Nigdy nie zamawiaj smażonego ryżu w chińskiej restauracji. Dlatego

smażony ryż

Większość z nas zgodzi się, że chińskie jedzenie jest pyszne. Niezależnie od tego, czy jest to kurczak Kung Pao, bułki jajeczne czy knedle — naprawdę nie możesz się pomylić ze słonymi i słodkimi smakami. To także bardzo duży biznes. Badanie przeprowadzone przez National Restaurant Association wykazało, że jedna trzecia Amerykanów spożywa chińskie jedzenie przynajmniej raz w miesiącu (poprzez Chiny codziennie ).


Oczywiście, gdy spieszysz się i zamawiasz jedzenie na wynos, nie zawsze jest łatwo dokonać najlepszego, najbardziej świadomego wyboru żywieniowego. I niestety, nieważne jak pysznie smakuje, jeśli starasz się pilnować kalorii i jeść zdrowiej, smażony ryż jest coś, czego powinieneś unikać . Chociaż prawdopodobnie można się domyślić, że danie ze słowem „smażone” w nazwie może nie być najlepszą opcją, istnieje kilka innych powodów, dla których warto je pominąć.w czym pomaga imbirowe piwo?

Problemy ze smażonym ryżem

smażony ryż

Według WebMD , głównym składnikiem tego dania jest biały ryż, który nie zawiera dużo błonnika i może powodować uczucie sytości. Jest również zwykle wypełniony dużą ilością sosu sojowego, który dodaje mnóstwo sodu, i oczywiście jest smażony na oleju, który może potencjalnie spowodować, że będziesz się pakować na kilogramy. Jeśli chcesz zdrowszej opcji, spróbuj zamiast tego zamówić brązowy ryż, który, jak wykazano, chroni przed cukrzycą typu 2. Żyj silnie zwraca również uwagę, że do potrawy można wprowadzić więcej tłuszczu, nie tylko z oleju, ale z grubszego mięsa. Jeszcze gorzej jest, jeśli te tłuste mięsa były smażone w głębokim tłuszczu przed dodaniem ich do ryżu.
Jedna filiżanka smażonego ryżu z restauracji dostarczy ci około 7 gramów tłuszczu, a jeśli chodzi o ten sód, ta sama porcja zawiera słony poncz na 460 miligramów. Wszyscy wiemy, że jedna nędzna filiżanka smażonego ryżu nie wystarczy, gdy jesteś w nastroju do Chińczyków, a typowa standardowa porcja na 4 filiżanki oznacza, że ​​patrzysz na 1840 miligramów sodu i 28 gramów tłuszczu. Dzienne zalecane spożycie, pytasz? Nie więcej niż 2300 miligramów sodu i nie więcej niż 65 gramów tłuszczu.

Jak zhakować zdrowszy smażony ryż

smażony ryż

Ryż smażony zazwyczaj zawiera również bardzo mało białka i warzyw. Jeśli naprawdę, naprawdę chcesz jeść smażony ryż, postaraj się, aby Twój posiłek był bardziej zrównoważony. Ściągawka sugeruje przygotowanie własnego smażonego ryżu w domu. W ten sposób będziesz mieć kontrolę nad proporcjami. Dodaj więcej białka i warzyw oraz zmniejsz ilość oleju i ryżu, a nawet spróbuj zrobić swój z brązowym ryżem.W rzeczywistości, Smukła kuchnia ma świetny przepis na smażony ryż, który zawiera tylko 130 kalorii na porcję i smakuje jak restauracja. Przygotowanie zajmuje również mniej niż 10 minut, a składniki są również proste: brązowy ryż, jajka, zielona cebula, marchewka, kapusta i sos sojowy. Najpierw ugotuj jajka na osobnej patelni — jest to zalecane, ponieważ jeśli dodasz je surowe do ryżu, prawdopodobnie staną się wodniste lub rozmokłe. Następnie zaczynasz od idealnie zimnego i jednodniowego ryżu, ponieważ zimny ryż ma mniej wilgoci, co czyni go idealnym do smażenia. Gotuj na patelni z odpowiednią ilością sosu sojowego na dużym ogniu i często mieszaj, aby uniknąć przypalenia. Teraz dodaj warzywa, wymieszaj jajka i gotowe! Możesz również dodać białko, takie jak kurczak lub tofu, aby posiłek był bardziej obfity.

Sekret uzyskania zdrowszego smażonego ryżu z restauracji?

smażony ryż z restauracji

Ale jeśli jesteś podobny do nas i nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie, jest też sztuczka, którą możesz wypróbować podczas zamawiania, aby uzyskać smaczną stronę bez kalorii i tłuszczu tradycyjnego smażonego ryżu. Dietetyk Rebecca Scritchfield powiedziała Samego siebie możesz też po prostu zamówić brązowy ryż i poprosić o jajecznicę na boku. „Większość dań na wynos zawiera jajka na smażony ryż i chętnie zrobią to dla ciebie” – wyjaśniła. „Ryż brązowy ma niższy indeks glikemiczny w porównaniu z ryżem białym, co pomaga zmniejszyć skoki insuliny”.Żyj silnie sugeruje również, aby zamawiając w restauracji, poproś szefa kuchni, aby nie używał masła i mniej oleju, a także poproś o dodanie innych sosów. W ten sposób masz kontrolę nad tym, ile chcesz ostatecznie spożyć. Dietetyk i dietetyk, Rachael Hartley, powiedział, że istnieje jeszcze prostsze rozwiązanie. Ona powiedziała Wtajemniczony możesz po prostu zamówić brązowy ryż i ulubione danie z kurczaka, wołowiny lub krewetek i wymieszać je razem. „Ryż brązowy ma dużo błonnika i jest nieco bardziej sycący” – powiedział Hartley. „Dodanie brązowego ryżu to łatwa modyfikacja, którą możesz wprowadzić do swojego posiłku”.