Przez całe życie zamrażałeś mieloną wołowinę

mielona wołowina w opakowaniu supermarketu

Są chwile, kiedy zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz mielonej wołowiny do przepisu — ale jest ona zamrożona po umieszczeniu w zamrażarce. A nawet jeśli potrzebujesz tylko porcji, rozmrożenie całej paczki mielonej wołowiny na tyle długo, aby ją zdobyć, może trwać wiecznie, a potem stajesz przed perspektywą przygotowania wszystkiego w ciągu kilku dni, ponieważ ponowne zamrożenie mięsa, które już zostało mrożone nie zawsze jest najlepszym pomysłem.


Ale co możesz zrobić? Lodówka nie jest rozwiązaniem do długoterminowego przechowywania mielonej wołowiny. Służba Bezpieczeństwa Żywności i Kontroli USDA mówi, że schłodzoną mieloną wołowinę należy zużyć w ciągu jednego lub dwóch dni.Cóż, masz szczęście, ponieważ istnieje prosty hack, który rozwiąże ten problem. Następnym razem, gdy kupisz surową mieloną wołowinę, najpierw wyjmij ją z opakowania. Następnie przechowuj mięso w torbie do zamrażania ziplock, ale przed zamknięciem torby naciśnij ją rękoma lub wałkiem do ciasta, aż stanie się prostokątem o grubości około pół cala (poprzez południowe życie ).
Jak prawidłowo zamrozić mieloną wołowinę?

mielona wołowina w torbie

Spłaszczenie mielonej wołowiny przyspieszy późniejsze rozmrażanie ze względu na zwiększoną powierzchnię, co ograniczy przygotowanie posiłku, gdy nadejdzie czas gotowania mięsa. Usuwa to również wszelkie kieszenie powietrzne, które mogą prowadzić do oparzeń zamrażalniczych, które mogą zmienić smak mięsa (poprzez: Lifehacker ). Upewnij się, że torebka jest szczelnie zamknięta po porcjowaniu, a następnie za pomocą trwałego markera oznacz ją datą i zawartością. Pomoże Ci to śledzić, kiedy był przechowywany.

Ale możesz pójść o krok dalej. Najpierw podziel mieloną wołowinę na osobne plastikowe torebki, a następnie spłaszcz je przed włożeniem do zamrażarki. Może to zająć trochę więcej pracy, ale później się opłaca, kiedy gotujesz. Użyj wagi kuchennej, aby zważyć i podzielić surowe mięso na sekcje (dokładna ilość na każdą porcję jest taka, jaka jest najbardziej przydatna, chociaż tworzenie jednofuntowych opakowań może mieć największy sens, ponieważ wiele przepisów wymaga mielonej wołowiny w funtach). Oznacz torbę całkowitą ilością mielonej wołowiny w środku, aby dokładnie wiedzieć, ile potrzebujesz na przepis, gdy go później wyjmiesz.Łatwiejszy sposób na zamrożenie mielonej wołowiny

mielona wołowina podzielona na worki

Chcesz zrobić coś łatwiejszego i szybszego? Możesz również przechowywać mięso w większej torbie do zamrażarki, a następnie wziąć długą pałkę, linijkę lub cokolwiek z prostą krawędzią, aby podzielić mięso na pojedyncze porcje. W ten sposób, nawet jeśli zamrażasz całą torbę, możesz po prostu oderwać ilość, której potrzebujesz później. Nie ma potrzeby rozmrażania całości!

Gdy chcesz rozmrozić torebkę mrożonej mielonej wołowiny, włóż ją do lodówki, a następnie pozostaw do rozmrożenia na kilka godzin, jeśli masz czas. Jeśli masz mało czasu, polej go zimną wodą w zlewie. Potrzebujesz tego od razu? Wyjmij mięso z torebki i podgrzej je w kuchence mikrofalowej w trybie rozmrażania.Przechowywanie surowej mielonej wołowiny w plastikowych torebkach i spłaszczanie ich pomaga zaoszczędzić cenną przestrzeń w zamrażarce, ponieważ można je łatwo układać jeden na drugim. Należy jednak pamiętać, że chociaż mielona wołowina przechowywana w stanie zamrożonym jest bezpieczna przez nieokreślony czas, w końcu zacznie tracić na jakości. Najlepiej zużyć go w ciągu czterech miesięcy, co nadal jest dość długim czasem, zwłaszcza jeśli znajdziesz świetną ofertę na mieloną wołowinę w lokalnym supermarkecie i chcesz zaopatrzyć się w zapasy.

Oszczędź czas przy obiedzie, zamrażając gotowaną mieloną wołowinę

gotowana mielona wołowina

Jeśli chcesz pójść o krok dalej w dziale przygotowywania posiłków, będziesz chciał ugotować mieloną wołowinę przed jej zamrożeniem. Kuchnia zaleca gotowanie mięsa i doprawianie go co najmniej solą i pieprzem, ale nie ma powodu, dla którego nie można dodawać przypraw do taco Taco wtorek lub smażona cebula i czosnek na garnek chili. Po ugotowaniu wołowiny odsącz tłuszcz i pozwól jej ostygnąć przed zamrożeniem jej w półfuntowych porcjach. Ponownie, spłaszczenie mięsa w torbie Ziploc z wypychanym całym powietrzem jest najlepszym sposobem na uniknięcie oparzeń zamrażalniczych.

Kiedy będziesz gotowy do gotowania, nie musisz się nawet martwić o rozmrażanie. Po prostu wrzuć mięso na patelnię lub garnek i jesteś na dobrej drodze na obiad.