Nigdy nie powinieneś piec ziemniaka w folii. Dlatego

pieczony ziemniak w folii

Pieczone ziemniaki to nie tylko łatwy i szybki posiłek w ciągu tygodnia, gdy masz mało czasu – są również pełne błonnika i bogatych składników odżywczych, takich jak flawonoidy, karotenoidy i kwas fenolowy, które służą jako przeciwutleniacze. Nie wspominając o tym, że ziemniaki zawierają specjalną odporną skrobię, która zamiast zostać całkowicie rozłożona i wchłonięta przez organizm, trafia do jelita grubego, aby służyć jako składniki odżywcze dla dobrych bakterii w jelitach (poprzez Linia zdrowia ). Nawet hollywoodzka gwiazda Jennifer Lawrence jest fanką skrobiowego łobuza (poprzez kangur ).


Ziemniaki istnieją od dawna. Inkowie w Peru jako pierwsi uprawiali te bulwy, począwszy od około 8000 lat p.n.e., a dziś jest to czwarta co do wielkości uprawa żywności na świecie. Ziemniaki są łatwe w uprawie. W rzeczywistości są tak łatwe w uprawie, że są również pierwszym warzywem uprawianym w kosmosie (poprzez Ziemniaki USA ). Ziemniaki są niesamowite; jednak sposób gotowania ziemniaka może mieć wpływ nie tylko na jego smak, ale także na jego wartość odżywczą i bezpieczeństwo.czy sriracha ma msg?

Według Ziemniak z Idaho , nigdy nie należy piec ziemniaka w folii. Dlaczego więc ludzie używają tej metody i co jest z nią nie tak?
Chuda na gotowaniu spuds w folii

Gotowanie ziemniaków w folii

Powszechną praktyką jest pieczenie ziemniaków w folii aluminiowej. Może dorastałeś z mamą i tatą, piekąc w ten sposób ziemniaki, albo poszedłeś do restauracji i tak je podano. Cóż, teraz czas pomyśleć dwa razy, zanim zawiniesz tater.

Podczas gdy folia aluminiowa blokuje ciepło, zatrzymuje również wilgoć, co powoduje, że zamiast pieczonego ziemniaka jest rozmoczony, gotowany na parze ziemniak. I podczas gdy niektórzy twierdzą, że folia pomaga szybciej gotować ziemniaki, ponieważ aluminium przewodzi ciepło, inni twierdzą, że pieczenie ziemniaka w folii zajmuje więcej czasu, chyba że podgrzejesz folię przed owinięciem ziemniaka. Ale nawet jeśli masz cały czas na świecie, gotowanie ziemniaków w folii jest droższe niż nieużywanie folii. W rzeczywistości obliczono, że można zaoszczędzić średnio 3,00 USD na kartonie 90 sztuk ziemniaków, jeśli całkowicie zrezygnuje się z pakowania ziemniaków w folię .I wreszcie ten sposób pieczenia ziemniaków może być ryzykowny. Bezpieczeństwo Żywności w Państwie ostrzega, że ​​pieczenie ziemniaka w folii może być niebezpieczne, jeśli pozwolisz ziemniakowi ostygnąć do niebezpiecznej temperatury, gdy jest jeszcze zawinięty w aluminium. Może to prowadzić do potencjalnego wzrostu bakterii, które powodują botulizm jeśli temperatura ziemniaka wynosi od 41 do 135 stopni Fahrenheita.

Więc następnym razem, gdy zrobisz pieczonego ziemniaka, pomiń folię i zamieszanie.