Nigdy nie wkładaj jogurtu do zamrażarki. Dlatego

szklany pojemnik na jogurt

Jeśli włożenie tego dużego pojemnika z jogurtem do zamrażarki brzmi jak genialny sposób na zwiększenie mrożonej jakości porannego koktajlu lub nawet jako samodzielny zamrożony przysmak, nadszedł czas, aby ponownie się zastanowić. Zamrażanie jogurtu nie zawsze jest świetnym pomysłem — i może kosztować cały pojemnik, jeśli nie będziesz ostrożny. Tak jak Kuchnia wyjaśnia, nabiał – w tym jogurt – często oddziela się w zamrażarce, więc smak i konsystencja są zagrożone.


jak trzymać pałeczki

Powodem, dla którego tak się dzieje, jest sposób wytwarzania jogurtu, czyli podgrzewanie mleka. Gdy podczas tego procesu struktury białkowe zmieniają się, wokół wody i tłuszczu tworzy się cienki żel, podobny do detergentu z mydłem w płynie. Gdy jogurt jest zamrożony, powoduje odciąganie wody z żelu, co powoduje zapadanie się i oddzielanie struktury. Nie oznacza to, że jogurt jest koniecznie zły – po prostu nie jest to najlepszy czas na spożywanie go samodzielnie. Domowi kucharze mogą jednak nadal używać go podczas pieczenia (poprzez Ilustrowany kucharz ).Jogurty, które można zamrozić

marki jogurtów w przypadku sklepu Don Emmert/Getty Images

Nie są to jednak złe wieści o zamrażaniu jogurtu. Jogurty z dodatkiem pektyny i żelatyny mogą w rzeczywistości lepiej radzić sobie w zamrażarce. Jogurty takie jak Chobani Simply 100 Greek Yogurt zawierają pektyny, a takie jak Yoplait's Greek 100 Whips!, Thick and Creamy, oraz Dannon's Light and Fit Greek Yogurt Mousse dodał żelatynę (poprzez Zjedz to ), co czyni je potencjalnymi kandydatami do Twojej zamrażarki.
W jogurtach z dodatkiem pektyny i żelatyny składniki te działają jako stabilizatory, które wspierają sieć białkową jogurtu. Zasadniczo tekstura i struktura jogurtu mają kopię zapasową, która pomaga zachować jego spójność, a nie oddzielać. Dlatego te rodzaje jogurtów dobrze trzymają się w zamrażarce, co czyni je świetnym mrożonym dodatkiem do koktajli lub do dłuższego przechowywania. Jednak tylko dlatego, że mają to, czego potrzeba, aby przyjąć przeziębienie, nie czyni ich zdrowymi. Warto zauważyć, że niektóre mają również dużo dodatku cukru. Dlatego podejmuj świadome decyzje dotyczące jogurtu — zwłaszcza jeśli szukasz zdrowych opcji lub alternatyw.

w n kolejności