Powinieneś unikać miodu na diecie keto. Dlatego

Miska z plastrami miodu obok słoików z miodem

W większości istnieje wyraźne rozróżnienie między żywnością uważaną za zdrową i korzystną dla organizmu a żywnością, która jest zakwalifikowana jako niezdrowa i nie zapewnia wartości odżywczej. Według Linia zdrowia zgłoś około 50 super zdrowych produktów spożywczych, najlepszą praktyczną zasadą jest zaopatrywanie kuchni w owoce, warzywa, zboża, chude wędliny i owoce morza. Wręcz przeciwnie, inny Linia zdrowia zgłoś około 20 produktów spożywczych, które nie są dobre dla twojego zdrowia, zaleca trzymanie się z dala od słodzone napoje w tym napoje gazowane i soki owocowe, a także pizze, smażone potrawy, batoniki i mocno przetworzona żywność .


Czasami kroczenie ścieżką zdrowia może być trudne, a wiele osób często potrzebuje wskazówek, dlatego plany takie jak dieta śródziemnomorska, dieta DASH, dieta flexitarian i dieta ketonowa stały się dość popularne w ostatnich latach. Ale nawet wtedy ustalenie, co możesz, a czego nie możesz jeść w ramach tych planów, może być mylące. Na przykład, jeśli stosujesz dietę ketonową, istnieją pewne pokarmy, których należy unikać, w tym niektóre rodzaje skorupiaków i kochanie .Dlaczego miód nie jest taki słodki w diecie ketonowej

Drewniana różdżka unosząca się nad słoikiem miodu

Aby w pełni zrozumieć, dlaczego powinieneś unikać miodu podczas stosowania diety ketonowej, pomocne może być poznanie ścisłych wytycznych potrzebnych do odniesienia sukcesu w planie. WebMD stanowi, że osoby uprawiające keto muszą spożywać mniej niż 50 gramów węglowodanów dziennie. Aby umieścić to w kontekście, dałoby to z grubsza jeden średniej wielkości banan (około 19 gramów), kromkę całego chleba (około 12 gramów) i 100 gramów gotowanej komosy ryżowej (około 16 gramów). HuffPost .
Więc dlaczego miód jest taki zły? Według NDTV , ci, którzy chcą pozostać wierni wskazówkom dotyczącym keto, muszą unikać miodu, ponieważ ma on wysoką zawartość kalorii i węglowodanów. Ketologiczna wyjaśnia, że ​​jedna łyżka surowego miodu zawiera około 17 gramów węglowodanów (z czego 16 gramów pochodzi z zawartości cukru w ​​miodzie). Ten sam artykuł przytacza również, że miód nie zawiera tłuszczu, który jest niezbędną częścią diety ketonowej. Ze względu na wysoką zawartość węglowodanów, cieszenie się nią oznaczałoby konieczność skupienia reszty posiłków na wysokiej zawartości tłuszczu i białka przez pozostałą część dnia, zapobiegając tym samym świeże owoce lub warzywa.