Nigdy nie powinieneś jeść Groupera. Dlatego

Grouper ryba na białym tle

Nie jest tajemnicą, że ryby mogą być dla Ciebie niesamowicie dobre pod względem zdrowotnym. Według Departament Zdrowia Stanu Waszyngton , jego zalety obejmują niską zawartość tłuszczu, wysoką zawartość białka, kwasy tłuszczowe omega-3 i mnóstwo witamin. Zauważają również, że ryby mają wysokie stężenie wapnia, fosforu, żelaza, cynku, magnezu i potasu. Nie trzeba więc dodawać, że jest to pożywna opcja, którą warto zjeść. Ale nie wszystkie ryby są równe jeśli chodzi o korzyści zdrowotne.


Grouper to gatunek ryby, która po ugotowaniu ma subtelny i lekko słodki smak, a konsystencja działa nawet po rozgotowaniu. Wskazówki wędkarskie Finna . Grouper został wymieniony w Jedz to, nie to! to ranking ryb o wartościach odżywczych, z porcją 3 uncji, która zawiera tylko 78 kalorii i 0,9 grama tłuszczu, 45 miligramów sodu i 16,5 grama białka. Mimo wszystko sklep wciąż ostrzega przed częstym spożywaniem tej odmiany ryb, zauważając: „Najlepiej jedz tę rybę tak często, jak na wakacjach”. Więc o co chodzi z grouperem?Merkury niszczy ich ocenę

Gotowany granik na talerzu

Według Jeden medyczny Fundusz Ochrony Środowiska wydał zalecenie przeciwko spożywaniu tej ryby ze względu na wysoki poziom rtęci. Ponadto, ponieważ nie rozmnażają się często, graniki są dość podatne na przełowienie. Według Bardzo dobrze dopasowany , nadmiar rtęci oznacza, że ​​grouper jest jedną z nielicznych ryb, których Narodowa Rada Obrony Zasobów zaleca również całkowite unikanie, zwłaszcza dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią i małych dzieci. Świat niepełnosprawnych cytuje je jako mające gdzieś od 0,3 do 0,49 części na milion, co jest o stopień poniżej najwyższego stężenia rtęci, którego zalecają całkowicie unikać (dzwonienie przy 0,5 PPM).
Ponadto kategoryzacja groupers jako przełowionej odmiany oznacza, że ​​łapanie jej i spożywanie przyczynia się do szkód już wyrządzanych planecie. Według Jedna zielona planeta , jedzenie ryb, które znajdują się w tej grupie, sieje spustoszenie w łańcuchu pokarmowym, co wpływa nie tylko na Ciebie i ryby, ale także na ekosystem. Jeśli jedna mała rybka może to zrobić, a prawdą jest, że w morzu jest wiele innych ryb, może to być czas dać kolejną rybę próba.