Możesz zacząć jeść jajka w nocy. Dlatego

Jajko sadzone

Właśnie skończyłaś obiad kilka godzin temu, a teraz zaczyna ci burczeć w brzuchu. To znaczy, nadszedł czas na przekąska przed snem . Idąc do spiżarni, prawdopodobnie sięgasz po paczkę chipsów ziemniaczanych, garść czekolada lub inny przetworzony smakołyk (cheez-its, złota rybka, precle itp.). W końcu dla wielu z nas nasze nocne decyzje dotyczące jedzenia nie są najbardziej odżywcze, pomimo tego, jak pyszne mogą być.


Lepsza opcja? Jajka . Prawdopodobnie myślisz o nich tylko jako o jedzeniu śniadaniowym, ale okazuje się, że jedzenie jajek tuż przed snem może mieć kilka korzyści dla twojego organizmu. Wszyscy, od dietetyków przez blogerów kulinarnych po celebrytów, takich jak Chrissy Teigen są wielkimi fanami wieczornego delektowania się napełnionymi białkiem złotymi kulami. Oto dlaczego możesz chcieć zamienić swoje Doritos na talerz jajecznica następnym razem, gdy będziesz sięgać po przekąskę o północy.Białko może pomóc Ci lepiej spać

Jajecznica na patelni

Twoje typowe nocne przekąski są zazwyczaj bogate w węglowodany i tłuszcze, a mało białka , co nie sprzyja Twojemu śnie. Z drugiej strony jajka są doskonałym źródłem białka, które może sprawić, że będziesz drzemieć głębiej i dłużej. Według Dobrze+dobrze , sześć gramów białka — co odpowiada jednemu jajku — to idealna ilość, aby utrzymać równowagę cukru we krwi przez noc. Pomoże Ci to spać spokojnie, w przeciwieństwie do węglowodanowych, tłustych przekąsek, które powodują skoki cukru we krwi, które mogą Cię obudzić przez całą noc.
Badanie autorstwa Uniwersytet Purdue odkryli, że ludzie, którzy spożywali więcej białka, zgłaszali ogólną lepszą jakość snu w ciągu czterech miesięcy. Nie tylko to, ale badania z Dziennik Nauki pokazuje, że spożywanie białka tuż przed snem może również prowadzić do większej syntezy białek mięśniowych podczas snu. Co oznacza, że ​​może to pomóc w osiągnięciu poważnych korzyści poza siłownią.

Jajka są łatwe do strawienia przez organizm

Jajka jajecznica, smażone i gotowane na twardo

Jajka są również łatwe do przetworzenia przez organizm, powiedział Joseph Murray, gastroenterolog z Mayo Clinic Zdrowie mężczyzn . Jest to ważne, gdy idziesz spać kilka minut później, ponieważ twoje ciało nie będzie próbowało trawić czegoś ciężkiego lub włóknistego, gdy próbujesz zasnąć. Uwaga: Murray mówi, że jajecznica będzie łatwiejsza do przetworzenia przez organizm niż ugotowane na twardo jeden.Według Żyj silnie , same białka jajek są łatwiejsze w żołądku dla większości ludzi, więc jeśli masz problemy z trawieniem, możesz pominąć żółtko. Upewnij się, że ugotowałeś je w pełni, ponieważ surowe jajko może podrażnić żołądek i narazić Cię na ryzyko zatrucia salmonellą. CDC . Ostatnia wskazówka? Zjedz jajka około dwóch do trzech godzin przed snem, aby organizm mógł je strawić przed zaśnięciem, Narodowy Instytut Cukrzycy oraz Chorób Układu Pokarmowego i Nerek zaleca.

Gwiazdy jedzą jajka przed snem

Chrissy Teigen uśmiecha się na imprezie David Livingston/Getty Images

Teigen ostatnio tweetował o jej „nocnych jajkach”, mówiąc, że to jej codzienny rytuał przed snem. „Nie mogę spać bez przepełnienia” – wyjaśniła. „Co wieczór biorę do łóżka dwa jajka na twardo i zjadam je, gdy przypadkowo się budzę”. Udostępniła nawet wideo na Instagram prowadzi fanów przez jej dokładny proces robienia, jak to nazywa, „słynnych na całym świecie” nocnych jajek. Gotuje je i obiera techniką slam and roll (ubijaj jajko na desce do krojenia, a następnie obracaj, aby rozluźnić skorupkę) przed pokrojeniem, posypaniem solą morską i delektowaniem się przed snem.Teigen również sama napisała przepis na swoje nocne jajka do bredzenia blog . „Jeśli istnieje jedna żywność, od której naprawdę uzależniłam się, to są nią moje nocne jajka” – mówi. „Zaczęło się jako zdrowa „przekąska” lecząca moje nocne łaknienie, ale teraz stały się częścią mojego wieczornego rytuału”.

Składniki odżywcze zawarte w jajkach mogą powodować senność

Jajka na twardo

Nie tylko białko w jajkach może pomóc Ci zasnąć — zarówno białka, jak i żółtko zawierają również inne składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które poprawiają jakość snu. Linia zdrowia . Jednym z nich jest melatonina , który jest znany jako hormon snu i naturalnie występuje w organizmie w celu regulacji rytmu dobowego. To jedna z pierwszych rzeczy, po które sięgają ludzie, gdy mają problemy ze snem. Chociaż możesz przyjmować suplement melatoniny, jajka są jednym z pokarmów o najwyższej zawartości melatoniny, zgodnie z badaniami opublikowanymi w Amerykańska Narodowa Biblioteka Medyczna .

Jajka zawierają również duże ilości tryptofanu, zwłaszcza w żółtkach, Linia zdrowia wyjaśnia. Tryptofan jest niezbędnym aminokwasem, który pełni wiele funkcji w organizmie, z których jednym jest zwiększenie produkcji melatoniny. Oznacza to, że im więcej tryptofanu otrzymasz, tym więcej snu możesz mieć. Więc nie bój się ich jeść, aby uzyskać najbardziej wywołujące drzemkę korzyści.