Powinieneś jeść cynamon każdego dnia. Dlatego

Cynamon

Cynamon jest pachnący, pikantny i charakterystyczny w zapachu i smaku. Jest używany w wypiekach, napojach i wielu potrawach spożywanych na co dzień. Poważnie, bułki cynamonowe, szarlotka i tosty z cukrem cynamonowym nie byłyby takie same bez słodkiego i łagodnego smaku cynamonu, który dodaje im pyszności. Nawet sławny szef kuchni Emeril Lagasse był cytowany jako zachwalający dobroć tej przyprawy: „Nie mogę ci powiedzieć wystarczająco dużo o cynamonie. Cynamon to niesamowita przyprawa w użyciu” (przez Mądry cytat ). Jeśli tak, Lagasse nie jest sam – ludzie, którzy dostrzegli ważną rolę, jaką cynamon może odegrać w arsenale kulinarnym, ma długą historię. Jest to klarowna przyprawa jednorożca o właściwościach zdrowotnych i leczniczych, której zastosowanie sięga aż do back Biblia .

Uważa się, że w średniowieczu ta przyprawa była używana do łagodzenia napadów kaszlu, łagodzenia bólu stawów i łagodzenia bólu gardła. Przenieśmy się do dnia dzisiejszego, a cynamon jest uważany za jedną z najpopularniejszych przypraw w Stanach Zjednoczonych, ustępując jedynie czarnemu pieprzowi (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ). Chociaż cynamon nadal dodaje swój zapach naszym ulubionym posiłkom i deserom, uważa się również, że ma właściwości korzystne dla naszego zdrowia – tak bardzo, że warto znaleźć sposób na włączenie jego niesamowitości do codziennej diety.

Cynamon może pomóc w walce z cukrzycą typu 2

Monitor zdrowych owoców i cukrzycy

Cynamon pochodzi z tropikalnego, wiecznie zielonego, za Zdrowie CNN , ale różne odmiany cynamonu mają różne zastosowania i korzyści zdrowotne. Ludzie w USA zwykle używają cynamonu Cassia, który pochodzi z Chin i Indonezji. Skłaniamy się ku temu rodzajowi cynamonu z prostego faktu, że jest tańszy niż inna główna odmiana, cynamon cejloński, który jest produkowany na Sri Lance. Ale Cejlon jest niższy w substancji zwanej kumaryną. Kumaryna może powodować uszkodzenie wątroby, dlatego Cejlon jest uważany za lepszą z dwóch odmian, jeśli chcesz czerpać potencjalne korzyści zdrowotne związane z cynamonem (poprzez Cynamonowy Vogue ). Jakie są te korzyści?

Badania są w toku, ale cynamon może być korzystny w walce z cukrzycą typu 2. Lauri Wright, rzeczniczka Akademii Żywienia i Dietetyki, powiedziała w gazecie: „Myślę, że jak dotąd najsilniejsze dowody dotyczą cukrzycy i obietnicy kontroli poziomu cynamonu i cukru we krwi”. Badanie, które skupiło się na osobach z cukrzycą typu 2, wykazało, że niewielkie ilości cynamonu obniżają zarówno poziom złego cholesterolu, jak i poziom cukru we krwi. Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma oficjalnego zalecanego dziennego spożycia do użytku medycznego (przez WebMD ). Niektóre źródła sugerują używanie nie więcej niż pół do jednej łyżeczki. W dużych ilościach cynamon może być toksyczny.

to wódka z ziemniaków

Spróbuj autotestu z cynamonem

Kropla krwi na kostce cukru

Jednak inni sugerują, że potrzebne są dalsze badania i ostrożność w stosowaniu cynamonu do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Według zarejestrowanej dietetyk Melindy Maryniuk z American Diabetes Association metaanaliza z 2013 r. – będąca dokładnym przeglądem wielu różnych badań i statystyk – wykazała, że ​​cynamon nie wpływa na poziom ustalonego biologicznego markera cukru we krwi.

Ale Marynuik powiedziała także CNN, że najlepszym sposobem ustalenia, czy cynamon działa w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi, jest wykonanie autotestu. Jej instrukcje: „Zrób kilka sparowanych badań poziomu glukozy we krwi. Użyj pół łyżeczki rano, na owocach, płatkach owsianych lub kawie i zobacz, co dzieje się z poziomem cukru we krwi przed i po jedzeniu. Sprawdź jeszcze raz dwie do trzech godzin później i zobacz, czy jest jakaś różnica. Ostrzega również, że powinieneś porozmawiać z lekarzem, jeśli chcesz przetestować wpływ cynamonu na poziom cukru we krwi.

Inne możliwe zalety cynamonu

Kobieta stojąca na wadze

Cynamon może przynosić korzyści zdrowotne, jeśli chodzi o zwalczanie choroby Alzheimera i Parkinsona (poprzez Linia zdrowia ). Choroby te pustoszą mózg, zabijając komórki związane z pamięcią, ruchem i wieloma innymi. Cynamon najwyraźniej zawiera inhibitory, które chronią przed charakterystycznym objawem choroby Alzheimera. Inhibitory te zapobiegają gromadzeniu się białka zwanego tau w mózgu. Co więcej, badanie na myszach wykazało, że cynamon pomagał w ochronie komórek mózgowych i pozytywnie wpływał na funkcje motoryczne. Choć wynik ten brzmi jak obiecujący krok w walce z chorobą Parkinsona, nie jest jasne, czy to odkrycie ma zastosowanie do ludzi. Potrzebne są dalsze badania.

Istnieje również pewne zainteresowanie codziennym używaniem cynamonu, aby pomóc w kontroli wagi. Wszyscy mamy nadzieję na cudowną substancję, która pomoże powstrzymać kilogramy, które mają tendencję do pełzania tak szybko, że nie jesteśmy w stanie określić, dlaczego nasze dżinsy nie zapinają się na suwak, a cynamon może zapewnić dodatkowe wzmocnienie naszej diety. Według Wiadomości medyczne dzisiaj cynamon zawiera zdrową dawkę błonnika. Osiągając 1,6 grama, cynamon może sprawić, że poczujesz się pełny; jednak sam cynamon nie sprawi, że będziesz szczupły. Raczej powinien być stosowany w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami.

kto robi białe pazury?