Nigdy nie należy podgrzewać całych jajek na twardo w kuchence mikrofalowej. Dlatego

Jajka na twardo

Jajka na twardo mają być podawane i spożywane na zimno (przez SAMEGO SIEBIE ), ale jeśli robisz dużą porcję i chcesz ją podgrzać, potrzebujesz tego ostrzeżenia PSA: Nie podgrzewaj jajek ugotowanych na twardo w kuchence mikrofalowej, aby je podgrzać. Po prostu nie rób tego. Inni poszli przed tobą i przeprowadzili badania z pierwszej ręki, i nie wyszło to dobrze dla jajka, ust czy kuchni. Zaufaj nam, kiedy mówimy, że to zły pomysł — naprawdę zły pomysł.


Kuchenka mikrofalowa jest oczywiście naszym przyjacielem podczas pracowitych tygodni pracy i porannych spotkań, kiedy próbujesz nakarmić dzieci i wyjść za drzwi. Sprawia, że ​​podgrzewanie potraw na posiłki w mgnieniu oka jest tak łatwe, jak to tylko możliwe. A mikrofalówka nie odchodzi. W 2019 r. dane detaliczne wskazywały, że w Stanach Zjednoczonych sprzedano około 13,5 mln kuchenek mikrofalowych, co było najwyższą sprzedażą tego produktu od lat (poprzez Statystyka ). Ale korzystanie z dowolnej technologii wymaga trochę odpowiedzialności, a czasem nawet odrobiny powściągliwości, nawet jeśli oznacza to, że nie można podgrzać jajka na twardo w 20 lub 30 sekund na płasko – i oto dlaczego.Podgrzewanie jajek na twardo w kuchence mikrofalowej spowoduje eksplozję cause

Eksplodujące jajko

Odgrzewanie jajek na twardo w kuchence mikrofalowej może spowodować eksplozję o epickim charakterze. Mówimy o gumowatych białkach jajek i pozostałościach żółtka wszędzie, niekoniecznie w kuchence mikrofalowej. Rozmawiamy albo po całej twojej kuchni, ponieważ włożyłeś do niego nóż lub widelec po wyjęciu go z kuchenki mikrofalowej, albo, co gorsza, w ustach, gdy go wgryzasz. I nie ma znaczenia, czy obrałeś skorupkę jajka, czy trzymałeś ją w mikrofalówce (przez Jedz to, nie to! ).
Dlaczego tak się dzieje i jakie jest niebezpieczeństwo poza wielkim bałaganem? Odpowiedź nie została jeszcze udowodniona, dlaczego jajka na twardo eksplodują po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej, ale zgodnie z jedną teorią (poprzez USŁUGA ), „W żółtku jaja powstaje wiele małych skupisk przegrzanej wody, co prowadzi do coraz bardziej niestabilnego stanu. Kiedy żółtko jest zakłócone przez bodziec wewnętrzny lub zewnętrzny, kieszenie spontanicznie wrzą, uwalniając w ten sposób znaczną energię”. Jak można sobie wyobrazić, temperatura wewnątrz jaja, kiedy eksploduje, wraz z oparzeniem, jakie może spowodować, jest dość znacząca, co jest kolejnym powodem, aby pominąć ten eksperyment naukowy w domu (poprzez Codzienny Posiłek ).

Jeśli musisz odgrzać jajko na twardo, Bardzo Chrupiące sugeruje umieszczenie jajek w żaroodpornym pojemniku i zalanie ich wrzątkiem. Pozwól im kąpać się w ciepłej wodzie przez około 10 minut, a następnie wylej wodę. Twoje jajka będą miłe i ciepłe — i nie wybuchną.