Wyjaśnienie prawidłowego nakrycia stołu podczas Kwanzaa

 zastawa stołowa dla Kwanzaa Ailisa/Shutterstock Jennifer Amos


Święto Kwanzaa obchodzone jest każdego roku od 26 grudnia do 1 stycznia. Obchodzone jest głównie przez Afroamerykanów, a także osoby o afrykańskim pochodzeniu mieszkające w innych krajach, według Britannica . To także młode święto, założone w 1966 roku przez Maulanę Karengę, profesora studiów nad Afryką na California State University. Karenga zdecydowała się na nazwę opartą na wyrażeniu w języku suahili — matunda ya kwanza, co oznacza „pierwsze owoce”, według Historia — i dodał ostatnie „a”, aby słowo było siedmioma literami na cześć siedmiorga dzieci, które uczestniczyły w pierwszej Kwanzaa.natychmiastowa polędwica z indyka

Wbrew powszechnemu przekonaniu Kwanzaa nie jest w rzeczywistości świętem religijnym ani politycznym, ale raczej świętem afrykańskiej kultury, społeczności i rodziny, i może być obchodzone przez wszystkie wyznania. Święto upamiętnia również Kuchnia południowoafrykańska i pierwsze zbiory dokonane przez ludność afrykańską. Każdy dzień siedmiodniowego święta koncentruje się na jednej z siedmiu kluczowych zasad: jedności, samostanowieniu, wierze, kreatywności, zbiorowej odpowiedzialności, celu i ekonomii współpracy, wyjaśnia University of Pennsylvania Centrum Studiów Afrykańskich . Podczas wakacji na stole pojawia się również siedem kluczowych symboli, o których powinien pamiętać każdy, kto przygotowuje się do przyjęcia posiłku Kwanzaa.
Na stole powinny znajdować się znaczące przedmioty

 rodzinne wznoszenie toastów podczas Kwanzaa Siedemdziesiąt cztery / Shutterstock

Nakrywanie do stołu podczas Kwanzaa to ważna tradycja, którą przestrzega wielu afrykańskich potomków obchodzących to święto. Według Britannica , siedem symboli Kwanzaa, które pojawiają się na stole, to kłosy; prezenty; słomiana mata; kielich, który symbolizuje jedność; świecznik; warzywa, owoce i orzechy; i siedem świec, które reprezentują siedem kluczowych zasad tego święta. Trzy świece są zielone, trzy czerwone i jedna czarna; czarna świeca oznacza Afrykanów, czerwona świeca oznacza zmagania, które znosili, a zielona świeca oznacza przyszłość i ziemię (przez Historia ).Warzywa, owoce i orzechy upamiętniają uprawy i zbiory wczesnych mieszkańców Afryki i mogą obejmować dynię, banany, słodkie ziemniaki, okrę i ignamy na stole. Za Sieć gastronomiczna , kłosy symbolizują dzieci w rodzinie, które nadal mieszkają w domu. Jeśli chodzi o serwowane jedzenie, nie ma dokładnego menu, ponieważ tak naprawdę zależy to od każdego. Powszechnie przygotowywane potrawy to dania curry z Indii Zachodnich i Republiki Południowej Afryki, gulasz z orzeszków ziemnych z Ghany, ryż jollof z Nigerii, Jambalaya , gulasz pieprzowy z Filadelfii, ryba z ryżem z Senegalu i nie tylko. W dzisiejszych czasach na wielu uroczystościach można spotkać suma, gumbo, kapustę szparagową i palonego kurczaka.