Nigdy nie zamawiaj kanapki z grillowanym kurczakiem firmy Zaxby. Dlatego

Grillowana kanapka z kurczakiem

Od 30 lat Zaxby's zachwyca klientów swoimi pysznymi daniami z kurczaka. Restauracja Southern została stworzona przez przyjaciół z dzieciństwa, Zacha McLeroya i Tony'ego Townleya, według Pieniądze Inc . Para założyła knajpkę po tym, jak zdała sobie sprawę z tego łańcuchy z kurczaka gdzie mieszkali, były stosunkowo nijakie (poprzez Zaxby ), więc chcieli stworzyć bardziej odważne opcje smakowe. Dlatego jedną z głównych rzeczy, z których znany jest dziś Zaxby, są przepyszne sosy, w których można zanurzyć chrupiącego kurczaka. Ale ostrzegam, nie są one dla osób o słabym sercu. menu zawiera sosy o nazwie Nuclear, Insane i Tongue Torch. Jeśli jednak czujesz się mniej żądny przygód, ma łagodniejsze sosy, takie jak teriyaki i musztarda miodowa.


złe marki wody butelkowanej

Popularna sieć ma również szereg kanapek do wyboru, takich jak kanapka z grillowanym kurczakiem. To może być jedna z zdrowszych opcji w menu, ale „zdrowsze” i „zdrowe” nie zawsze są tym samym. Zarejestrowana dietetyk Jane Ujoatu zastanawiała się, dlaczego możesz chcieć pominąć tę konkretną kanapkę.Dietetyk wyjaśnia, dlaczego warto unikać grillowanej kanapki z kurczakiem firmy Zaxby the

Grillowana kanapka z kurczakiem

Jedz to, nie to! donosi, że grillowana kanapka z kurczakiem Zaxby zawiera 530 kalorii, 22 gramy tłuszczu i aż 1510 miligramów sodu. Chociaż jest to jedna z niskokalorycznych pozycji w menu, nie oznacza to, że jest dla Ciebie świetna. „Pod względem kalorii to dobra opcja, ale zawiera sposób” za dużo sodu za jedną kanapkę, nie mówiąc już o całym posiłku – powiedział Ujoatu. Ilość soli jest alarmująca, ponieważ jest to w zasadzie ilość sodu, którą powinieneś spożywać w ciągu całego dnia. FDA zaleca spożywanie mniej niż 2300 miligramów soli dziennie.
aromaty mrożonej herbaty arizona

Ale jeśli nadal potrzebujesz naprawy kurczaka, Jedz to, nie to! ma rozwiązanie — zamów tradycyjne skrzydełka z kością z kurczaka. Dla porównania mają tylko 300 kalorii, 19 gramów tłuszczu i tylko 340 miligramów sodu. Są też znacznie lepszym wyborem niż panierowane i smażone w głębokim tłuszczu Zaxbyby skrzydełka kurczaka opcje. „To jedno, jeśli kurczak smaży się nago, ale panierka na skrzydełkach bez kości dodaje nie tylko dodatkowe kalorie, ale także nadmiar sodu i tłuszczu” – wyjaśnił Ujoatu. Innym bezpiecznym wyborem jest sałatka cezar z ogrodu, która zawiera zaledwie 280 kalorii. Ale bądźmy szczerzy: skrzydełka są przyjemniejsze do jedzenia.