie załogi mogą przeprowadzać degustacje z różnymi tematami i tworzyć dania, których każdy może spróbować”.

Można śmiało powiedzieć, że testowanie smaku to dość duża część pracy w Trader Joe's. Taki, który powstrzyma głód na każdej zmianie – i prawdopodobnie zaoszczędzi trochę pieniędzy na przerwie na lunch.

Praca w Trader Joe's przynosi całkiem niezłą wypłatę

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Pracownicy, którzy pracują w Trader Joe's mogą codziennie obsługiwać gotówkę klienta, ale kiedy ich zmiana się kończy, oni również zarobili całkiem niezłe pieniądze w swoich kieszeniach.

W poście AMA na Reddit , pracownik Trader Joe's mówi, że członkowie załogi mogą zarobić od 10 do 24 USD na godzinę, a to dopiero początek. Menedżerowie, lub jak lubi ich nazywać Trader Joe, kapitanowie, mają możliwość nadrobienia do sześć cyfr .

Jeśli jesteś członkiem załogi, masz możliwość otrzymania podwyżki dwa razy w roku. Według Tradera Joe's kariera strony internetowej, podwyżka ta może wynosić od 7-10 proc. Z drugiej strony, te podbicia nie są gwarantowane.

Zgodnie z tym samym postem AMA, aby otrzymać podwyżkę, musisz wyróżniać się w trzech konkretnych obszarach: doświadczenie klienta, produktywność i praca zespołowa. Każdy członek załogi, który nie mieści się nawet w jednej z tych kategorii, najprawdopodobniej nie zobaczy zmiany w wypłacie.

Tak więc, jeśli chcesz czerpać z tego korzyści Handlowiec Joe'a podwyżkę, uśmiechaj się, ciężko pracuj i baw się miło z innymi.

Wynagrodzenie jest dobre, ale korzyści Trader Joe są znacznie lepsze

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Pracownicy Tradera Joe mogą zgarniać całkiem niezłe dochody, jeśli chodzi o płace, ale to korzyści, które naprawdę Cię zaskoczą.

W poście AMA na Reddit , pracownik mówi, czego się spodziewać. Jeśli lubisz podróżować, mamy dobre wieści. Zarówno pracownicy zatrudnieni w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin otrzymują płatny czas wolny, a pracownicy, którzy pracują co najmniej 15 godzin tygodniowo, kwalifikują się do bezpłatnego ubezpieczenia stomatologicznego i wzrokowego.

Inny pracownik mówi Rafineria 29 że kalifornijska firma oferuje również dość hojną 18-procentową zniżkę na rachunek telefoniczny — ale najwyraźniej dotyczy to tylko klientów Verizon.

Pracownicy również wydają się nie mieć żadnych skarg na opcję 401K Tradera Joe.

Przewijanie strona kariery na ich stronie internetowej znajdziesz informację, że Trader Joe's wpłaca 10 procent rocznej pensji kwalifikującego się członka załogi do ich 401K. I oczywiście pracownicy otrzymują zniżki w sklepie (ale o tym porozmawiamy później).

Trader Joe's ma dobry powód do niesamowitych opcji korzyści. Na swojej stronie internetowej piszą, że pracownicy „inwestują w nas”, więc jest to ich sposób na „inwestycję w ciebie i dla ciebie”. Dobrze powiedziane Trader Joe.

Pracownicy nie dostają darmowych artykułów spożywczych od Trader Joe

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Jeśli szukałeś pracy w Trader Joe, aby wyeliminować swoje rachunek za zakupy , pomyśl jeszcze raz. Pracownicy wciąż muszą płacić za zaopatrzenie swoich szafek, ale mają małą przerwę od sieci sklepów.

Umiejętność znaleziona u Tradera Joe strona kariery mówi, że członkowie załogi otrzymują 10% zniżki na wszystkie produkty w sklepie. Obejmuje to nawet alkohol korytarzu, który przyda się pracownikom, gdy zaopatrują się w niesławny Trader Joe uchwyt za dwa dolce wybór win.

Trader Joe's musi naprawdę cenić swoich pracowników, aby dać im zniżkę, ponieważ stali klienci nigdy nie otrzymają tego rodzaju korzyści — bez względu na to, jak często robią tam zakupy.

Ponieważ Trader Joe's codziennie oferuje niskie ceny, rezygnują z kuponów, kart członkowskich i zniżek. Według ich strony internetowej w naszych sklepach nie znajdziesz „żadnych błyskotliwych promocji ani wojen kuponowych”.

Tak więc, jeśli pilnie potrzebujesz niewielkiej obniżki cen w Trader Joe, będziesz musiał wypełnić podanie o pracę i mieć nadzieję, że zostaniesz zatrudniony, aby zobaczyć 10 procent zniżki na rachunki za zakupy.

Pracownicy mogą naprawdę chodzić na różne miejsca w Trader Joe

Handlowiec Joe'a Frederick M. Brown/Getty Images

Ciężko pracujący członkowie załogi Trader Joe's mają całkiem niezłe szanse, jeśli chodzi o wspinanie się po szczeblach w firmie.

Według Handlowiec Joe'a , 78 procent kierowników sklepów, inaczej znanych jako Mates, zostało awansowanych z roli członka załogi. Jeśli to nie jest wystarczająco imponujące, wszyscy, tak, 100 procent kierowników sklepów, zostali awansowani z roli kumpla.

Jednak wspinanie się po drabinie nie jest jedynym miejscem, do którego pracownicy mogą przejść z czasem w Trader Joe. W Trader Joe's istnieje prawdziwy zespół, który podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu najlepszych produktów do sklepu. Ta praca może być czasami ciężka, ale miejsca, do których się udasz, mogą być tego warte.

Jeden pracownik mówi Thriller że osoba z zespołu podróżniczego znalazła we Włoszech niesamowitą pizzę, ale właściciel nie chciał podzielić się przepisem. Zamiast tego pracownik opracował biznesplan z pizzerią, aby zamrozić pizzę, zapakować ją i wysłać do sklepów Tradera Joe.

„Ten facet to pizzeria”, mówi pracownik Thriller, „jest teraz jego pracą poboczną”, ponieważ praca z Trader Joe jest teraz w zasadzie jego głównym występem. Wygląda na to, że ludzie (i pizza) naprawdę chodzą do różnych miejsc w Trader Joe's.

Pracownicy Trader Joe naprawdę są rodziną

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Kiedy pracujesz z tymi samymi ludźmi dzień w dzień, to z pewnością pomaga tolerować ich. Na szczęście w Trader Joe pracownicy naprawdę tworzą zespół. Dobrze się ze sobą dogadują i w przeciwieństwie do reality TV, mówi pracownik Rafineria 29 że „nigdy nie ma dramatu”.

Zmiana działów podczas zmian pomaga pociągnąć członków załogi do odpowiedzialności. Każda praca jest dokumentowana, co oznacza, że ​​nikt nie pozostawia niedokończonej pracy i nie oczekuje, że następny pracownik odbierze luzy.

Koleżeństwo jest tak wspaniałe, że Kuchnia ujawnia, jak Austin, pracownik Chicago Trader Joe's, mówi, że pójście do pracy to tak naprawdę nic innego jak „spędzenie z przyjaciółmi przez osiem godzin”.

Niektórzy pracownicy spędzają nawet więcej czasu niż te osiem godzin. W artykule na temat pieniądze , była pracownica Iveta Linnell opowiada o tym, jak często spotykała się ze swoimi współpracownikami poza godzinami pracy. Pomimo szerokiego zakresu grup wiekowych i pochodzenia, nawiązały się silne przyjaźnie i wypili wiele drinków. Napoje oczywiście pojawiły się dopiero, gdy załoga została wyrejestrowana na cały dzień.

Pracownicy Trader Joe dużo rozmawiają

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Jedną z zalet pracy w Trader Joe's jest to, że nie oczekuje się od pracowników, że będą milczeć przez cały dzień. Jeśli jesteś ekstrawertykiem, który uwielbia przebywać z innymi i dobrze się rozwija w trakcie rozmowy, stanowisko członka załogi może być dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Okazuje się, że dopóki to, co mówisz, jest umiarkowanie właściwe, pracownicy mogą nawiązać swój wybór rozmów z klientami. W rzeczywistości jest to praktycznie zachęcane.

Jeden pracownik powiedział Insider biznesowy że „omawiali politykę, religię, filmy, filozofię, rodzicielstwo i wiele innych rzeczy, jednocześnie pakując zakupy spożywcze”. Dopóki gdzieś w tej rozmowie załoga podkreśla wartości Trader Joe, a klient jest zadowolony, ma swobodę mówienia o tym, czego chce.

Z Interakcja z klientem Ponieważ jest to regularna część pracy, nic dziwnego, że duża część procesu rozmowy kwalifikacyjnej koncentruje się na znalezieniu członków załogi, którzy naprawdę mają, jak to nazywa prezes firmy Bryan Palbaum, „zewnętrznie miłą” osobowość. To z pewnością przydałoby się podczas nawiązywania codziennych rozmów.

Praca w Trader Joe's to nie tylko tęcze i motyle

Handlowiec Joe'a Michael Nagle/Getty Images

Jak dotąd może się wydawać, że Trader Joe's to najlepsze miejsce na świecie do pracy, ale praca w Handlowiec Joe'a nie zawsze jest spacer po parku — i nie jest dla wszystkich.

W przypadku przesyłek przychodzących do sklepu częściej niż raz dziennie, jeden pracownik mówi w Reddit ALE post że pracownicy „nieustannie biegają”.

Winnym Reddit stanowisko, inny pracownik mówi, że praca w Trader Joe's może być bardzo fizyczną pracą. Nie będziesz musiał czuć się winny, że czasami opuszczasz siłownię, ponieważ „mniej więcej połowa dnia to przenoszenie ciężkich pudeł z towarami na półki”.

Oprócz stawiania kroków każdego dnia, być może będziesz musiał poświęcić trochę snu. Pracownicy mogą obracać się regularne zmiany, ale jest duża liczba zmian, które zaczynają się już o czwartej lub piątej rano. Inni mogą iść aż do północy.

Leń kanapowy i tych, którzy nie mogą dalej funkcjonować minimalny sen nie muszą mieć zastosowania.

Pracownicy Trader Joe's naprawdę są tak szczęśliwi, jak się wydaje

Handlowiec Joe'a Joe Raedle/Getty Images

Chociaż niektóre zmiany w Trader Joe's mogą wymagać wczesnego poranka lub późnej nocy, a czasami pracownicy muszą trochę poćwiczyć, aby wykonać swoją pracę, ogólnie pracownicy wydają się uważać, że jest to całkiem niezły występ.

Firma musi robić coś dobrze, bo 20 proc pracowników są zatrudnieni od ponad dekady.

Przyjazne osobowości i ogólnie przyjemna postawa członka załogi nie pozostają niezauważone. To pytanie, które nawet pracownik wyznaje w poście AMA na Reddit pytali, zanim zaczęli tam pracować. – Dlaczego ci wszyscy ludzie są tak cholernie szczęśliwi? Myśleli, że pracownicy udają, dopóki sami nie zaczęli. Teraz mówią, rozumieją. „Jest w 100 procentach prawdziwy. Po prostu cieszymy się, że jesteśmy w pracy”.

Któż nie byłby zadowolony z towarzystwa, które pozwala im rozprostować nogi, nawiązać rozmowę lub w razie potrzeby coś przekąsić?

Ogólnie rzecz biorąc, post na Reddit ujawnia, że ​​praca w Trader Joe's to dość mało stresująca praca, która dobrze się opłaca. To równanie, które po zsumowaniu daje całkiem zadowolonych pracowników.