Nie wyrzucaj łupin orzecha kokosowego. Dlatego

świeży kokos w łupinach

Po rozłupaniu kokosa i wyjęciu pysznych wnętrzności możesz się zastanawiać, co zrobić z łupinką. Jeśli udało Ci się z powodzeniem podzielić twardą zewnętrzną część owocu na dwie połowy, istnieje mnóstwo opcji upcyklingu. Polinezyjskie Centrum Kultury , czyli „orzechy nad orzechami kokosowymi”, zaleca przekształcenie muszli w biżuterię lub inne wyroby rzemieślnicze.


Nadiya piecze truskawkowe babeczki

Tylko jaki rodzaj rzemiosła? Poszukiwanie projektów DIY łupin orzecha kokosowego na Pinterest daje ekscytujący, niemal wyczerpujący wachlarz możliwości przekształcenia niedoszłego śmietnika w skarb. Pomyśl o miskach, świecznikach, uchwytach na rośliny, karmnikach dla ptaków i dzwonkach wietrznych. Skorupki kokosa dobrze nadają się do rzemiosła, ponieważ są twarde i trwałe (poprzez Społeczność rakietowa ). Są również naturalnie piękne i tworzą rustykalną atmosferę, gdy są używane jako dekoracja.Po usunięciu miąższu kokosowego ze skorupki, Społeczność rakietowa zaleca czyszczenie. Następnie można łatwo usunąć włókna kokosowe z zewnętrznej strony skorupy za pomocą papieru ściernego. Po prostu pocieraj zewnętrzną część muszli, aż włoski zostaną usunięte. Wnętrze skorupy jest już gładkie. Czystą łupinę orzecha kokosowego można z łatwością wykorzystać jako uniwersalne danie na drobiazgi i małe skarby (poprzez Appropedie ).
Rzemiosło do wykonania z łupin orzecha kokosowego

miska z łupin orzecha kokosowego

Miski to kolejna prosta transformacja. Instrukcje sugeruje polakierowanie miski z łupin orzecha kokosowego, po oczyszczeniu i szlifowaniu, kombinacją oleju lnianego i spirytusu mineralnego. To dodaje ciemny lakier. Kilka warstw – sześć może być magiczną liczbą – zapewni wodoodporność. Możesz również namoczyć skorupkę w oleju kokosowym, aby uzyskać bardziej lśniący, ciemniejszy odcień. Podgrzej olej w dużym garnku, włóż skorupkę do środka i pozwól skorupce wchłonąć olej (przez Społeczność rakietowa ).

Aby zrobić świecznik ze skorupy orzecha kokosowego, przymocuj knot do podstawy za pomocą gorącego kleju, a następnie wlej rozgrzany wosk wotywny do ¼ cala od górnej części skorupy (za pośrednictwem Candles & Supplies). Kolory i zapachy można dodawać zgodnie z własnymi preferencjami. W przypadku karmnika dla ptaków wywierć otwory w muszli, aby go powiesić. Następnie nawlecz sznurkiem i wypełnij ziarnem dla ptaków. Przewierconą muszlę można również wykorzystać do roślin, ponieważ otwory umożliwiają drenaż. Wyłożyć mchem torfowca przed wypełnieniem ziemią. Appropedie Uwaga dla plantatorów, że idealne jest cięcie skorupy na 3/4 jej wysokości, a nie na połowie.rosa górska zrobiona dla whisky

Jesz dużo kokosów? Po opanowaniu tych prostych rzemiosł możesz odkrywać zaawansowane opcje. Z łupin orzecha kokosowego można zrobić lampy, kolczyki, guziki i nie tylko. Ponieważ to był śmieci, na początek nie bój się eksperymentować. Jeśli wszystko inne zawiedzie, Polinezyjskie Centrum Kultury zauważa, że ​​łupiny orzecha kokosowego świetnie nadają się na drewno opałowe.
Kategorie Zabawa Komiksy Jak