Powinieneś pomyśleć dwa razy o zamówieniu Crab Rangoon w chińskiej restauracji. Dlatego

krabie paluszki

Kiedy prezentowany jest z różnymi przystawkami zawiniętymi w wonton w chińskiej restauracji, krab rangoon zwykle wyróżnia się na tle innych. Głównym tego powodem może być jego nowość. Szczerze mówiąc, jak często ubijasz razem serek śmietankowy i mięso kraba, umiejętnie składając je w opakowania po jajkach i smażąc na głębokim tłuszczu? Zgadujemy nigdy. I wszyscy lubimy nowości; nowe rzeczy i doświadczenia aktywują „ośrodki przyjemności” naszych mózgów (poprzez Świat mózgu ).


Jeśli mamy być szczerzy, większości z nas również podoba się myśl o serku śmietankowym smażonym w głębokim tłuszczu. Ale kiedy przyjrzymy się bliżej wartości odżywczej – lub jej brakowi – of krabie paluszki i jego autentyczności, możesz dwa razy pomyśleć o zamówieniu go następnym razem, gdy będziesz w chińskiej restauracji. Od tłuszczu, węglowodanów i cholesterolu po imitację mięsa kraba, istnieje wiele powodów, dla których warto ponownie rozważyć krab rangoon. Oto, co powinieneś wiedzieć.Rangun krabów nie jest zbyt zdrowy i niezbyt autentyczny

krabie paluszki

Nikt nie zamawia rangunu krabów, myśląc, że robi coś dobrego dla swojego ciała. Ale może cię zaskoczyć informacja, że ​​w zaledwie trzech kawałkach znajduje się 12 gramów tłuszczu i 20 gramów węglowodanów (przez Król kalorii ). Jest też 35 miligramów cholesterolu – to 12 procent twojego dziennego spożycia, a nawet nie dotarłeś jeszcze do przystawki! Jeśli chcesz przeoczyć niezbyt zdrowe aspekty kraba rangoon, przynajmniej rozważ składniki. Prawdopodobnie w ogóle nie jesz prawdziwego kraba.
Według Chowhound , krab rangoon zwykle nie jest zrobiony z prawdziwego mięsa kraba. Imitacja kraba , czyli surimi lub „krab”, jest powszechnie głównym składnikiem. Fooducate opisuje surimi jako wysoko przetworzony produkt złożony z chudej białej ryby sproszkowanej na gęstą pastę. Chowhound mówi, że surimi w rzeczywistości działa lepiej w daniu, ponieważ inne smaki przytłaczają lekki, subtelny smak prawdziwego mięsa kraba. Wydaje nam się to jednak błędem w opracowywaniu receptury. Po co w ogóle dodawać jakiś składnik, jeśli nie możesz użyć jego prawdziwej wersji? Biorąc pod uwagę, że krab rangoon nie pochodzi z Chin, ale prawdopodobnie został stworzony przez sieć restauracji o tematyce polinezyjskiej w latach 50-tych, Trader Vic's (przez Prasa przenośna ), nie powinniśmy oczekiwać zbyt wiele pod względem autentyczności. Chociaż odrzucenie tych tak popularnych ciast rybnych zależy ostatecznie od Ciebie, uważamy, że powinieneś dwa razy pomyśleć o zamówieniu rangoon krabów następnym razem, gdy będziesz w Restauracja chińska .