Nie będziesz już mógł dostać cronuts w LA. Dlatego

Wyświetlacz okna Cronut Ari Perilstein/Getty Images

Późno, świetnie Los Angeles Times krytyk kulinarny Jonathan Gold nazwał kiedyś cronut Dominique'a Ansela „frankenstyńskim dzieckiem miłości z rogalika i pączka, którego ograniczony dzienny bieg powoduje niekończące się poranne kolejki”. I przez jakiś czas Los Angeles mogło świętować, że wreszcie miało okazję posmakować dzieła Ansela, które narodziło się w maju 2013 roku w Nowym Jorku (za pośrednictwem New York Times ). Zrodził niezliczoną liczbę kreacji naśladowców na całym świecie, w tym jedną autorstwa Dunkin' o nazwie Croissant Donut i południowokoreański hołd zwany New York Pie Donut.


Dzięki do pandemia , LA traci swoją restaurację Ansel – 189 w The Grove – w wyniku czego Angelinos nie będzie już miał szansy na zdobycie (świeżych) oryginalnych cronutów (chociaż mogą przekonać znajomych z Nowego Jorku do wysyłki ich ponad). Ansel ogłosił oświadczenie w dniu Instagram , mówiąc: „Podczas pandemii musieliśmy dokonać trudnych wyborów, a także pogodzić się z tym, że czasami nie mamy wyboru… Teraz dołączamy do listy ofiar [COVID], wraz z naszymi szanowanymi rówieśnikami w przemysł. To ironia losu, kiedy nasze ostatnie wspomnienia były związane z kolejkami w każdy weekend i nocami pełnymi propozycji, świateł na drzewach i imprez finałowych.skandal z cenami całej żywności?

Ansel nie wykluczył, że wróci do LA, gdy wszystko się uspokoi. – Bądź bezpieczny, LA. I zostawmy to jako „do zobaczenia wkrótce”, powiedział w mediach społecznościowych.
gdzie są robione ciasteczka keebler

Londyn również traci swoje piekarnie Ansel

Piekarnia Dominique Ansel w Belgravia Dan Kitwood/Getty Images

Los Angeles nie jest jedynym miastem, które straci swoje oryginalne grzanki i kuchnie, w których je wytwarzano. W tym samym poście na Instagramie Ansel pożegnał się również ze swoimi londyńskimi restauracjami, The Dominique Ansel Treehouse w Covent Garden i Dominique Ansel Bakery w Belgravia. „Londyn był dla nas tak wspaniały i tak bardzo wspierał. Niestety, nasz licencjodawca powiedział nam, że w świetle trwających ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa nie sądzą, aby możliwe było opłacalne kontynuowanie działalności w którejkolwiek lokalizacji” – powiedział Ansel. Metro . Te zamknięcia restauracji były również spowodowane gwałtownym spadkiem liczby klientów, co zdaniem Ansela utrudniło jego licencjobiorcy dalsze prowadzenie placówek.

Metro zaznaczył upadek restauracji Ansela, opisując trzy oryginalne kreacje, które Ansel wyprodukował dla swoich londyńskich restauracji – i których nigdy więcej nie zobaczymy: Walijski Rarebit Croissant (wypełniony beszamelem cheddar Guinness Worcestershire, pełnoziarnistą musztardą i zwieńczony stopionym serem fontina) ; Ciasto musowe z masłem orzechowym w płynie karmelowym; i After The Rain, mus jaśminowy, gruszka i imbir gelee. Restauracje londyńskie działały do ​​końca sierpnia.