Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca w Panera Drive-Thru

Znak restauracji Panera Chleb Bruce Bennett/Getty Images

Chleb Panera wpadł na scenę w 1987 roku i od tego czasu rozszerzyła się do ponad 2000 różnych lokalizacji, gromadząc jednocześnie 28 milionów członków w swoim programie lojalnościowym i błogosławiąc nas grzechem śmiertelnym bajgli pokrojonych w plasterki chleba. Jak Nowojorczycy ściskał ich perły , sieć fast casual, pochodząca ze Środkowego Zachodu, stała się popularna dzięki swojej innowacyjności. Jasne, nikt o to nie prosił, ale i tak to dostaliśmy.


Z biegiem lat ludzie obdarty na Panera za marketing jako zdrowszą opcję fast food, zwłaszcza że niektóre pozycje menu są błyskawicznie zamrożone i odgrzane (W końcu to fast food, a nie restauracja z gwiazdką Michelin!). Niemniej jednak łańcuch nadal wydaje się mieć kult, szczególnie jeśli chodzi o ich często kopiowane ale nigdy nie powielał miseczek na chleb z brokułami i zupą cheddar. Jak oni to robią? Trzeba by zapytać ich pracowników.Panera odpowiada za zatrudnienie ponad 40 000 osób , którzy szczęśliwie zdradzili w Internecie sekrety sieci. Do tej pory już się zorientowaliśmy jak to jest pracować u giganta fast foodów , ale co z przejazdem? Według pracowników ta część sieci jest notorycznie gorączkowa, z powolnymi liniami, mimo że firma jest agresywnie się rozwija ich możliwości drive-thru przez około dekadę. Jak więc mają się owiewki pracowników? Oto, jak naprawdę wygląda praca z Panera Bread drive-thru.
Drive-thru Panery to „najgorsza” część pracy w restauracji

fast food drive-thru

Klienci mogą cieszyć się ofertą drive-thru Panery, ale pracownicy z pewnością nie. Pracownicy powiedzieli Insider biznesowy że to najgorsza praca w całej restauracji — nawet zeskrobywanie zaschniętych resztek zupy ze stosów i tac. Duża część tego wynika z tego, że Panera nie przypomina innych restauracji typu drive-thru. Jest to fast food, ale jest kilka kroków nad fast foodem. Nie tylko wrzucają rzeczy do frytkownicy i trzymają je pod lampą grzewczą, ale ta zupa wymaga czasu, aby nagrzać się w termizerze, i Ogólne opcje Panery mają wiele różnych składników, które wymagają dbałości o szczegóły.

„Jedzenie Panera Bread nie jest przeznaczone do podawania przez drive thru” – powiedział anonimowy pracownik Insider biznesowy . „Oczekiwanie klientów na szybką obsługę — tak jak oni” bym w McDonald's — ostatecznie powoduje wiele frustracji zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas”.fast foody na śniadanie w pobliżu?

Mimo że menu Panery nie zostało zaprojektowane do pracy z drive-thru, firma wydaje się być zdeterminowana, aby tak się stało. Według Szybki Casual , firma przeszła agresywną ekspansję w 2012 roku, planując dodanie 50 nowych lokalizacji drive-thrus do istniejących 119 lokalizacji drive-thru. Według danych, do 2019 r. w 40% swoich kawiarni korzystali z drive-thrusu Bloomberg .

Drive-thru firmy Panera jest powolny, ale pracownicy mają czas na szybkość

Znak restauracji Panera Chleb Scott Olson/Getty Images

Głównym źródłem konfliktów zarówno dla klientów, jak i pracowników drive-thru jest fakt, że przygotowanie elementów menu Panery zajmuje więcej czasu niż tradycyjnych sieci fast food. W najlepszych okolicznościach większe zamówienia zajmują od pięciu do dziesięciu minut. Jak powiedział jeden z pracowników Insider biznesowy , „Nie uwzględnia to nawet błędów popełnionych przez załogę — gdyby były błędy, moglibyśmy patrzeć na czasy biletów od 15 do 20 minut”. Z tego powodu kierowca drive-thru ma tendencję do tworzenia kopii zapasowych podczas szczytu na lunch i kolację, co jest bardzo niefortunną rzeczywistością, biorąc pod uwagę, że Panera również mierzy szybkość swoich pracowników.Wydaje się, że prędkość powoduje zamieszanie wśród pracowników w drive-thru, zwłaszcza jeśli ludzie składają duże zamówienia. Jeden anonimowy pracownik włączony Reddit przyznał, że pracownicy drive-thru „mają kłopoty z naszymi awansami w kiepskich czasach” i składając większe zamówienia „przekręcają średnią całego lunchu”. „Istnieje cudowna usługa o nazwie catering dla zamówień powyżej 50 USD, która zajmie się Twoim zamówieniem z uwagą i poświęceniem, bez przekręcania pracowników, którzy to robią” – napisali.

Kolejny anonimowy pracownik włączony Reddit twierdził, że „oczekiwania drive-thru są w najlepszym razie nieuzasadnione” i „kierownictwo nigdy nie będzie usatysfakcjonowane”. Pod pewnymi względami wygląda to tak, jakby byli przygotowani na porażkę: „Wystawienie pojazdu w czasie krótszym niż trzy minuty, gdy masz głębokość od siedmiu do ośmiu [samochodów] i wszyscy zamawiają gorące kanapki, nie ma sensu” – napisali.

Czasami szyba Panera drive-thru może być również „najłatwiejszą” pracą

Znak przejazdu

Nie wszystkie kawiarnie Panera Bread funkcjonują w ten sam sposób. Chociaż drive-thru jest niesamowicie gorączkowy, a pracownicy są często zmuszeni do: wcielać się w wiele ról , niektóre bardziej ruchliwe restauracje Panera lepiej radzą sobie z delegowaniem zadań. Niektóre lokalizacje umieszczają pracownika konkretnie w oknie „drive-thru”, gdzie są' tylko odpowiedzialny za zbieranie pieniędzy i wydawanie zamówień. Służą raczej jako kasjerka niż kucharz, a to właściwie jedna z najłatwiejszych prac w całym barze.

czy Carl's jr jest taki sam jak hardees

Jak powiedział jeden anonimowy pracownik Reddit , „[Okno] to naprawdę najłatwiejsza praca w sklepie obok Jadalni. Po prostu dostajesz od ludzi pieniądze i dajesz im jedzenie. Przygotuj się jednak na szybszy spacer tam z powrotem... i sprawdź jedzenie i upewnij się, że również jest dokładne.

Pracownik twierdził również, że zapoznanie się z pracą po przejściu z innej roli zajmuje tylko około 20 minut. To nie brzmi tak źle.

Panera drive-thru to wszystko ręce na pokładzie

Witryna sklepu Panera Chleb Scott Olson/Getty Images

Tak, niektórzy błogosławieni pracownicy Panery pracują w lokalizacjach, w których okna wjazdowe naprawdę obsługują tylko zamówienia z okien wjazdowych. Nie wydaje się to jednak normą. Konta pracowników na Reddit malują obraz środowiska pracy, które jest nękane przez niedobór personelu i zmusza pracowników drive-thru do trzymania wszystkich rąk na pokładzie, gdy linie rosną, a menedżerowie wywierają presję na skrócenie czasu biletów.

skąd McDonald's bierze swoją wołowinę?

„Zazwyczaj jestem w Drive-thru, robiąc WSZYSTKO, podczas gdy jestem wysadzany przez niegrzecznych menedżerów i wysadzany przez klientów, a jednocześnie próbuję trenować” – powiedział jeden z pracowników na Reddit .

Kolejny pracownik drive-thru na Reddicie namalował gorączkowy obraz małej kawiarni, w której zasadniczo pracują solo i wykonują niezliczone obowiązki, które zwykle są podzielone między cały zespół. „W naszej franczyzie osoba, która przejeżdża przez samochód, jest odpowiedzialna za robienie koktajli/kawy, przyjmowanie zamówień, przyjmowanie pieniędzy, chwytanie jedzenia z linii, wszystko” – napisali. „I za każdym razem, gdy ktoś chce coś z piekarni, bochenek chleba lub napój z bąbelkami, muszę wybiec po niego do holu”.

Krótko mówiąc: jeśli kiedykolwiek zobaczysz zdezorientowanego pracownika Panery wybiegającego z tyłu, bądź dla niego łagodny. Mogą po prostu utknąć na służbie drive-thru.

kto produkuje amerykańską wódkę kirkland?

Pewne typy klientów Panery naprawdę wspierają drive-thru

Zła osoba w samochodzie

Większość ludzi korzysta z przejazdu samochodem, aby uniknąć czekam 20 minut na jedzenie , ale czasami klienci wchodzą na swój sposób. W firmie Panera pracownicy drive-thru już mają trudności z wysyłaniem szybkich zamówień, ale mają też do czynienia z typami typu „czy mogę porozmawiać z kierownikiem”. Do tej pory wszyscy je znamy, czasami z powodu czym jest teraz klasyczna fryzura , ale mają różne kształty i rozmiary. Według Insider biznesowy , niegrzeczni klienci domagający się zwrotu pieniędzy za drobne – lub płaskie fałszywe – skargi są daleko od anomalii . Ci ludzie absolutnie dziesiątkują szansę, że bilety za nimi mogą zostać ukończone w odpowiednim czasie.

Jeden z pracowników firmy Panera drive-thru wyjaśnił sytuację, w której klient zamówił ze swojego samochodu jedzenie o wartości 90 dolarów, po czym zażądał „zwrotu pieniędzy i bezpłatnego nowego posiłku” w związku z „trywialną reklamacją”. „To spowodowało, że mieliśmy 30-minutowe bilety dla niektórych osób za tą osobą – która odmówiła przeprowadzki” – powiedział pracownik Insider biznesowy . „Zamiast naszych menedżerów, którzy kazali im się oderwać, doprowadziliśmy do tego, że wielu naszych dobrych klientów czekało bardzo długo”.

Otwieracz drive-thru firmy Panera to „piłkarz”, ponieważ są odpowiedzialni za jajka

Gotowanie jajek Panera

Otwieracze Panery dostają bardzo przyzwyczajony do wczesnych godzin. W końcu była to kiedyś piekarnia i ktoś musi upiec cały ten chleb. Jak powiedział jeden z byłych pracowników Rafineria 29 , Oczekuje się, że pojawią się otwieracze około 5 rano .i często stają przed niezliczonymi zadaniami. W trybie drive-thru może to obejmować wszystko, od krojenia chleba podczas przyjmowania zamówień, nalewania kawy i herbaty, ustawiania linii do kanapek i sałatek, przeprowadzania kontroli jakości i, co najważniejsze, gotowania jajek.

Według pracownika serwisu Reddit poranek to jedyny raz dziennie, kiedy na głównej linii wykonywane są zadania typu drive-thru. Sprzedaż zwykle nie rośnie aż do lunchu, a ktokolwiek gotuje jajka, w zasadzie prowadzi show, dopóki restauracja nie przestanie serwować śniadania i przejdzie na linię drive-thru w celu przygotowania jedzenia. „Głównym otwieraczem linii jest zwykle piłka, nie możesz mieć głównego otwieracza linii, który porusza się powoli” oni napisali . „Wyczerpywanie się jajek jest głównym powodem zakopywania linii rano”.

Czasami pracownicy Panery muszą ignorować czasy biletów dla własnego zdrowia psychicznego

linia drive-thru

Panera jest często krytykowany za ich ceny, które są wyższe niż inne tradycyjne oferty fast foodów. Jednak zazwyczaj nie znajduje to odzwierciedlenia w wynagrodzeniach pracowników. Średnia wypłata dla kasjera to około 10 dolarów za godzinę, co niektórzy pracownicy uznali za zbyt mało zbliżone do poziomu stresu związanego z pracą. Jeśli Twoje zamówienie wychodzi powoli, może to być naprawdę przykład uzyskania tego, za co kierownictwo jest gotowe zapłacić — zwłaszcza jeśli płaci tylko za jedną osobę, która nadzoruje obsługę.

Jako jeden pracownik rozmyślny niespokojny pracownik na Reddicie, który jeździ samochodem, „Nie martw się o godziny okienne. Jeśli chcą tam pracować na niskim poziomie, powiedz, że robisz to sam. Nie zarabiasz wystarczająco, by wykonać pracę 3-4 osób. Jeśli Karen się wścieknie, boohoo. Inny pracownik Przyznał że kluczem do przetrwania solowej zmiany jest ignorowanie czasów biletów drive-thru, pomimo nadrzędnych życzeń kierownictwa: „Wyrzuć to gówno przez okno”, powiedzieli.

To prawda: jeśli jesteś zawalony i zarabiasz w okolicach płacy minimalnej, jaka jest prawdziwa zachęta do złamania kręgosłupa, aby szybko realizować zamówienia?

dlaczego pięciu facetów jest tak drogich?

Panera drive-thru może być poważnym bólem głowy – dosłownie

Opakowanie do kawy i kanapek Panera Bloomberg/Getty Images

Do tej pory jest prawdopodobnie jasne, że pracownicy drive-thru firmy Panera powinni mieć wytrzymałość, aby poradzić sobie w pracy. Jak jeden Reddit użytkownika umieścić to: „Czy każdy personel Panery jest na krawędzi szaleństwa?” Jest wiele spraw do załatwienia — a niektóre z nich nie mają nawet związku z klientami. Ci, którzy stoją przy oknie drive-thru, podlegają wszystkiemu, co dzieje się w środku i poza kawiarnią. Obejmuje to wszystkie dzwonki i gwizdki (lub realistycznie dźwięki), które ostrzegają ich o nowych klientach i zakończonych zamówieniach, a także hałas na autostradzie. Innymi słowy: ta pozycja jest głośny.

Jeden pracownik drive-thru włączony Reddit przyznał, że praca „może cię zmęczyć”, ale podobnie jak mieszkanie pod lotniskiem lub obok torów kolejowych, w końcu się dostosowujesz. „Kiedyś brałem ibuprofen na każdą zmianę, ponieważ bolała mnie głowa od hałasu, syren (pojazdów ratunkowych) i głośnych ciężarówek” – mówili. Niemniej jednak, ten pracownik nadal woli ich występy drive-thru. Pod koniec dnia przynajmniej nigdy nie jest nudno.