Przez cały ten czas źle czyściłeś natychmiastowy garnek

Czyszczenie natychmiastowego garnka Facebook

Jasne, Instant Pot to nowy Wonder Appliance, który może zrobić prawie wszystko… wszystko, oprócz utrzymywania się w czystości. Jeden z największe błędy, jakie możesz popełnić z Instant Pot w rzeczywistości polega na nieumyciu wszystkich jego małych części i kawałków ... lub, o zgrozo! W ogóle go nie czyści.


Aby zachować twoje Natychmiastowa doniczka w sprawnym działaniu najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, czyli regularnie czyścić każdy element z osobna. Wewnętrzny garnek ze stali nierdzewnej, pierścień uszczelniający, ruszt do gotowania na parze i pokrywka można myć w zmywarce, ale nigdy, przenigdy nie należy zanurzać podstawy kuchenki, ponieważ zawiera element grzewczy, który może zostać uszkodzony przez wodę.Właściwy sposób czyszczenia Instant Pot

Pokrywka Instant Pot w zmywarce Facebook

Aby wyczyścić Instant Pot, wytrzyj zewnętrzną część szybkowaru wilgotną szmatką i wytrzyj ją również wewnątrz, upewniając się, że element grzewczy pozostaje suchy. W razie potrzeby poszoruj wokół ust starą szczoteczką do zębów.
Umyj ręcznie pokrywkę, doniczkę wewnętrzną i pokrywkę — jednak przed czyszczeniem pokrywki najlepiej zdjąć pierścień uszczelniający i osłonę zapobiegającą blokowaniu. Osłony nie można myć w zmywarce, dlatego należy ją zawsze myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem. Kolektor kondensatu to kolejna część, której nie można myć w zmywarce. Chociaż nie trzeba go czyścić za każdym razem, gdy używasz Instant Pot, powinieneś go usuwać co jakiś czas i delikatnie myć ręcznie.

Pozbądź się plam i zapachów z Twojego Instant Pot your

Instant Pot i silikonowe pierścienie Facebook

Jeśli obawiasz się jakichkolwiek przebarwień na garnku ze stali nierdzewnej, zalecane są nieścierne środki czyszczące, biały ocet i sok z cytryny, ale należy unikać używania wełny stalowej lub czegokolwiek innego, co może porysować powierzchnię.najbardziej śmierdząca część twojego Instant Pot prawdopodobnie będzie pierścieniem uszczelniającym, ponieważ silikon ma tendencję do zbierania zapachów żywności. Możesz być w stanie zwalczyć je, mocząc pierścień w occie, lub możesz, zgodnie z zaleceniami producenta Instant Pot, wymieniać go co sześć miesięcy. Możesz nawet rozważyć trzymanie pod ręką dwóch pierścieni — jednego do gotowania deserów w Instant Pot , a drugiego do pikantnych potraw.

Ale z drugiej strony, może naprawdę nie potrzebujesz dwóch pierścieni. Kolacja w mgnieniu oka autorka Melissa Clark wyznała Smacznego ), że ugotowała budyń czekoladowy w Instant Pot, którego pierścień śmierdział czosnkiem, a zapach nie przeniósł się na budyń. Jedna rzecz mniej do zmartwienia!


Kategorie Inny Komiksy jak