Sok pomarańczowy nigdy nie powinien być podawany z płatkami zbożowymi. Dlatego

płatki zbożowe, owoce i soki

Czy przeczytałeś tytuł tego posta jako „nie wypij szklanki soku pomarańczowego do porannej miski płatków zbożowych”, czy jako atak na twoją ulubioną kombinację śniadaniową: płatki zmieszane z sokiem pomarańczowym? Zanim zaczniesz drwić z niedowierzaniem, jest to najwyraźniej znacznie bardziej popularna kombinacja, niż mogłoby się wydawać. Poważnie, według Wice , jedna piąta Amerykanów używa soku pomarańczowego do płatków zbożowych zamiast mleka!


Bez względu na to, gdzie rano włożysz sok pomarańczowy, jest to przyjazne ostrzeżenie, że spożywanie płatków śniadaniowych i soku pomarańczowego w tym samym posiłku może być złą decyzją – i to nie tylko dlatego, że większość soku pomarańczowego to tylko gloryfikowana woda z cukrem i mieszanie to z płatkami zbożowymi może prowadzić do kpin w mediach społecznościowych (poprzez Thriller ). W rzeczywistości ma to wszystko wspólnego z twoim trawieniem.Połączenie soku pomarańczowego i płatków zbożowych spowoduje zaburzenia trawienne

skurcze żołądka z powodu zaburzeń trawiennych

Najpierw porozmawiajmy o tym, jak szklanka soku pomarańczowego rano i obfita miska płatków zbożowych były sprzedawane jako części „zbilansowanego śniadania” przez tak długi czas, pomimo potencjalnych negatywnych skutków (poprzez Zjadacz ). Jasne, płatki zbożowe są pyszne i szybkie w pracowity poranek, aw zależności od tego, które wybierzesz, mogą oferować błonnik i różne minerały, a sok pomarańczowy zawiera niezbędną witaminę C, jednak połączenie może powodować problemy trawienne. Dzieje się tak, ponieważ enzym trawienny potrzebny do rozkładu węglowodanów skrobiowych, takich jak te znajdujące się w zbożach, jest niszczony przez kwas w niektórych owocach cytrusowych, w tym pomarańczach (poprzez Żyj silnie ).
Wyniki? Bakterie w jelicie grubym zaczną fermentować, powodując wzdęcia, gazy i biegunkę. Jeśli po śniadaniu składającym się z płatków zbożowych i soku pomarańczowego odczuwasz dyskomfort trawienny, warto spróbować innego porannego napoju, takiego jak koktajl, który będzie miał dodatkową zaletę błonnika, a ponadto możesz przemycić zdrowe warzywa, takie jak jarmuż lub szpinak ( przez Linia zdrowia ).

Sok pomarańczowy sprawi, że płatki zbożowe będą bardziej soggier

Płatki z sokiem

Czy jesteś jedną z osób, które kochają sok pomarańczowy? w Twoje płatki zbożowe? Nie bez powodu może nie być najlepszym wyborem na śniadanie, zwłaszcza jeśli chcesz, aby płatki były chrupiące do ostatniego kęsa. Kiedy po raz pierwszy wynaleziono płatki zbożowe, były sycące, ale również trudne do żucia, czasami nazywane przez konsumentów „kałkami pszennymi”, według Mentalna nić . Aby temu zaradzić, wynalazcy zalecali moczenie go przez noc w mleku lub ciepłej wodzie (poprzez New York Times ). Ta tradycja tkwiła, stąd mleko w zbożach, ale teraz pojawia się nowy problem: rozmoczenie. A jeśli nie znosisz rozmoczonych płatków, nie mieszaj ich z sokiem pomarańczowym.Większość soku pomarańczowego pochodzi z koncentratu, co oznacza, że ​​jest to po prostu woda z cukrem, a według badań przeprowadzonych przez Santiago's Pontificia University Católica, niskotłuszczowe płyny, takie jak sok pomarańczowy, powodują, że płatki zbożowe stają się rozmoczone w znacznie szybszym tempie niż bardziej tłuste płyny, takie jak mleko. by (przez Wice ). Tak więc, jeśli nie chcesz rozmoczonej miski płatków zbożowych, warto spróbować różnych kombinacji.

Oczywiście nie musisz wybierać mleka mlecznego. Na szczęście istnieje mnóstwo płynów, które możesz wybrać, takie jak mleko orzechowe, mleko owsiane, woda, kawa, a nawet inny sok bez cytrusów, taki jak mango, papaja lub ananas – które mogą pomóc w trawieniu, w przeciwieństwie do soku pomarańczowego (przez Linia zdrowia ). Jeśli chodzi o kombinacje żywności, które są okropne dla twojego zdrowia , wiedza to potęga.