Nigdy nie powinieneś jeść surowego amarantusa. Dlatego

Surowy amarant

Amarantus pseudozbożowy zyskał popularność ze względu na swoje właściwości zdrowotne i imponujący profil odżywczy. Według Linia zdrowia , amarantus składa się w zasadzie z ponad 60 gatunków ziaren, które istnieją od około 8000 lat. Zazwyczaj ma orzechowy smak i jest wszechstronny pod względem potraw, do których może być używany. Jest również bezglutenowy i ma wysoki poziom białka, przeciwutleniaczy, błonnika i innych ważnych składników odżywczych.


W Reddit post, entuzjasta amarantusa napisał o swojej miłości do ziarna i jego wyjątkowych zaletach. „Smak amarantusa jest tak łagodny, że prawie bezsmakowy, więc można go łączyć z prawie wszystkim, a jedyną konsekwencją jest to, że oryginalny smak jest lekko rozcieńczony” – napisali przed dodaniem, że wykorzystali amarantus na wiele sposobów, w tym z mlekiem czekoladowym podczas przygotowywania owsianki, aby nadać konsystencji gulaszowi, a substytut mąki przygotowując bogatą zupę, a nawet sos. Powiedzieli również, że amarantus jest niesamowicie przystępny cenowo, a także ma solidny okres trwałości.To powiedziawszy, amarantusa nigdy nie należy spożywać na surowo. Dlatego.
Jedzenie surowego amarantusa może uniemożliwić uzyskanie jego wartości odżywczych

Amarant w misce

Problem z jedzeniem surowego amarantusa polega na tym, że w swojej surowej postaci ma on aspekty, które mogą zapobiegać wchłanianiu składników odżywczych w naszych ciałach, jak wyjaśniono w Zaopatrzenie awaryjne w USA . Dlatego dobrze jest zawsze gotować ziarno. Dotyczy to tego, czy karmisz nim osobę, czy zwierzę.

Jednym z najlepszych sposobów na zrobienie amarantusa jest gotowanie go przez około 20 minut i używanie go jako płatki śniadaniowe . Możesz też dodać go do innych potraw, aby nadać mu konsystencję i poprawić właściwości odżywcze potrawy. Na przykład spróbuj dodać amarantusa do domowej granoli dla odrobiny chrupania, użyj go do pieczenia chleba lub dodaj amarantusa do sałatki warzywnej. Kiedy nie wiesz, jak zrobić zupę lub sos gęstszy, użyj amarantusa, aby uzyskać teksturę, która jest łatwa do uzyskania i może po prostu sprawić, że poczujesz się nasycony i szczęśliwy.